استودیو کریتیریون در حال کار برروی Battlefield 6 است

Battlefield 6

شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) به تازگی اعلام کرده که استودیو کریتیریون در حال همکاری برای توسعه Battlefield 6 است و نسخه جدید Need For Speed فعلا تاخیر خورده است.

به نظر می‌رسد که استودیو کریتیریون (Criterion) که همگی آن را با سری بازی‌های Need For Speed میشناسیم، قرار است به جای توسعه نسخه جدید از سری ماشین‌رانی خود، به استودیو دایس (DICE) جهت ساخت نسخه جدید Battlefield بپیوندد. بنابراین نسخه جدید Need For Speed احتمالا یک سالی با تاخیر عرضه می‌شود.

لورا میل (Laura Miele) مدیر ارشد استودیوهای الکترونیک آرتز در این باره گفت:

نسخه جدید بازی در حال توسعه است و تیم ما در طی یک سال گذشته به خوبی روی آن کار کرده است و البته که با شرایط سخت دورکاری دست و پنجه نرم می‌کنیم و تیم مقداری خسته شده است. ما بازی عالی‌ای داریم که پتانسیل‌های زیادی دارد. در تلاش هستیم که یک Battlefiled باکیفیت را منتشر کنیم و با توجه به این که استودیو کدمسترز به تازگی به ما ملحق شده و حداقل در حال کار برروی یک عنوان مسابقه‌ای است، تاخیر نسخه جدید Need For Speed منطقی به نظر می‌رسد. ما با افراد کریتیریون صحبت کردیم و از تاثیر آن‌ها بر Battlefield 6 گفتیم. این اولین باری نیست که دو استودیو همکاری می‌کنند. آن‌ها در گذشته برروی Star Wars Battlefront و نسخه‌های قدیمی‌تر Battlefield با یکدیگر همکاری داشته‌اند و من مطمئنم که این همکاری به سود آن‌ها خواهد شد.

او همچنین در ادامه بیان کرد که تمامی حقوق سری Need For Speed به استودیو کریتیریون برمی‌گردد و ساخت هر نوع بازی از این سری برعهده آن‌ها است. لازم به ذکر است که نسخه جدید Need For Speed برای کنسول‌های نسل هشت و نهمی اکس‌باکس، پلی‌استیشن و پلتفرم ویندوز در دست توسعه قرار دارد.

بازی Battlefield 6 قرار است در بهار سال جاری معرفی و در پاییز عرضه شود. گفته شده که نسخه جدید قرار است از مزایای کنسول‌های نسل نهمی بیشترین استفاده را ببرد. همچنین تاکنون خبری از انتشار آن برای کنسول‌های نسل هشتمی منتشر نشده است.

منبع:

مطالب مرتبط

>