شیائومی پرفروش ترین برند تلفن هوشمند در جهان شد

شیائومی پرفروش ترین برند تلفن هوشمند در جهان شد
شیائومی پرفروش ترین برند تلفن هوشمند در جهان شد

در چند سال گذشته، شیائومی همواره رقیب سرسختی برای پرفروش ترین برند تلفن همراه، سامسونگ، بوده است. اکنون طبق آمارهای رسمی و به روز شده، سامسونگ پس از سال ها از رتبه یک کنار رفته و شیائومی پرفروش ترین برند تلفن هوشمند در جهان شده است. در این مقاله بیشتر به بررسی موفقیت عظیم این برند چینی می پردازیم.

سه سال پیش، شیائومی در بازار هند سامسونگ را شکست داد و به عنوان برند شماره یک تلفن های هوشمند در این کشور شناخته شد. این اولین زنگ خطر برای سایر برند های تلفن همراه در سراسر جهان بود زیرا بازار هند همواره یکی از اصلی ترین هدف ها برای هر برندی به شمار می آید.

با پیشرفت روزافزون برند نسبتا تازه‌کار چینی، شیائومی پرفروش ترین برند تلفن هوشمند در حال حاضر است و توانسته رقیب کره ای خود را در سطح جهان کنار گذاشته و برای اولین بار به عنوان بزرگترین تولید کننده این بازار شناخنه شود.

فروش شیائومی در مقایسه با ماه مه 2021 (اردیبهشت و خرداد 1400) ماهانه 26 درصد رشد داشته است. هرچند آمار فروش شرکت چینی در سه‌ماهه دوم همچنان در رتبه دوم قرار دارد. این شرکت در سال 2011 راه‌اندازی شد و در طول این سال ها، مدیر عامل شیائومی بارها اشاره کرده بود که یکی از اهداف اصلی آن ها، شکست دادن سامسونگ و تبدیل شدن به برند شماره یک تلفن هوشمند در جهان است. هدفی که اکنون به نظر می رسد این شرکت به آن دست یافته است.

شیائومی پرفروش ترین برند تلفن هوشمند در جهان شد - میزان فروش سه برند اپل، سامسونگ و شیائومی در بازار جهانی تلفن های هوشمند
میزان فروش سه برند اپل، سامسونگ و شیائومی در بازار جهانی تلفن های هوشمند

تارون پاتاک، مدیر تحقیقات Counterpoint Research، در این باره می گوید: “از زمانی که سقوط و زوال هواوی آغاز شد، شیائومی تلاش های زیاد و مداومی را برای پر کردن شکاف ایجاد شده در بازار تلفن های هوشمند انجام داده است. شیائومی در حال گسترش برند خود در بازارهای قدیمی هواوی مانند چین، اروپا، خاورمیانه و آفریقا است. بهبود بازارهای چین، اروپا و هند در ماه ژوئن و کاهش عرضه سامسونگ به دلیل برخی از کمبود ها، به فروش و گسترش شیائومی کمک فراونی کرده است. ”

با این حال، سامسونگ در سه ماه آینده و به محض حل مشکلات زنجیره تامین، می تواند به بازار و روند فروش خوب خود بازگردد. با توجه به موج جدید ویروس کرونا در ویتنام، تولید گوشی های هوشمند سامسونگ با مشکل مواجه و باعث کمبود گوشی های هوشمند Galaxy (به ویژه دستگاه های سری A) در کانال های آنلاین و آفلاین در بازارهای مختلف شده است که این مسئله نیز به تبدیل شدن شیائومی به پرفروش ترین برند تلفن هوشمند، کمک کرده است.

البته سامسونگ امیدوار است با راه‌اندازی تولید گوشی هایی مانند Galaxy A52s ، Galaxy S21 FE ، Galaxy Z Flip 3 و Galaxy Z Fold 3 ، در آینده، این شانس را داشته باشد که شیائومی را شکست داده و تاج و تخت خود را پس بگیرد.

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *