معرفی بهترین‌ بازی‌های سبک بقا برای پی‌سی

معرفی بهترین‌ بازی‌های سبک بقا برای پی‌سی
معرفی بهترین‌ بازی‌های سبک بقا برای پی‌سی

درک جذابیت بالای بازی‌های سبک بقا (Survival) چندان سخت نیست. مبارزه برای بقا و زنده ماندن در ذات انسان‌ها وجود دارد و به همین دلیل است که در این گونه بازی‌ها غرق می ‌شویم. بهترین بازی‌های Survival برروی رایانه‌های شخصی، بازیکنان را وارد محدودیت‌ها و مشکلات مختلف و آن‌ها را وادار به حل چالش‌های پیش روی آن‌ها می‌کند. پس با اعوجاج همراه باشید تا به معرفی بهترین‌ بازی‌های سبک بقا برای پی‌سی بپردازیم.

در چنین ژانر محبوب و گسترده‌ای که این روز‌ها بیشتر از گذشته شاهد انتشار بازی‌های مختلف در این سبک هستیم، انتخاب بازی مناسب و موردعلاقه مقداری سخت شده است. به همین دلیل در ادامه لیستی را برای شما آماده کرده‌ایم که بهترین بازی‌های سبک بقا برای رایانه‌های شخصی در آن گنجانده شده است.

بازی Valheim
بقا در دنیای وایکینگ‌ها!

Valheim

طولی نکشید که پس از قرار گرفتن بازی در حالت دسترسی زودهنگام در تاریخ دوم فوریه سال 2021، بازیکنان زیادی به سمت آن جذب شوند. دلیل آن مشخص است؛ دنیای بزرگ و پویا، مبارزات جذاب با باس‌فایت‌های ترسناک و سیستم ساخت و ساز جذابی که با المان‌های این سبک مانند آشپزی و کرفتینگ به خوبی هماهنگ شده است. بازی به صورت تک نفره در این عنوان جذاب است اما Valheim زمانی درخشش خود را نمایش می‌دهد که با دوستان در این دنیای جذاب و صد البته خطرناک به ماجراجویی بپردازید.

بازی Subnautica
ماجراجویی در زیر آب!

Subnautica

این بازی جذاب که از سال 2018 تاکنون در دسترس است، یکی از جذاب‌ترین بازی‌های سبک بقا محسوب می‌شود. در زیر آب ماجراجویی کنید و با استفاده از موادی که پیدا می‌کنید، زیردریایی خود را ارتقا دهید. از صخره‌های مرجانی زیبا گرفته تا غارهای دریایی منتظر کاوش شما هستند تا مواد موردنیاز خود را پیدا کنید و در این دنیای زیبای دریایی زنده بمانید. البته بهتر است گول ظاهر زیبای بازی را نخورید زیرا موجودات خطرناکی به دنبال نابودی شما هستند. سخت است که این بازی را با Minecraft مقایسه نکنیم؛ اما سازندگان بازی المان‌های منحصر به فرد خود را درون این عنوان جذاب گنجانده‌اند.

بازی Grounded
ماجراجویی در نقش آدم کوچولوها!

Grounded

استودیو محبوب آبسیدیان (Obsidian) در این بازی شما را در نقش انسان‌های بسیار کوچکی در حیاط خانه‌ای قرار می‌دهد. شما که توسط عنکبوت‌های کشنده، مورچه‌های مزاحم، پرندگان حشره خوار و موجودات مختلف احاطه شده‌اید باید با استفاده از علف‌ها پایگاه خود را بسازید و از قطرات شبنم بنوشید. قطعا بازی از نقطه نظر جانداران کوچک جذابیت‌ها و شگفتی‌های خود را دارد که Grounded آن را به بهترین شکل ممکن به شما القا می‌کند.

بازی Frostpunk
تلاش برای زنده مان در میان بخبندان!

Frostpunk

بازی Frostpunk ترکیبی از شهرسازی، شبیه‌سازی جامعه و بقا در یک دنیای عبوس و منجمد است. با تعداد انگشت شماری از مردم سرمازده، گرسنه و ناراحت، شما باید یک شهر را در دل یک دهانه یخ زده در بین کوه‌ها بسازید که تنها با یک کوره ذغال سنگ بزرگ کار می‌کند. منابع جمع‌آوری کنید، به شکار بروید و شهروندان خود را با امید دادن به آینده مدیریت کنید. این یک بازی واقع‌گرایانه در سبک بقا است که هر بار شما را با تصمیم‌های سختی روبه‌رو می‌کند.

بازی Escape from Tarkov
شوتری به شدت واقع‌گرایانه!

Escape from Tarkov

بازی Escape from Tarkov عنوانی است که با اضافه کردن اندکی چاشنی بتل رویال، تحولی را در بازی‌های این سبک به وجود آورد. به جای بازی در یک دنیای نابودشده، در این بازی شما با چندین بازیکن دیگر و تعدادی NPC در نقشه ظاهر می‌شوید. برای بقا شما باید خود را به یک منطقه exfiltration برسانید. شما باید لوت‌ها و منابعی که جمع کرده‌اید را تا انتها نگه دارید تا بتوانید آن را در فروشگاه بازی به فروش برسانید و یا برای دفعات بعدی از آن استفاده کنید؛ اما آن چه که این بازی را محبوب و متفاوت کرده است به سیستم تیراندازی فوق واقع‌گرایانه‌ی آن و سیستم شخصی‌سازی سلاح آن بر می‌گردد.

بازیOutward
یک نقش‌آفرینی فانتزی جذاب!

Outward

یکی دیگر از بازی‌های سبک بقا، بازی نقش‌آفرینی Outward است که در دنیایی فانتزی جریان دارد. در این بازی شما نه تنها توسط هیولاهای مرموز تهدید می‌شوید بلکه باید مرتبا خود را سیراب و به نوعی سالم نگه دارید. در بیابان‌های خشک بازی، گرما استقامت شما را کاهش می‌دهد، در زمین‌های باتلاقی، آب می‌تواند شما را مسموم کند. نقشه بازی هیچ گونه نشانه‌ای از محل شما، ماموریت‌هایتان و Fast Travel را در خود ندارد. هر سفری در بازی، تمرینی برای صبر و زنده ماندن است.

بازی RimWorld
تلاش برای زنده ماندن از حمله بیگانه‌ها!

RimWorld

بازی RimWorld، پنج سال در حالت دسترسی زودهنگام قرار داشت تا بالاخره ورژن یک بازی عرضه شده است. در این بازی باید کلونی از افرادی که به صورت تصادفی در یک سیاره بیگانه ظاهر شده‌اند را مدیریت کنید، پایگاه خود را گسترش دهید و مردم را در مقابل شیوع بیماری، حملات بیگانه و… سالم و عاقل نگه دارید. شاید سخت‌ترین چالش بازی این است که کاری کنید افرادتان با یکدیگر کنار بیایند زیرا که هر کدام روحیات و جاه‌طلبی‌های خاص خود را دارند.

بازی Raft
گمشده در اقیانوس!

Raft

شاید شناور بودن روی یک کلک برروی اقیانوسی آرام به همراه ماهیگیری و ساختن وسایل مختلف از منابع شناور موجود در آب آرامش‌بخش به نظر برسد اما همواره کوسه‌ای گرسنه به شما حمله خواهد کرد. شما باید در این بازی غذا و آب تازه بدست آورید و در این حین کلک خود را گسترش و ارتقا دهید. خوشبختانه بازی به صورت چندنفره قابل تجربه است. پس می‌توانید شانس زنده ماندن خود را افزایش دهید. همچنین بازی تنوع قابل توجهی از موارد ساختنی مختلف دارد که در نوع خود شگفت انگیز است.

بازی The long Dark
بقا در سرمای کانادا!

The Long Dark

بازی The Long Dark، با تکیه بر اتمسفر سنگین و محیط زیست خطرناکش در این ژانر محبوب قابل توجه است. شما به عنوان خلبان هواپیمای کوچکی که سقوط کرده است، پس از یک فاجعه جهانی مرموز در بیابانی خشک و سرد در کانادا گرفتار شده‌اید. هیچ زامبی، موجود جهش یافته و بازیکنی دیگر در نقشه وجود ندارد بلکه شما باید با طبیعت، حیات وحش و ترس خود مبارزه کنید.

بازی Ark: Survival Evolved
ماجراجویی در دنیای دایناسورها!

Ark: Survival Evolved

در ادامه مطلب معرفی بهترین‌ بازی‌های سبک بقا برای پی‌سی، به بازی Ark می‌رسیم. در این بازی، تقریبا برهنه برروی یک نقشه گسترده پر از دایناسورها، شما باید با گرمای شدید، سرما، گرسنگی، تشنگی و هم انسان‌ها مبارزه کنید. هرچند می‌توانید بازی را به تنهایی تجربه کنید. سلاح و زره بسازید، پایگاه خود را گسترش دهید، دایناسورها را رام کرده، سوار آن شوید و با دیگر بازیکنان ارتباط برقرار کنید. به تازگی همچنین بسته الحاقی جدیدی برای بازی منتشر شده که به سیستم کرفتینگ و کشاورزی بازی عمق بسیار خوبی بخشیده است.

بازی Rust
مبارزه با انسان‌ها!

Rust

به دیگر بازیکنان بپیوندید یا با آن‌ها مبارزه کنید یا به تنهای بازی را به پیش ببرید. در بازی Rust با کمترین منابع و سلاح‌های ابتدایی شروع به ماجراجویی می‌کنید و با پیشروی سلاح‌های گرم قدرتمند و پایگاه‌های عظیم می‌سازید. شما باید با حیوانات مختلف، گرسنگی و تشنگی مقابله کنید اما این عنوان، یک بازی Survival با تکیه شدید بر مبارزات PVP است و تهدید اصلی شما از ده‌ها بازیکن دیگر در سرور بازی سرچشمه می‌گیرد. Rust در اوایل سال 2018 از حالت دسترسی زودهنگام خارج شده است اما همچنان به روزرسانی‌های مختلفی برای آن در نظر گرفته می‌شود.

بازی The Forest
دورافتاده در جنگلی مرموز!

The Forest

بازی شما را در نقش بازمانده‌ای از سقوط یک هواپیما قرار می‌دهد. پس از اندکی گشت و گذار متوجه خواهید شد که تنها نیستید. شما در یک جزیره پر از قبلیه‌های آدم‌خوار گیر افتاده‌اید و باید در حین جمع‌آوری غذا، آب، ساخت سرپناه و…، باید در مقابل آن‌ها نیز ایستادگی کنید. قابل ذکر است که این عنوان با استفاده از انجین یونیتی 5 ساخته شده است به این معنا که در بازی شاهد افکت‌های جذاب و گرافیک هنری و فنی باکیفیتی هستیم. همچنین نسخه VR این بازی در دسترس قرار دارد.

بازی This War of Mine
تجربه جنگ از نقطه‌نظر مردم عادی!

This War of Mine

تجربه جنگ نه از منظر یک سرباز آموزش دیده، بلکه از نقطه‌نظر مردم عادی که می‌خواهند جان سالم به در ببرند، تجربه‌ای متفاوت و تاثیرگذاری است که در کمتر بازی‌ای می‌توان پیدا کرد. شما در بازی برای مدیریت سلامتی جسمی و ذهنی افراد با تصمیم‌های سخت و ناراحت‌کننده‌ای روبرو خواهید شد. تلاش برای پیدا کردن غذا و منابع مختلف در شب به شدت استرس‌زا است و مهم نیست که چقدر منابع پیدا کنید زیرا همیشه میزان منابع کافی نیست. This War of Mine تنها یک بازی بقا نیست بلکه نگاهی واقع‌گرایانه و خشن به واقعیت جنگ است که تا مدت‌ها شما را به فکر فرو خواهد برد.

منبع:

مطالب مرتبط

>