فعال کردن ضبط ویدیوی HDR در آیفون

فعال کردن ضبط ویدیوی HDR در آیفون
فعال کردن ضبط ویدیوی HDR در آیفون

یک قابلیت کلیدی آیفون های جدید، تواناییشان برای ضبط ویدیوهای HDR است. اما از آنجایی که کلیپ‌های HDR فضای بیشتری اشغال می‌کنند و بیشتر مردم نمایشگر مناسب را برای دیدن آن کیفیت و شکوه را ندارند، HDR به صورت پیشفرض خاموش است. در این مطلب می‌آموزید برای فعال کردن ضبط ویدیوی HDR در آیفون چه باید کرد.

HDR فناوری پیشرفته‌ای است که اجازه تولید کیفیت رنگ بهتر در هر صحنه‌ای را می‌دهد. وقتی HDR فعال باشد، آیفون شما می‌تواند محدوده رنگ وسیع‌تری را ضبط کند. به طور دقیق‌تری هماهنگی میان تیره‌ترین و روشن‌ترین بخش عکس را ایجاد کند. فراتر از اینها، قابلیت HDR آیفون از Dolby Vision پشتیبانی می‌کند. این باعث می‌شود نهایت استفاده را از همه داده‌های بصری ببرید.

فعال کردن ضبط ویدیوی HDR در آیفون

برای فعال کردن HDR در آیفون ابتدا Settings را باز کنید و بعد اسکرول کنید تا گزینه Camera را پیدا کنید.

تبلیغات

برای فعال کردن HDR در آیفون ابتدا Settings را باز کنید

سپس Record video را انتخاب کنید.

در نهایت HDR Video (High Efficiency) را فعال کنید.

در نهایت HDR Video (High Efficiency) را فعال کنید.

نکته: در ایفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی HDR روی ۳۰ فریم بر ثانیه تنظیم شده. آیفون۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس تا ۶۰ فریم بر ثانیه هم امکان تنظیم دارند. به هر حال، ممکن است در آیفون‌های جدید با ورژن‌های متفاوت iOS تغییر کند.

پیش از سوییچ کردن روی ویدیوهای HDR یادتان باشد این ویدیوها در حالت “بالاترین کیفیت” ذخیره می‌شوند. این بدین معناست که به جای فرمت سازگار MP4 با فرمت HEVC ذخیره می‌شوند. به هر حال، اگر آیفون شما به طور اتوماتیک می‌تواند ویدیوهای HEVC را به MP4 تبدیل کند، لازم نیست نگران تغییر دادنشان برای به اشتراک گذاری باشید.

برای پخش این ویدیوها هم لازم نیست نگران باشید. بیشتر تلفن‌های همراه و کامپیوترهای نسل آخر از جمله آیفون(آیفون X و مدل‌های بالاتر) و مک بوک‌ها(۲۰۱۸ به بعد) می‌توانند ویدیوهای HDR را بدون هیچ دردسری پخش کنند. روی صفحه نمایش‌های ناهماهنگ هم ویدیوی HDR شما با کیفیت پایین‌تر و عادی پخش خواهد شد.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *