خودرو شاسی بلند رضوانی هرکولس ۶×۶ با موتور ۱۳۰۰ اسب بخار معرفی شد

Rezvani Hercules 6x6 رضوانی هرکول
Rezvani Hercules 6x6 رضوانی هرکول

جدیدترین محصول خودروسازی رضوانی، یک ابروانت پهن‌پیکر سه محوره است. این مدل سفارشی با نام هرکول، پیشرانه‌های متنوع با قدرت‌های ۲۸۵ تا ۱۳۰۰ اسب‌بخار دارد.

رضوانی با داشتن واشیم های (vehicles – وسایل نقلیه) بسیار خفن همچون TANK شناخته شده است. اما واشیم Hercules 6×۶ آن با داشتن ۶ چرخ، موتور ۱۳۰۰ اسب بخار آن با داشتن حفاظ زرهی ضد گلوله درجه یک، وارد سطحی تازه شده است. درست است!! شما می توانید نسخه بسیار پیشرفته آن را با موتور ۷ لیتری Dodge Demon، که میل لنگ، پیستون و میل بادامک آن از سوی رضوانی بهبود یافته و امکان تولید توانی بیش از ۱۳۰۰ اسب بخار و ۹۵۹ پوند فوت گشتاور دارد، انتخاب کنید. پیشرانه این خودرو با یک گیربکس یا سیستم انتقال نیروی Dodge Ram TRX همراه شده است. در ادامه می توانید تصویر بیشتری از این خودرو را ببینید.

Rezvani Hercules 6x6 رضوانی هرکول

در بحث قوای فنی باید گفت که رضوانی هرکولس ۶×۶ در واقع با طیف وسیعی از موتورهای فیات کرایسلر از جمله انواع دیزل ، V6 و V8 در دسترس خواهد بود. در این میان پرقدرت‎ترین پیشرانه تناسب بیشتری با نام Hercules دارد و کمتر از ۱۳۰۰ اسب بخار نیرو را از یک موتور Hemi V8 متعلق به Dodge Demon اصلاح شده با حجم ۷.۰ لیتر و مجهز به یک سوپرشارژر عظیم، به کاربران ارائه می‌دهد. حدس می‌زنیم اکثرخریداران رضوانی هرکولس هزینه بیشتری را برای چنین قدرتی پرداخت خواهند کرد؛ چرا که هزینه کردن ۲۲۵،۰۰۰ دلار برای خودرویی با موتور ۳.۶ لیتر V6 چندان عاقلانه به نظر نمی‌رسد. البته حرف‌مان را همین جا پس می‌گیریم، زیرا رضوانی هرکولس ۶×۶ امکانات منحصر به فرد دیگری نیز دارد.

خریدارانی که نیازی به بالاترین توان هرکولس ندارند می توانند آپشن موتور ۳.۵ لیتری V6 با ۲۵۰ اسب بخار یا ۶.۵ لیتری SRT V8 با ۵۰۰ اسب بخار نیرو  و یا موتور ۳.۵ لیتری TurboDiesel با ۴۴۲ پوند فوت گشتاور را خریداری کنند. همه این واشیم ها دارای تنه ای پولادین بوده و از استاندارد رانندگی ۶×۶ که می تواند میان ۶×۲، ۶×۴ و یا ۶×۶ سوئیچ شود بهره ببرند.

Rezvani Hercules 6x6 رضوانی هرکول فضای داخلی

محصول جدید رضوانی از سیستم تعلیق متفاوت با تانک استفاده می‌شود. بسیاری از قطعات مرتبط با فنربندی، مشابه جیپ رانگلر و گلادیاتور هستند. در قسمت عقب، اکسل اضافی وجود دارد و راننده می‌تواند هرکول را به‌صورت تک دیفرانسیل، دو دیفرانسیل یا ۶ چرخ فعال، استفاده کند. همچنین، امکان خرید با سیستم تعلیق سفارشی از برند فاکس با ارتفاع بیشتر و توانایی‌های خارج جاده بهتر، وجود دارد.

قیمت نهایی رضوانی هرکول، باتوجه‌به نوع پیشرانه و تجهیزات انتخابی، تعیین می‌شود. این محصول با آستانه قیمت ۲۲۵ هزار دلار تولید خواهد شد و امکانات اضافی نسخه نظامی (Military Edition)، حدود ۱۰۰ هزار دلار به هزینه خرید آن اضافه خواهد کرد.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *