فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک

فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک
فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک

ضبط و فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک با macOS Mojave پیشرفت چشمگیری کرده بود. این تکنولوژی اولین بار سال 2018 معرفی شد. فقط با یک نرم‌افزار درون صفحه‌ای، می‌توانید صدا، کلیک‌های ماوس، بخش‌های دلخواه از صفحه نمایش و چیزهای دیگر را ضبط کنید.

در این مطلب می‌بینیم چگونه می‌توان در مک از صفحه نمایش فیلمبرداری کرد.

ایتدا قابلیت اسکرین شات را روی مک باز کنید.

با استفاده از همان ابزاری که با آن اسکرین شات می‌گیرید، می‌توانید صفحه نمایش را ضبط کنید.

برنامه اسکرین شات را از طریق یکی از این روش‌ها باز کنید:

  • Command+shift+5 را فشار دهید.
  • از Spotlight استفاده کنید(Command+Space)، Screenshot را سرچ کنید و برنامه‌ای که در نتیجه جستجو نشان داده می‌شود، انتخاب کنید.
  • باز کردن فایل Utilities با استفاده از Finder از طریق Go > Utilities و انتخاب Screenshot
منوی utilities

گزینه‌های مدنظرتان برای ضبط صفحه نمایش را تنظیم کنید.

وقتی Screenshot را باز کنید، در پایین صفحه یک نوار ابزار مشاهده می‌کنید. سه گزینه قسمت چپ نوار ابزار برای اسکرین شات‌ها هستند که برای فیلمبرداری از صفحه با دو تای وسطی سر و کار دارید.

فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک

یک گزینه برای ضبط کردن تمام صفحه به طور فول اسکرین است. اگر قصد انجام این کار را دارید، روی Record Entire Screen کلیک کنید. گزینه‌های دیگر برای ضبط قسمتی از صفحه هستند.

اگر می‌خواهید فقط از بخشی از صفحه نمایش فیلمبرداری کنید، Record Selected Portion را انتخاب کنید. سپس با کادر قسمت مدنظرتان را انتخاب کنید و با کشیدن گوشه‌ها سایزش را به دلخواه تغییر دهید.

فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک

قبل از شروع ضبط، روی Options کلیک کنید. در بالای لیست می‌توانید محل ذخیره فیلمتان را انتخاب کنید. بعد از این مرحله با تعدادی قابلیت‌های مفید برای فیلمبرداریتان مواجه می‌شوید.

فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک

اگر می‌خواهید قبل از آغاز فیلمبرداری چیزهایی را تغییر دهید، از Timer استفاده کنید. با Timer بعد از کلیک بر روی Record پنج تا ده ثانیه قبل از شروع به فیلمبرداری زمان دارید.

تایمر

اگر می‌خواهید فیلمتان صدا را هم ضبط کند، Built-in Microphone را انتخاب کنید. این یک امکان عالی برای توضیح صفحه‌ای است که در حال ضبطش هستید در اختیارتان می‌گذارد.

فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک با صدا

اگر می‌خواهید نشان دهید چگونه اسکرین شات بگیرید، Show Floating Thumbnail گزینه‌ای مفید است. همانطور که می‌دانید، یک تصویر بندانگشتی در گوشه صفحه شما به طور پیش‌فرض نمایش داده می‌شود.

ضبط صفحه نمایش

می‌خواهید یک به یک حرکاتتان روی صفحه را نشان بدهید؟ از گزینه Show Mouse Clicks استفاده کنید. وقتی فعالش کنید، هر کلیک نشانگر شما به شکل یک دایره نشان داده می‌شود. به این طریق مخاطبانتان می‌توانند اقدامات شما را به صورت دنبال هم یا حتی در یک کلیک مختصر و مفید مشاهده کنند.

ضبط صفحه نمایش در مک

اگر نظرتان درباره فیلمبرداری از صفحه نمایش عوض شد، به سادگی می‌توانید از برنامه Screenshot خارج شوید. یا روی X سمت چپ نوار ابزار کلیک کنید یا کلید Esc را بفشارید.

فیلمبرداری از صفحه نمایش

پس از آن که موارد مورد نظرتان را تنظیم کردید، وقت فیلمبرداری رسیده است. گزینه Record را در نوار ابزار Screenshot انتخاب کنید. اگر Timer را فعال کرده باشید، روی گزینه Record می‌توانید ببینید چند ثانیه تا آغاز ضبط باقی مانده است.

فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک

به محض این که ضبط و فیلمبرداری از صفحه نمایش آغاز شود، یک دکمه کوچک در منویتان ظاهر می‌شود. بعد از این که ضبط به پایان رسید، روی آن کلیک کنید. سپس به مکانی که برای ذخیره ضبط انتخاب کرده بودید بروید تا فایل ضبط شده را مشاهده کنید.

فیلمبرداری از صفحه نمایش در مک

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *