چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است ؟
چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است ؟

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟ شاید آسان ترین پاسخ به این سوال این باشد که امروزه همه از اینترنت استفاده می کنند. اما همه چیز به این سادگی ها هم نیست! دیجیتال مارکتینگ، آنلاین مارکتینگ، تبلیغات اینترنتی یا هر چیز دیگری که گفته می شود، نکته مهم و اساسی این است که امروزه آنلاین کردن هر کسب و کاری امری است بسیار مهم .

دلایل اهمیت دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ هم مانند هر بازاریابی دیگری راهی است برای تاثیر گذاری بر مصرف کننده احتمالی به منظور جذب او به محصول تولیدی یا خدمتی که قرار است ارایه شود. تفاوت اصلی در آنلاین بودن این جریان است. سوال اساسی این است که چه چیزی این تفاوت را تا این حد با با اهمیت جلوه می دهد. برای پاسخ به این پرسش ها با ما همراه باشید.

اینترنت ، اقیانوسی بی کران

 بی شک در دنیای امروز که عصر ارتباطات تلقی می شود ، اینترنت بستر گسترده ای را فراهم کرده است که می تواند نقش بسیار کلیدی و مهمی در توسعه کسب و کار ها به خصوص برند ها و شرکت های تازه کار داشته باشد. با پیشرفت تکنولوژی نحوه تبلیغات و اثرگذاری آن ها در توسعه کسب و کار ها هم تغییر خواهد کرده است. برای مثال یک تبلیغ تلویزیونی یا بیلبوردی در سطح شهر تاثیر زیادی بر نسلی که از کودکی با اینترنت بزرگ شده است ، نخواهد داشت.

موتورهای جستجوگر، رسانه های اجتماعی، اپلیکیشن، ای میل و وب سایت از موثرترین و مفیدترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هستند که سرعت رشد و سود آوری کسب و کار را چندین برابر خواهد کرد. این ابزارها این توانایی را دارند شرایطی فراهم کنند که توجهات بیشتری نسبت به کسب و کار جلب شود در نتیجه مصرف کننده بیشتری به سراغ محصول تولیدی یا خدماتی که قرار است ارایه داده شود، خواهد آمد. به هر حال هر شخصی به دنبال سود بیشتر برای کسب و کار خود است و چی از این بهتر !

همه آنلاین هستند

بر اساس آخرین آمار بیش از ۴ میلیارد انسان در این کره خاکی از اینترنت استفاده می کنند. تنها نگاه کردن به این آمار به ما می گوید که اهمیت دیجیتال مارکتینگ و استفاده از اینترنت تا چه حد است.

یک کسب و کار برای به موفقیت رسیدن نیاز به نمایش گذاشته شدن دارد. در واقع زمانی که مصرف کننده از کسب و کار چیزی می بیند یا می شوند – در صورتی که برایش جذاب باشد – سعی می کند بیشتر درباره آن مطالعه کند پس در اولین اقدام به اینترنت مراجعه می کند و حقیقت ماجرا این است که اگر چیزی پیدا نکند به احتمال فراوان یک مشتری را از دست خواهد رفت.

سریع  و راحت !

 وقت طلاست ، بی شک با این ضرب المثل معروف آشنا هستیم. قطعا جستجو در اینترنت و سفارش محصول مورد نظر ، صرفه جویی فراوانی در زمان نسبت به روش سنتی خرید به همراه خواهد داشت. از طرفی دیگر مصرف کننده به ساده ترین شکل ممکن و بدون صرف انرژی ، خرید خود را انجام می دهد. 

دسترسی بهتر به مشتری

زمانی که مصرف کننده از طریق سایت، اپلیکیسن و … خریدی انجام می دهد ، باید پروفایل کاربری برای خود ایجاد کند. برندها با استفاده از اطلاعات اولیه مشتری ها، پی بردن به نیاز ها و سلیقه شان و البته با ارایه خدمات درست می توانند آن ها را به خرید های بعدی علاقه مند کنند که این امر در بازاریابی سنتی خیلی امکان پذیر نیست. 

کلام آخر

همانطور که خواندیم در دنیا امروز و با توجه به شرایط و امکانات موجود دیجیتال مارکتینگ امری حیاتی برای به موفقیت رسیدن یک کسب و کار است.

برای به موفقیت رسیدن، رونق کسب و کار و شروع سودآوری یک برند باید بتوان آن را به افراد بیشتری نمایش داد و پیامش را به طور گسترده تر منتشر کرد. باز هم دیجیتال مارکتینگ کلیدی ترین روش برای رسیدن به این امر است.

 دیجیتال مارکتینگ در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده به نظر بیاید ولی با تحقیق درباره آن و تلاش برای رشد و توسعه اش ، تاثیری بی نظیر و چشم گیر در رشد و توسعه هر کسب و کاری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *