اپل به دنبال تولید خودرو خود توسط فاکس‌کان

اپل به دنبال تولید خودرو خود توسط فاکس‌کان
اپل به دنبال تولید خودرو خود توسط فاکس‌کان

شرکت اپل در نظر دارد به صنعت خودروسازی هم ورود پیدا کند و در این بین با شرکت های مختلفی برای تولید محصولات خود مذاکرده داشته و حال نوبت به فاکس‌کان رسید. برای مشاهد ادامه مطلب تولید خودرو اپل توسط فاکس‌کان با اعوجاج همراه باشید.

مدت طولانی است که شایعاتی پیرامون اتومبیل اپل به بیرون درز پیدا می کند اما هیچ یک توسط شرکت کوپرتینویی به تایید یا تکذیب نرسید. بنابراین نمی دانیم آیا این خودروساز واقعا می خواهد بزودی خودرویی الکتریکی با فناوری های مدرن معرفی کند یا خیر.

البته تاثیرگذاری بسیار اپل در صنعت گجت های هوشمند موجب شده به یکی از ارزشمندترین برندهای جهان تبدیل گردد. از این رو عجیب نیست شاهد ورود آن به صنعت خودروسازی هم باشیم. البته ورود اپل به این صنعت کامل نیست و به نوعی این کمپانی با همکاری برخی خودروسازان فعال دیگر اتومبیل خود را به تولید خواهد رساند.

بنابراین نباید انتظار داشت حضور اپل در این صنعت همچون برندهایی چون مرسدس بنز، بی ام و یا برخی دیگر است. بلومبرگ تاکنون گزارش داده اپل با شرکت‌های خودروسازی مانند کیا، هیوندا، فراری و برخی دیگر مذاکره داشته اما هیچ یک به نتیجه نرسیده و این برند کوپرتینویی راضی به همکاری نشده است.

در یک گزارش دیگر مشخص شد حتی اپل به سراغ نیسان هم رفته است. سیاست سخت اپل در قیمت گذاری محصولات بسیاری را بر آن داشته که خودروی این شرکت نیز با قیمت بسیار بالایی عرضه می شود. بنابراین باید انتظار محصولی را داشته باشیم که چندان ارزان نیست.

اپل با همکاری فاکس‌کان اتومبیل تولید خواهد کرد

کوپرتینویی‌ها در مدل کسب‌‌و‌کار خود بسیار دقیق و غیر منعطف رفتار می‌کنند. طبق همین سیاست، آن‌ها محصولات خود را در مکان‌هایی مانند چین و هند تولید می‌کنند تا از هزینه‌های ساخت و راه‌اندازی خط تولید و کارخانه‌های بزرگ، به‌خوصوص ساخت کارخانه در کشورهایی به غیر از آمریکا جلوگیری شود.

بنابراین، جای تعجب ندارد اگر اپل حتی تولید خودروی خود را هم برون‌سپاری کند و این پروژه را در خاک کشورهای نام‌برده کلید بزند. در حال حاضر فاکس‌کان که یکی از مهم‌ترین شرکای اپل در تولید محصولاتش به شمار می‌آید، ممکن است یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های این شرکت برای تولید Apple Car باشد.

این کمپانی تایوانی تا به‌حال به شرکت‌هایی مانند ‌Byron و Fisker در تولید خودروهای الکتریکی کمک کرده است، بنابراین زیرساخت‌های لازم را در اختیار دارد. اما مسئله تنها زیرساخت نیست و رابطه اپل و فاکس‌کان همیشه هم بی‌نقص نبوده است.

با توجه به گزارش‌ها، سال گذشته فاکس‌کان در اعلام تعداد کارکنانی که در خط تولید آیپد پرو مشغول به کار بودند با اپل صادق نبوده و سعی کرده با کاستن از تعداد کارکنان این بخش و دریافت مبلغ مشابه گذشته، درآمد خود را افزایش دهد. به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود چه شرکتی تولید اتومبیل اپل را برعهده خواهد گرفت.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *