نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در مک

نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در مک
نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در مک

آیا می خواهید بدون تغییر تنظیمات سیستم از یک برنامه مک به زبان دیگری استفاده کنید؟ نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در مک به شما نشان می دهد چگونه این کار را انجام دهید.

یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبان، غوطه ور شدن در آن است. اما واقعیت این است که اکثر مردم نمی خواهند زبان کل سیستم را تغییر دهند.

تغییر زبان مک به زبان ژاپنی وقتی تازه شروع به یادگیری زبان کرده اید، تجربه جالبی نیست. یک کار عملی تر این است که زبان برنامه های خاص را تغییر دهید.

اپل قابلیت پیکربندی تنظیمات زبان برنامه های خاص مک را در macOS Catalina معرفی کرد. فقط به خاطر داشته باشید که برخی از برنامه ها ممکن است از زبان های خاصی پشتیبانی نکنند.

Language Settings برنامه های مک را شخصی سازی کنید

تغییر زبان کل سیستم یکی از معدود روش هایی است که می توانید تنظیمات کیبورد مک را سفارشی کنید. متأسفانه، هیچ راهی برای تغییر زبان یک برنامه خاص با استفاده از کیبورد وجود ندارد. با این حال، این یک فرآیند ساده است و مراحل زیادی را شامل نمی شود. اینجا نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در مک را می بینید:

1- به System Preferences > Language and Region > Apps بروید.

تنظیمات زبان برای برنامه های خاص در مک

2- روی گزینه plus (+) در پایین، سمت چپ کلیک کنید.

3- بر روی منوی کشویی Application کلیک کنید و برنامه ای را انتخاب کنید که می خواهید زبان آن را تغییر دهید. ما در اینجا از برنامه Podcasts به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد.

4- اکنون روی منوی کشویی Language کلیک کنید. زبانی را که می خواهید در آن برنامه استفاده کنید انتخاب کنید و Add را بزنید.

تغییر زبان یک برنامه خاص در مک

برنامه در لیست ظاهر می شود. اگر می خواهید دوباره زبان را تغییر دهید، کافی است روی برنامه کلیک کنید و از منوی کشویی برای انتخاب زبان جدید برای برنامه استفاده کنید.

اکنون نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در مک را یاد گرفته اید.

ریست کردن Language Settings برای یک برنامه مک

برای ریست کردن زبان برنامه ای که انتخاب کرده اید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه منهای (-) در زیر لیست کلیک کنید و سپس آن زبان ناپدید می شود.

اگر برنامه از قبل باز است، از شما می خواهد آن را دوباره راه‌اندازی کنید. و وقتی برنامه را دوباره باز کنید، همه چیز به حالت عادی باز می گردد.

به راحتی زبان یک برنامه را در مک تغییر دهید

نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در مک را دیدید. اگر کار شما به چندین زبان نیاز دارد، تغییر زبان برای یک برنامه خاص یک راه عالی برای یادگیری یک زبان و روان‌تر کردن گردش کارتان است.

فقط چند دقیقه طول می کشد و می توانید در عرض چند ثانیه زبان را ریست کنید. همچنین می‌ توانید برای ساده‌سازی فرآیند یادگیری زبان، زبانی را به برنامه دیکشنری مک اضافه کنید.

نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در مک به این ترتیب است. آموزش های بیشتر مک را در نحوه تغییر نام گروهی از فایل ها در مک ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *