آیا خریداران آیفون از اندروید وفادارتر هستند

آیا خریداران آیفون از اندروید وفادارتر هستند
آیا خریداران آیفون از اندروید وفادارتر هستند

آیا خریداران آیفون از اندروید وفادارتر هستند؟ این سوالی است که در سال های اخیر با پیشرفت برند هایی نظیر سامسونگ، بیشتر پرسیده می شود. تغییر وفاداری در بازار تلفن های هوشمند ایالات متحده میزان استفاده از iOS را با Android برابر کرده است، اما این چیزی نیست که شما فکر می کنید و واقعیت کمی متفاوت است.

بازار تلفن های هوشمند در ایالات متحده طی دو سال گذشته به نوعی تعادل رسیده است. همانطور که بسیاری از مردم آمریکا در حال خرید دستگاه هایی با سیستم عامل iOS هستند، عده کثیری هم دستگاه هایی با سیستم عامل اندروید را خریداری می کنند. از این رو می توان گفت تقریباً 50 درصد بازار را به هر پلتفرم اختصاص می یابد.

با این حال، اخیرا تعادل بازار کمی به نفع iOS کاهش یافته است و به آن اجازه داده تا از اندروید سبقت بگیرد. چه چیزی پشت فرسایش کند سهم بازار اندروید در ایالات متحده است؟ بر اساس داده های جدید از Consumer Intelligence Research Partners؛ این عامل “وفاداری” است. پس آیا خریداران آیفون از اندروید وفادارتر هستند؟

اعداد کوچک تفاوت بزرگی ایجاد می کند

طبق تحقیقات CIRP، اندروید در سال 2017 حدود دو سوم بازار تلفن های هوشمند آمریکا و iOS حدود یک سوم بازار را در اختیار داشت. در آن زمان، پلتفرم Android حدود 91٪ از رتبه وفاداری برخوردار بود در حالی که رتبه وفاداری iOS حدود 86٪ بود.

این آمار بدان معناست که 91 از 100 مالک دستگاه اندرویدی هنگام ارتقاء تلفن های خود در این پلتفرم باقی ماندند. طی چهار سال گذشته، وفاداری مشتریان نسبت به اندروید در ایالات متحده تغییر چندانی نکرده است اما وفاداری به iOS، به آرامی در حال صعود بوده است.

برندها داستان های متفاوتی را بیان می کنند

SellCell اخیراً از 5000 شهروند آمریکایی در مورد دستگاه های تلفن همراه خود نظرسنجی کرده و یافته های جالبی به دست آورده است. وفاداری به نام تجاری اپل بسیار بالا است که نسبت به دو سال قبل 1.5 درصد افزایش یافته است. این آمار با داده های CIRP مطابقت دارد.

سایر برندهای Android نیز وفاداری مشتریان خود را از دست دادند. وفاداری به پیکسل گوگل از 84 درصد در سال 2019 به 65.2 درصد در سال 2021 رسید. موتورولا و ال جی بسیار بدتر عمل کرده اند و 71 درصد و 62.6 درصد از مالکان آن ها قصد دارند برند گوشی خود را تغییر دهند.

متأسفانه، داده های CIRP و SellCell محدود به مصرف کنندگان ایالات متحده است و از مردم خارج از آمریکا نظرسنجی صورت نگرفته است.

چرا وفاداری ها تغییر کرده است

البته تمام دارندگان آیفون راضی نیستند و برخی از آن ها نیز به برندهای های دیگر روی می آورند. حدود 38 درصد از دارندگان آیفون از وجود فناوری بهتر در سابر برندها را دلیلی برای تغییر بیان کرده اند.

ممکن است اپل در سال های اخیر از افزایش وفاداری در آمریکا برخوردار شده باشد اما این به تصویر جهانی آن کمکی نکرده است. با توجه به اینکه شما به کدام شرکت تحلیل گر اعتقاد دارید، اپل 15 تا 17 درصد از بازار جهانی گوشی های هوشمند را در سه‌ماهه اول سال 2021 در اختیار داشته است. اندروید با سهم تقریبی 85 درصد بازار، در مقایسه با iOS در مقیاس جهانی مسلط است و بدیهی است که کاربران اندروید در طول زمان گروهی وفادارتر بوده اند.

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *