ترفندهای ویندوز ۱۰

چه سالها از ویندوز ۱۰ استفاده کرده باشید و چه اخیراً آنها را ارتقا داده‌اید، نکات، ترفندها، آموزش و ویژگی‌های پنهان جدید و قدیمی زیادی برای یادگیری وجود دارد که استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر شما را هر روز سریعتر و روانتر می‌کند. در این بخش می توانید تمام ترفندهای ویندوز ۱۰ را مطالعه کنید.

درست است که خاموش کردن ویندوز ۱۰ به روش قدیمی فقط سه کلیک طول می کشد. اما چرا وقتی می توانید این کار را با دو کلیک انجام دهید، انرژی اضافی صرف کنید؟ با نحوه ایجاد آیکون Shutdown در ویندوز ۱۰ همراه باشید.

اغلب، برای اهداف عیب‌ یابی، باید پرینتر را جدا کنید و دوباره وصل کنید. همچنین، حذف دستگاه های قدیمی به شما کمک می کند تا لیست دستگاه های متصل را سازماندهی کنید. پرینترهای غیرضروری را از ویندوز حذف کنید. با نحوه Force Delete یا حذف پرینتر در ویندوز ۱۰ همراه باشید.

آیا ویندوز طول کاراکتر نام فایل شما را بر اساس مسیر فایل و پوشه محدود می کند؟ در اینجا نحوه شکستن این محدودیت و فعال کردن نام فایل های طولانی آورده شده است. با نحوه حذف محدودیت طول کاراکتر نام فایل در ویندوز ۱۰ همراه باشید.

آیا می خواهید صداهای کیبورد را بشنوید؟ یا شاید وقتی صدای کلیک کیبورد را می شنوید، اذیت می‌ شوید؟ در اینجا نحوه رفع آن آورده شده است. با ۴ راه روشن یا خاموش کردن صداهای کیبورد در ویندوز ۱۰ همراه باشید.

در مصرف باتری صرفه جویی کنید و با چرخاندن دیسک ها پس از مدتی که دستگاه شما بیکار بوده، عمر هارد دیسک را افزایش دهید. با نحوه خاموش کردن هارد دیسک پس از غیرفعال بودن دستگاه در ویندوز ۱۰ همراه باشید.

چگونه همه برنامه ها را در ویندوز ۱۰ با دسترسی ادمین باز کنیم؟ راهی وجود دارد که بتوانید برنامه‌ ها را همیشه به‌ عنوان مدیر اجرا کنید. فقط باید هر بار که راه‌اندازی می‌ شوند، هشدار UAC را بپذیرید.

اگر هنگام خاموش کردن یا خارج شدن از سیستم با پیغام خطایی مواجه شدید و مطمئن هستید که می توانید آن را نادیده بگیرید، روش روشن یا خاموش کردن AutoEndTasks در ویندوز ۱۰ را امتحان کنید تا خطا را دور بزنید.

به‌عنوان یک کاربر ویندوز ۱۰، احتمالا با مشکلات فنی دستگاه مواجه شده‌ اید، از عملکرد ضعیف گرفته تا پیام‌ های خطای گیج‌ کننده‌. در حل مشکلات ویندوز با WinDBG مفید باشید. در این مطلب، نحوه عیب یابی مشکلات رایج ویندوز ۱۰ با WinDBG را می بینید.