دسته بندی: ترفندهای سیتم عامل مک

در این بخش آموزش ها و ترفندهای سیستم عامل مک اپل مخصوص کار با ورژن های مختلف را یاد میگیرید. همچنین ویژگی‌های پنهان جدید و قدیمی زیادی برای یادگیری وجود دارد.

در این مطلب نحوه استفاده از دوربین آیفون به عنوان Zoom Camera در مک را می بینید. دوربین آیفون تجربه دوربین با وضوح بسیار بالاتری را نسبت به دوربین‌ های داخلی مک‌ ها ارائه می‌ دهد، بنابراین اگر یکی از شرکت‌ کنندگان یا میزبان جلسات زوم هستید، ممکن است از دوربین آیفون به جای دوربین ضعیف بیشتر مک‌ ها استفاده کنید.

در macOS Ventura، پنهان کردن نوارهای اسکرول در زمانی که از آن ها استفاده نمی‌ شود، به‌عنوان یک رفتار پیش‌ فرض سیستم عامل در نظر گرفته است. اما اگر بدانید به کجا نگاه کنید، می‌ توانید از این اتفاق جلوگیری کنید. با نحوه نمایش همیشگی Scroll Bars در مک همراه باشید.

لپ‌ تاپ‌ ها گرد و غبار، چربی و کثیفی را می‌ گیرند زیرا دائم با دستان شما در تماس هستند. اما با توجه به نحوه طراحی مک بوک های مدرن، تمیز کردن آنها کار ساده ای نیست. با آموزش قفل کردن کلیدهای کیبورد مک برای تمیز کردن همراه باشید.

اجرای برنامه های ویندوز در مک به طرز شگفت‌انگیزی آسان است و برای انجام این کار همیشه نیازی به اجرای ویندوز ندارید. با 5 راه اجرای برنامه های ویندوز در مک همراه باشید و از این راه حل ها برای اجرای بازی های کامپیوتری، اجرای نرم‌افزارهای بهره وری یا دسترسی به ابزارهای ویندوز که فاقد نسخه مک هستند، استفاده کنید.

می‌دانید که می‌ توانید از AirDrop برای اشتراک‌ گذاری سریع فایل‌ ها بین مک و دستگاه‌ های iOS استفاده کنید، اما در مک، Airdrop به نوعی پنهان است. تنها آیکون آن در نوار کناری Finder وجود دارد و تمام. پس با نحوه اضافه کردن آیکون AirDrop به Dock مک همراه باشید.

در پیام iMessage که فرستاده اید اشتباه تایپی داشتید؟ در یک بازه زمانی کوتاه، می‌توانید پیام‌های ارسال شده به سایر کاربران اپل را از آیفون، آیپد یا مک Unsend یا ویرایش کنید. تقریبا در هر پلتفرمی فرآیند یکسان است. اینجا روش Unsend یا ویرایش iMessage در مک را می بینید.

هرچه آیتم های راه‌اندازی بیشتری را فعال کرده باشید، مک کندتر راه‌اندازی می شود. آیا نیازی به باز کردن این برنامه ها در هنگام ورود به سیستم مک خود ندارید؟ با نحوه تغییر برنامه های Startup در مک همراه باشید.

اگر شما فردی هستید که تمایل به گرفتن چندین اسکرین شات پشت سر هم دارید، ممکن است بخواهید تصاویر کوچک شناور را خاموش کنید. در این مطلب، نحوه غیر فعال کردن پیش نمایش اسکرین شات در مک را می بینید.

به تازگی متوجه شده اید که باتری شما به طور غیر عادی سریع تخلیه می شود؟ یک روز صبح از خواب بیدار شدید و دیدید مک یک شبه تخلیه شده است؟ یکی از بزرگترین مزایای مک بوک قابل حمل بودن آن بدون نگرانی از اتصال به برق است. اگر مک شما تخلیه بیش از حد انرژی را نشان می دهد، با 10 راه حل خالی شدن سریع باتری در مک همراه باشید.

Homebrew پکیج منیجر مک است که به شما امکان می دهد نرم‌افزار را با استفاده از دستور “brew” در خط فرمان نصب کنید. هنگامی که با چند دستور اساسی آشنا شدید، تنظیم آن آسان است و استفاده از آن ساده است. در این مطلب، نحوه نصب Homebrew در مک را می بینید.