گوشی شیائومی 12 Ultra دارای قابلیت حرکت آهسته پیشرفته است

گوشی شیائومی 12 Ultra دارای قابلیت حرکت آهسته پیشرفته است
گوشی شیائومی 12 Ultra دارای قابلیت حرکت آهسته پیشرفته است

شیائومی در نظر دارد سری پرچمداران Xiaomi 12 را در اواخر امسال یا اوایل سال 2022 رونمایی کند و به تازگی برخی اطلاعات جدید فاش شده است . با اعوجاج همراه باشید.

شیائومی Mi 11 Ultra یکی از بهترین گوشی های هوشمند در بخش دوربین بود و طراحی منحصربفردی نیز توسط شرکت سازنده برای آن در نظر گرفته شده بود. در بخش عقب آن سه حسگر اصلی، اولتراواید و تله فوتو تعبیه شده بود که عملکرد تصویربرداری بی نظیر و دور از انتظاری را برای مخاطب رقم می زد.

حال باید انتظار داشته باشیم جانشین آن یعنی Xiaomi 12 یک گزینه برجسته در حوزه تصویربرداری یا همان دوربین باشد. طبق گزارش های تازه انتشاریافته، گوشی شیائومی 12 در بخش عقب خود سه حسگر دوربین حرفه ای خواهد داشت. نکته جالب اینجا بوده که هر سه حسگر 50 مگاپیکسلی هستند و برخلاف نمونه های قبلی قرار نیست یک حسگر بسیار باکیفیت و حسگرهای ثانویه 5 یا 12 مگاپیکسلی باشند.

این یعنی باید انتظار عملکرد تصویربرداری بالایی در شیائومی 12 نسل بعدی داشته باشیم. گفته شده علاوه بر حسگر اصلی، دو حسگر دیگر اولتراواید و پیروسکوپی با قدرت زوم 5 برابری هستند. یکی از ویژگی های جالب توجه حسگر دوربین شیائومی 12 قابلیت تصویربرداری حرکت آهسته با سرعت 1920 فریم برثانیه است.

شیائومی 12 Ultra با سیستم فیلمبرداری حرکت آهسته پیشرفته

گوشی شیائومی 12 Ultra دارای قابلیت حرکت آهسته پیشرفته است
گوشی شیائومی 12 Ultra دارای قابلیت حرکت آهسته پیشرفته است

در واقع شاهد دوربینی خواهیم بود که همچون دوربین های حرفه ای می تواند به ضبط تصاویر حرکت آهسته بپردازد. البته چنین ویژگی در مرحله آزمایش قرار داشته و مشخص نیست آیا در محصول نهایی شیائومی آن را مشاهده خواهیم کرد یا خیر. اگر چنین چیزی در کار باشد، شیائومی از اولین شرکت هایی بوده که قابلیت ضبط حرکت آهسته با سرعت 1920 فریم بر ثانیه را روی تلفن هوشمند خود قرار می دهد.

قطعا چنین قابلیتی برای علاقمندان به تصویربرداری جذاب است و سعی بر خرید این مدل خواهند کرد. گفته می شود که شیائومی در Xiaomi 12 Ultra از صفحه نمایش امولد LTPO با نرخ نوسازی 120 هرتز بهره خواهد گرفت. پردازنده آن اسنپدراگون 898 خواهد بود که تحت لیتوگرافی 5 نانومتری به تولید می رسد و در کنار عملکرد بهتر، مصرف انرژی کمتری خواهد داشت.

انتظار داریم که شیائومی 12 اولترا در برخی مشخصات با شیائومی 12 وجه اشتراک سخت افزاری داشته باشد، زیرا بخشی از یک خانواده محسوب می شوند. اگرچه مدل اولترا سه حسگر 50 مگاپیکسلی دارد اما نسخه استاندارد دارای یک حسگر 200 مگاپیکسلی است و باید مشاهده کرد آیا عملکرد مدل استاندارد با یک حسگر 200 مگاپیکسلی بهتر است یا نسخه ای که سه حسگر 50 مگاپیکسلی دارد.

سامسونگ در تاریخ 2 سپتامبر از سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP1 رونمایی کرده که گفته شد شیائومی 12 اولین تلفن هوشمند خواهد بود که این حسگر باکیفیت را دارد. در هر صورت باید تا اواخر امسال یا اوایل سال آینده منتظر ماند و مشخص شود برند چینی چه برنامه ای در سر دارد و آیا سری شیائومی 12 می توانند با مشخصات خیره کننده نظر طرفداران را جلب کنند یا خیر.

انتظار داریم که شیائومی اولین برند استفاده کننده از چیپ اسنپدراگون 898 باشد.

منبع:

مطالب مرتبط

>