در حال مرور: ترفندهای سیستم عامل مک

در این بخش آموزش ها و ترفندهای سیستم عامل مک اپل مخصوص کار با ورژن های مختلف را یاد میگیرید. همچنین ویژگی‌های پنهان جدید و قدیمی زیادی برای یادگیری وجود دارد.

آیا می خواهید تعداد ایمیل های ناخواسته را که در صندوق ورودی نشان می دهند به حداقل برسانید؟ در اینجا کاری است که می توانید در برنامه ایمیل اپل انجام دهید. با نحوه کاهش ایمیل Junk در برنامه Mail در مک همراه باشید.

اینجا نحوه مدیریت برنامه‌های راه‌اندازی در Mac، از جمله نحوه حذف برنامه‌های راه‌اندازی یا تأخیر در راه‌اندازی آنها آورده شده است. با نحوه اضافه و حذف کردن و به تاخیر انداختن برنامه های Startup مک همراه باشید.

شما به راحتی می توانید یک کتابخانه عکس دوم را در macOS راه‌اندازی و از آن استفاده کنید تا همه عکس هایتان را برای سازماندهی بهتر جدا کنید. در این مطلب با نحوه ایجاد و مدیریت چندین کتابخانه عکس در مک همراه باشید.

آیا از انتخاب دستی برنامه هایی که هنگام راه‌اندازی فایل استفاده کنید خسته شده اید؟ در اینجا نحوه تغییر برنامه هایی که به طور پیش فرض برای انواع فایل های خاص استفاده می شوند، آمده است. با نحوه تغییر برنامه پیش فرض باز کردن فایل در مک همراه باشید.

چه از Safari استفاده کنید، چه Chrome و چه هر مرورگر دیگری، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه به Inspect Element دسترسی داشته باشید تا تغییراتی در صفحه وب ایجاد کنید. با نحوه دسترسی به ابزار Inspect در هر مرورگری در مک همراه باشید.

اگر به تازگی macOS Big Sur را نصب کرده‌ اید و نمی‌ دانید که چرا متن روی صفحه نمایش تار است، ممکن است به این دلیل باشد که Font Smoothing به طور پیش‌ فرض فعال است. این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه آن را با یک دستور ترمینال ساده غیرفعال کنید. با نحوه تنظیم یا غیر فعال کردن Font Smoothing در macOS Big Sur همراه باشید.