چرا Killzone 2 یکی از بهترین شوترهای تاریخ است؟

چرا Killzone 2 یکی از بهترین شوترهای تاریخ است؟
چرا Killzone 2 یکی از بهترین شوترهای تاریخ است؟

سری کیل زون اثر گوریلا گیمز، مجموعه بازی‌های تیراندازی است که به صورت انحصاری برروی کنسول‌های سونی منتشر شده است. در این مقاله به این سوال می‌پردازیم که چرا Killzone 2 یکی از بهترین شوترهای تاریخ است؟

شاید باورش سخت باشد، اما در واقع حدود 12 سال از انتشار بازی Killzone 2 در پلی استیشن 3 می گذرد و با جنگ داغی که بین متخصصان وکتان و هلگاست انجام داد، بازیبازان را بسیار جذب کرد. این بازی هدف خود را به پایان رساند که نه تنها دنباله ای عالی برای Killzone ناقص اما امیدوار کننده در PS2 باشد، بلکه این مجموعه را به صورت فرنچایز راه اندازی کرد، جایی که بازیکنان می توانستند جهان Killzone را برای آنچه که هست ببینند. یک دوران مالیخولیایی در قرن 24 جنگ زده، که با تشدید فناوری تاریک همراه شده است.

این یک چشم انداز از آینده ما بود که به همان اندازه جذاب و باورنکردنی بود. این بازی البته با فروش انحصاری خوبی که برروی پلی استیشن 3 داشت به یکی از دلایل خرید این کنسول تبدیل شده بود. اگرچه این سری بعد ها متوقف می شود، اما دوره PS3 زمان خوبی برای طرفداران Killzone بود زیرا دنباله آن، Killzone 3 ، به دلایل بسیاری جذاب از آب در آمد اما امروز، ما فقط می خواهیم روی اولین دنباله اصلی سری تمرکز کنیم.

Killzone 2 تنها دو سال پس از وقایع بازی اصلی در PS2 اتفاق می افتد. هلگاست به حمله خود به وکتا ادامه می دهد و ISA نیز با موفقیت در سطوح مختلف به عقب راندن آن ها ادامه می دهد. در نتیجه، یک گروه نخبه از بهترین مامورام برای دستگیری امپراتور ویساری به پایتخت هلگان اعزام می شوند. این همان چیزی است که من را به اولین نکته از آنچه Killzone 2 را بسیار عالی کرده است، می رساند. داستان آن در حالی که اولین بازی قطعاً داستان بدی نداشت، بسیار خوب کار شده است.

چرا Killzone 2 یکی از بهترین شوترهای تاریخ است؟

این ممکن است برای سال 2004 خوب باشد، اما خوب است که گوریلا گیمز برای ادامه آن را توسعه می دهد. Tomas Sevchenko و Ricardo Velasquez مطمئناً از مشخصات برجسته شخصیتی برخوردار نبودند و عمیقاً هم عمیق نبودند، اما آن ها برای آنچه که بازی در نظر داشت به خوبی کار می کردند و مقدار زیادی شیمی بین یکدیگر داشتند. می توانید حس کنید که این دو نفر فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته اند و در نتیجه دوست صمیمی بوده اند. گرچه شاید دوست داشتم این دوستی را در پایان بازی به روش های معنی دارتری آزمایش و یا تقویت کنیم، اما این انگیزه کافی بود که ببینم داستان آن ها را به کجا می کشاند.

جدا از داستان و شخصیت ها، Killzone 2 با گرافیک و صدای درجه یک خود هنوز هم به طرز خارق العاده ای یکی از بهتری ها محسوب می شود. تغییر از بازی Horizon در تلویزیون 4K خود به Killzone 2 قطعاً یک انتقال بدون تفاوت نخواهد بود، اما همچنین آن طور که فکر می کنید چشمگیر نیست. Killzone 2 یکی از اولین بازی هایی بود که واقعاً یکی از قوی ترین بازی PS3 بود و به درستی از پردازنده آن استفاده می کرد. بخشی از معماری PS3 که برای اجرای بسیاری از بازی های مولتی پلتفرم مشکل داشت، اما برای Gugera و سرانجام سایر استودیوهای فرست پارتی PlayStation، این امر می توانست به بازی های آنها برتری خوبی نسبت به Xbox 360 دهد.

به بیان صریح بازی فوق العاده به نظر می رسید. در حالی که محیط شگفت انگیز و صنعتی Helghan از نظر تنوع کمی کمبود داشت اما این رنگ های قهوه ای و خاکستری بازی با وضوح 720p بازی و 30 فریم در ثانیه به خوبی ظاهر می شدند. مشخصاتی که اکنون خنده آور به نظر می رسند، اما با توجه به تمام جزئیات موجود در Killzone 2 و محدودیت های آن نس ، این یک منظره فوق العاده در پلی استیشن 3 بود. صداگذاری اصلحه ها عالی کار شده بودند و جذابیت زیادی ایجاد می کرند. همچنین بازی در زمینه موسیقی متن عالی بود که تقریباً با آن چه در آن زمان از بازی های God of War شنیده می شد، رقابت می کرد.

بازی Kill zone 2

البته حرکات در گیم پلی تا حدی سنگین تر از Killzone در Killzone 2 وجود داشت. این برای برخی از افراد ، که شاید با حرکات نه چندان واقع گرایانه اما بسیار سریعتر تیراندازهایی دیگر آشناتر و راحت تر بودند ، ضرر داشت. گرچه این کاملاً قابل درک است ، اما من می گویم که احساس سنگین تر Killzone نیز احساس واقع گرایی می دهد. واقعاً احساس می شد که شما در پوششی از زره پوش و حمل سلاح های سنگین هستید که برای انجام عملیات نیاز به قدرت واقعی دارد. همچنین لازم بود هنگام واکنش به تهدیدها کمی فکر کنید که این خودش گیم پلی بازی را متفاوت می کرد.

در خارج از آن، انواع اسلحه ها با سلاح های سنگین، تفنگ ساچمه ای، تپانچه و چند نوع مختلف تفنگ اتوماتیک، قوس های نارنجک هنگام پرتاب خوب کار شده بود و هوش مصنوعی دشمن قوی و تهاجمی بود. همه گرافیک درجه یک و چیزهای بالا به کنار، این گیم پلی لحظه به لحظه Killzone 2 بود که واقعاً آن را از بهتر از رقابت جدا کرد و بازی را به تجربه منحصر به فرد خود تبدیل کرد. اضافه شدن چند نفره آنلاین واقعا بازی Killzone 2 را به کمال واقعی رساند.

در حالی که بسیاری از شوترهای زمانه تلاش می کردند تا تجربه یونیک خود را داشته باشند سری کیل زون این مشکل را نداشت. با این که تفاوت های قابل تو.جهی با شوترهای داشت اما بهر حال توانست طرفداران قابل توجهی را بدست آورد در صورتی که تنها انحصاری یک پلتفرم بود. بازی در عرض چندماه یک میلیون نسخه فروش کرد و با وجود یک شروع نه چندان عالی در پلی استیشن 2، با نسخه دوم سری اوج گرفت و کسی فکر نمی کرد به این زودی ها کنار برود. این یک بازی برای همه نبود اما قطعا یکی از برترین شوترهای تاریخ است.

منبع:

مطالب مرتبط

>