سیستم عامل کروم اکنون به فناوری ضبط کننده داخلی صفحه نمایش مجهز شده است

کروم به فناوری ضبط نمایشگر مجهز شد
کروم به فناوری ضبط نمایشگر مجهز شد

کروم بوک‌ها هر روز قدرتمندتر می‌شوند و گوگل نیز در رقابتی تنگاتنگ با دیگر غول‌های صنعت فناوری، مدام سعی می‌کند تا قابلیت‌های جدید و بسیار کاربری را به این سیستم اضافه کند. اکنون خبر از اضافه شدن قابلیت ضبط محتوا از روی صفحه نمایش، را اعلام کرده است.

گوگل اعلام کرده است که فناوری ضبط کننده داخلی صفحه نمایش در ماه مارس (اسفند فروردین) به سیستم عامل کروم اضافه می‌شود. این شرکت امیدوار است که این ابزار بتواند ضبط دروس مجازی را برای دانش آموزان و معلمان، آسان کند.

در پست وبلاگ گوگل آمده است:

«مدت‌ها است كه معلمان، درس‌ها را برای کمک به دانش آمو زان در انجام تکالیف و مطالعه برای امتحانات پایان ترم، ضبط می‌كنند امادر سال گذشته این امر برای یادگیری مجازی بسیار حیاتی بوده است.»

کروم به فناوری ضبط نمایشگر مجهز شد

کار با این برنامه‌ی گوگل بسیار ساده است. هنگامی که دکمه اختصاصی کروم بوک خود را فشار دهید، در مرکز صفحه نمایش خود یک شمارش معکوس خواهید دید. هنگامی که کروم بوک شروع به ضبط کردن کند، یک حلقه قرمز رنگ در سمت راست نمایشگر ظاهر می‌شود.

گوگل، مشغول کار روی چند ابزار دیگر برای دانش آموزان است که تاکنون، برخی از آن‌ها ارائه شده‌اند. برنامه ضبط صفحه نمایش سیستم عامل کروم، ChromeVox ، از قابلیت‌های جدید بهره می‌برد: در حال حاضر، صدای آن بر اساس زبان متنی که می‌خواند تغییر می‌کند و اکنون می‌توانید فهرست آن را بررسی کنید.

علاوه بر این، اکنون والدین  می‌توانند از Family Link (برنامه کنترل والدین گوگل(، علاوه بر حساب‌های شخصی خود، برای مدیریت حساب‌های مدرسه فرزندان خود نیز استفاده کنند. این بدان معنی است که محدودیت‌های زمان نمایش، زمان خواب وسایر محدودیت‌هایی را که والدین در حساب‌های کاربری شخصی فرزندان خود اعمال می‌کنند، در حساب کاربری مدرسه آن‌ها نیز می‌توانند اعمال کنند.

از نظر سخت افزاری، گوگل اعلام کرده است که امسال بیش از 40 دستگاه کروم بوک جدید عرضه شده‌اند که بر اساس ادعای این غول دنیای فناوری، هر کدام از این مدل‌ها مجهز به ارائه تجربیات فوقالعاده از برنامه‌های Google Meet و Zoom است.

این شرکت برای کمک به مدارس در جهت اطلاع از عرضه‌ی نسخه‌های جدید این ‌لپ‌تاپ‌ها، فهرستی از کروم بوک‌های موجود را ارائه کرده است که شامل سیستم‌های سامسونگ، لنوو، اچ‌پی، دل، ایسوس و ایسر است و نکاتی را نیز برای انتخاب نسخه مناسب ذکر کرده است.

کروم به فناوری ضبط نمایشگر مجهز شد

این شرکت تعدادی از مدل‌هاب ساده مانند کروم بوک ایسر مدل Spin 511 و لنوو 300e و همچنین دستگاه‌های جذاب‌تری مانند کروم بوک ایسر Spin 713 (برترین کروم بوک انتخاب شده سایت The Verge) و کروم بوک ۱۰۰۰ دلاری Galaxy Chromebook سامسونگ را توصیه می‌کند. تعدادی از این دستگاه‌ها از اتصال LTE بهره می‌برند. گوگل از آن ها به عنوان «دستگاه‌های همیشه متصل» یاد می‌کند و بر اهمیت آن‌ها برای دانشجویان با دسترسی راحت به اینترنت تاکید می‌کند. البته مشخص است که خرید دستگاه‌های مجهز به LTE باعث افزایش قیمت می‌شود.

دستگاه‌های کروم بوک به دلیل مقرون به صرفه بودن و استفاده گسترده بخش‌های مختلف از برنامه،Google Classroom ، پورتال آموزش آنلاین Google،دستگاه‌های پرفروشی در بازار آموزش هستند. سال 2020 بهترین سال استقبال کاربران از کروم بوک بود، بیشتر به این دلیل که مدارس بسیاری به علت همه‌گیری جهانی ویروس کووید ۱۹ برنامه آموزش از راه درو را به جای آموزش حضوری انتخاب  کردند.

کروم به فناوری ضبط نمایشگر مجهز شد

گوگل از ابتدای همه‌گیری جهانی ویروس کووید ۱۹ در حال ساخت خدمات خود برای مدارس و آموزش از راه دور است. در ماه‌های ابتدایی تحصیل از راه دور، گوگل برای کسانی که حداقل یک حساب کاربری گوگل را داشتند، تعداد افراد شرکت کننده در برنامه Meet را به حداکثر ۱00 نفر افزایش داد. این شرکت، همچنین در تلاش برای همگام شدن با برنامه‌های رقبای بزرگ خود همچون زوم « Zoom » و مایکروساقت تیمز « Microsoft Teams»، چندین قابلیت دیگر را نیز به ویژگی‌های برنامه Meet اضافه کرد.

گوگل، در ماه‌های اخیر، قابلیت‌های custom backgrounds (امکان سفارشی سازی پس زمینه)، blur effects (جلوه‌های تاری برای تارکردن پس زمینه)، real-time captioning (زیر نویس آنی)، low-light mode (حالت کم نور) و hand-raising (بالا بردن دست برای سوال پرسیدن یا پاسخ دادن) را به این برنامه اضافه کرده است.

منبع:

مطالب مرتبط

>