از کنترلرهای پلی‌استیشن وی‌آر نسل نهم رونمایی شد

از کنترلرهای پلی‌استیشن وی‌آر نسل نهم رونمایی شد
از کنترلرهای پلی‌استیشن وی‌آر نسل نهم رونمایی شد

سونی به تازگی از کنترلرهای دستگاه واقعیت مجازی پلی‌استیشن در نسل نهم رونمایی کرده است. در ادامه با اعوجاج همراه باشید تا نگاهی به جزئیات این کنترلر بیندازیم.

کنترلر جدید پلی‌استیشن وی‌آر در نسل نهم، شکلی مانند گوی دارد که حرکات آزادانه دست را برای کاربران مهیا می‌کند. در بلاگ رسمی پلی‌استیشن، معاون ارشد برنامه‌ریزی و مدیریت پلتفرم، هیداکی نیشینو (Hideaki Nishino) بیان کرده که کنترلر واقعیت مجازی جدید سونی، تجربه بهتری از غرق شدن درون بازی و حس واقعی بودن آن را به کاربران منتقل خواهد کرد. او در ادامه گفت:

این کنترلر مبتنی بر نوآوری است که ما به تازگی در کنترلرهای دوال‌سنس پلی‌استیشن 5 معرفی کرده‌ایم که با القای حس‌های مختلف به انگشتان، تجربه جدیدی را به بازیکنان هدیه می‌دهد. حال ما این فناوری را به کنترلرهای وی‌آر آورده‌ایم.

با توجه به گفته‌های نیشینو می‌توان گفت که تریگرهای کنترلر جدید وی‌آر انطباقی هستند و هنگام فشردن آن بسته به اتفاقات درون بازی، احساس تنش متفاوتی را منتقل می‌کنند. دکمه‌های دیگر شامل یک آنالوگ، L1 و دکمه Create در کنترلر چپ و دکمه آنالوگ، دکمه‌های X و O، R1 و دکمه Options در کنترلر راست قرار دارند.

دکمه‌های L1 و R1 برای گرفتن اشیاء درون بازی استفاده می‌شوند. قابلیت هپتیک فیدبک و تشخیص لمس انگشت نیز در کنترلر قرار داده شده است که حرکات طبیعی‌تری را به کاربر در جریان بازی می‌دهد. همچنین حلقه زیر کنترلر نیز به هدست امکان تشخیص و ردیابی آن‌ها را می‌دهد.

طبق گفته سونی، هدست واقعیت مجازی نسل نهم پلی‌استیشن با نام احتمالی پلی‌استیشن وی‌آر 2 در سال جاری میلادی منتشر نخواهد شد و تاریخ عرضه آن فعلا نامشخص است.

منبع:

مطالب مرتبط

>