نحوه فیلمبرداری ویدیوهای تایم لپس Night Mode در آیفون 12

نحوه فیلمبرداری ویدیوهای تایم لپس Night Mode در آیفون 12
نحوه فیلمبرداری ویدیوهای تایم لپس Night Mode در آیفون 12

در این مطلب نحوه فیلمبرداری ویدیوهای تایم لپس Night Mode در آیفون 12 را می بینید. با عرضه سری آیفون 12، اپل ویژگی حالت شب را که سال گذشته در آیفون 11 معرفی شده بود، به دوربین های TrueDepth و Ultra Wide گسترش داد و گزینه های جدیدی را برای گرفتن تصاویر روشن‌تر در شرایط کم نور، مانند توانایی از حالت شب در عکس های سلفی و پرتره اضافه کرد.

به لطف Time-Lapse، می‌ توانید از حالت شب در شرایط کم نور نیز برای فیلم‌ برداری با فریم‌ های بازه طولانی‌ تر استفاده کنید. Time-Lapse در حالت شب، زمان نوردهی طولانی‌تری را برای ویدیوهای واضح‌تر، مسیرهای نوری بهتر و نوردهی نرم‌تر در شرایط کم نور در صورت استفاده از سه‌پایه ارائه می‌ کند. در ادامه مطلب، نحوه فیلمبرداری ویدیوهای تایم لپس Night Mode در آیفون 12 را یاد می گیرید.

نحوه فیلمبرداری ویدیوهای تایم لپس Night Mode در آیفون 12

با نحوه فیلمبرداری ویدیوهای تایم لپس Night Mode در آیفون 12 همراه باشید. هنگام فیلمبرداری Time-Lapse در شرایط کم نور، حالت شب به طور خودکار فعال می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که شرایط مناسب در نور کم را پیدا کنید.

1- برنامه Camera را در آیفون 12، آیفون 12 مینی، آیفون 12 پرو یا آیفون 12 پرومکس باز کنید.

2- زیر منظره یاب، انگشتتان را تا انتها به سمت چپ بکشید تا به Time-Lapse برسید.

شاتر تایم لپس

3- برای تنظیم نوردهی، روی درجه در بالای منظره یاب ضربه بزنید و با استفاده از صفحه‌ای که در بالای دکمه شاتر ظاهر می‌شود، آن را تنظیم کنید.

نوردهی با گذشت زمان

4- به خاطر داشته باشید که دکمه قرمز شاتر توسط یک تایمر احاطه شده است. برای شروع ضبط، روی دکمه ضربه بزنید و خواهید دید که شمارنده تایمر در اطراف دکمه Shutter حرکت می کند. دوباره روی دکمه Shutter ضربه بزنید تا ضبط متوقف شود.

نحوه فیلمبرداری ویدیوهای تایم لپس Night Mode در آیفون 12 را دیدید. هنگامی که در شرایط کم نور فیلم تایم لپس می گیرید، حالت شب به طور خودکار فعال می شود. تعداد فریم های گرفته شده در هر ثانیه نسبت به زمانی است که برای آن ضبط می کنید. هرچه بیشتر ضبط کنید، فریم‌های کمتری در هر ثانیه ضبط می‌ شود و اثر تسریع‌شده اکشن در حین پخش بیشتر خواهد بود که صرف‌نظر از مدت زمانی که فیلم گرفته‌اید، به حدود 20 تا 40 ثانیه متراکم می‌ شود.

اگر کمتر از 10 دقیقه ضبط کنید، ضبط فریم 2 فریم در ثانیه است. پس از 10 دقیقه، این سرعت به 1 فریم در ثانیه کاهش می یابد و در 40 دقیقه، 80 دقیقه و غیره بیشتر کاهش می یابد. در حال حاضر هیچ راهی برای تغییر نرخ فریم به صورت دستی در برنامه پیش فرض دوربین وجود ندارد.

برای تایم لپس حالت شب Tripod به شدت پیشنهاد می شود، اما اگر از سه‌پایه استفاده نمی کنید، مطمئن شوید که آیفون را تا حد امکان ثابت نگه دارید تا نتایج بهینه به دست آید.

نحوه فیلمبرداری ویدیوهای تایم لپس Night Mode در آیفون 12 به این ترتیب است. آموزش های بیشتر عکاسی با آیفون را در آموزش عکاسی در حالت Burst در آیفون و آیپد ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *