هواوی تا پایان سال یک کنسول بازی و یک نوت بوک گیم عرضه می کند

کنسول بازی و نوت بوک گیم هواوی
کنسول بازی و نوت بوک گیم هواوی

طبق خبرهایی که افشا شده، هواوی در حال ساخت یک کنسول بازی، شبیه به پلی‌استیشن سونی و دستگاه ایکس باکس مایکروسافت است. این شرکت، همچنین بر روی یک لپ‌تاپ گیم نیز کار می‌کند و قرار است این دو دستگاه را تا پایان سال عرضه کند.  

نام هواوی، غول فناوری چینی با بسیاری از بخش‌های فناوری همراه است اما این شرکت در زمینه صنعت بازی هنوز یک شرکت نوپا است اما این وضعیت ممکن است که به زودی تغییر کند. اگر آخرین شایعه‌ای که در Weibo در این باره منتشر شده است، درست باشد، می‌تواند موضوعی برای بررسی بیشتر باشد. یک افشاگر اطلاعات فناوری با نام مستعار @Tomato Prince، فاش کرده است که هواوی در تلاش است تا کنسول بازی خود را مشابه کنسول‌های بازی پلی استیشن سونی و دستگاه ایکس باکس مایکروسافت در بازار عرضه کند.

هواوی تا پایان سال یک کنسول بازی و یک نوت بوک گیم عرضه می کند

علاوه بر این، این افشاگر اعلام کرد که هواوی، همچنین در حال ساخت یک لپ‌تاپ مخصوص گیم است و قرار است آن را در سال جاری عرضه کند. این نشان دهنده ورود رسمی این شرکت در زمینه محصولات بازی است.

سال گذشته، قبل از این که هواوی برند آنر (Honor) را بفروشد یک لپ‌تاپ گیم با نام آنر هانتر وی ۷۰۰ گیمینگ (Honor Hunter V700 Gaming) به بازار عرضه کرد. این لپ‌تاپ زیر نام برند هواوی قرار دارد. حال، با توجه به این که برند آنر به فروش رسیده و از هواوی جدا گردیده است، دیگر نمی‌توان درباره آن لپ‌تاپ گیم چنین موضوعی را مطرح کرد. البته، هواوی هنوز قصد داشت تا یک نوت‌بوک مخصوص گیم را نیز معرفی و در بازار عرضه کند اما چنین اتفاقی نیفتاد.

اما درباره کنسول بازی، این اولین باری است که ما با یک کنسول بازی با مارک هوآوی روبرو می‌شویم. آنچه حتی بیشتر باعث جلب توجه می‌شود، مقایسه‌ی این کنسول گیم هواوی با دستگاه‌هایی همچون پلی استیشن و ایکس باکس است. پس باید در همین جا نتیجه‌گیری کنیم که ما با یک کنسول رده بالا طرف هستیم.

هواوی تا پایان سال یک کنسول بازی و یک نوت بوک گیم عرضه می کند

این امکان وجود دارد که این کنسول در مشارکت با توسعه دهندگان نرم‌افزارهای بازی مانند بازی‌های Tencent ساخته شود تا بتواند بازی‌های محبوب را به راحتی اجرا کند.

به هر حال، فعلا که این خبرها هنوز در حد حدس و گمان هستند. ما نیز نمی‌توانیم اعتبار افشای این اطلاعات را تأیید کنیم اما با توجه به فروش برند آنر، هواوی، قطعا نوت‌بوک مخصوص بازی خود را معرفی و عرضه خواهد کرد. درباره جزئیات و مشخصات این دو محصول هنوز هیچگونه اطلاعاتی به دست نیامده است. فعلا این داده‌ها را در حد یک خبر جذاب دنبال می‌کنیم و منتظر می‌مانیم تا در روزها و هفته‌های آتی خبرهای موثق‌تری به گوش برسد.

منبع:

مطالب مرتبط

>