نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرها در گوشی های اندرویدی

نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرها در گوشی های اندرویدی
نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرها در گوشی های اندرویدی

تمامی گوشی های هوشمند اندرویدی دارای تعدادی حسگر و سنسور هستند که شاید بخواهید آنها را غیرفعال سازید. برای کسب جزئیات بیشتر با اعوجاج همراه باشید.

گوشی‌های هوشمند اندرویدی ما شامل سنسورهایی هستند که ویژگی‌های بسیار خوبی مانند ناوبری، قفل خودکار صفحه، نور خودکار صفحه نمایش و غیره را به ما ارائه می‌دهند. بدون این سنسورها گوشی‌های هوشمند ما به گوشی‌هایی معمولی تبدیل می‌شوند. اما مانند هر ابزار دیگری این حسگرها نیز می‌توانند گاهی اوقات برای ما دردسر درست کنند. اگر کسی تلفن هوشمند شما را هک کند می‌تواند رمز شما را وارد کند، صدای شما را ضبط کند و حتی دوربین را روشن کند.

غیرفعال سازی حسگرها در گوشی های اندرویدی

برای این کار ابتدا باید گزینه‌های برنامه نویس را در گوشی اندرویدی خود فعال کنید. برای انجام این کار به قسمت About Phone رفته و 7 بار بر روی build number گوشی ضربه بزنید. پس از انجام این کار با یک پیغام رو به رو خواهید شد که به شما می‌گویند “You are a developer”.

نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرها در گوشی های اندرویدی

  • اگر پیش از این نیز این فرآیند را انجام داده باشید با پیغام “No need, you are already a developer” مواجه خواهید شد.
  • حال در بخش تنظیمات به قسمت گزینه‌های برنامه نویس (Developer options) رفته و وارد آن شوید. گاهی اوقات این گزینه در بخش تنظیمات پیشرفته است و اگر نتوانستید آن را بیابید از جستجوی تنظیمات کمک بگیرید.
  • در گزینه‌های برنامه نویس به پایین بروید تا به گزینه Quick settings developer tiles برسید. در این قسمت Sensors off را فعال کنید.
  • حال در تنظیمات سریع در بخش اعلانات Sensors Off را مشاهده می‌کنید و با ضربه زدن بر روی آن می‌توانید آن را فعال و یا غیرفعال کنید.
نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرها در گوشی های اندرویدی

اگر به هر دلیلی این آیکون را مشاهده نکردید، بر روی گزینه ویرایش ضربه بزنید و در این بخش Sensors Off را پیدا کرده و به قسمت تنظیمات سریع منتقل کنید.

البته این مورد قابلیتی نیست که هر روزه از آن استفاده کنیم، اما به هر حال کنترل بیشتری به ما در استفاده از گوشی هوشمندمان می‌دهد. به طور کلی این دستورالعمل به شما اجازه خواهد داد تا تمامی حسگرهای موجود روی گوشی هوشمند اندرویدی خود را غیرفعال کنید. این امر در بهبود عمر باتری نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

ناگفته نماند نحوه غیرفعال سازی سنسور در گوشی های غیر اندروید متفاوت است و باید روش های دیگری را پیش رفت، پس اگر می خواهید سنسورها را در گوشی های اندرویدی غیرفعال کنید مراحل فوق را پیش ببرید.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *