سینمای جهان به خاطر ویروس کرونا ۵ میلیارد دلار ضرر می‌کند

5 میلیارد دلار ضرر سینما بخاطر ویروس کرونا
5 میلیارد دلار ضرر سینما بخاطر ویروس کرونا

ویروس کرونا در حال گسترش در جهان است و همین موضوع باعث شده تعدادی از کمپانی‌های هالیوود نگران اکران فیلم‌های خود در هفته‌های آینده باشند. ویروسی که پیش‌بینی می‌شود در مدت حضور خود ضرری ۵ میلیارد دلاری به باکس آفیس وارد کند.

این میزان ضرر توسط گزارش تازه‌ای که هالیوود ریپورتر منشتر کرده، اعلام شده است. ویروس کرونا در حال حاضر بیشتر از ۹۰ هزار نفر مبتلا در سرتاسر جهان دارد و جان بیشتر از ۳ هزار نفر را هم گرفته است. همین موضوع باعث شده تا ۷۰ هزار سینما به خاطر جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تعطیل شوند.

کل باکس آفیس چین در دوره تعطیلات سال نوی میلنی ۴.۲ میلیون دلار بود که یک کاهش بسیار سنگین ۱.۷۶ میلیارد دلاری نسبت به زمان مشابه طی سال آینده را شامل می‌شود. انتظار می‌رود که باکس آفیس سایر نقاط جهان از جمله آمریکا هم تحت تاثیر گسترش ویروس کرونا شاهد کاهش چشم‌گیری باشد و سود نهایی نیز ۵ میلیارد دلار کمتر از رقمی باشد که تهیه‌کنندگان فیلم‌ها پیش از این پیش‌بینی می‌کردند.

در همین راستا اخیرا اکران برخی از فیلم‌ها با تاخیر روبرو شده است. برای مثال قسمت جدید جیمز باند یعنی فیلم No Time to Die فعلا در چین اکران نخواهد شد تا شرایط این کشور به حالت عادی برگردد. چنین اتفاقی برای پرفروش‌ترین فیلم این روزهای هالیوود یعنی سونیک هم رخ داده است.

در حال حاضر سینماهای داخل ایران هم برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در دومین هفته تعطیلی به سر می‌برند. انتظار می‌رود که این تعطیلی برای هفته آینده هم تایید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *