گفته می شود در آینده نزدیک تولید گوشی های 5G هواوی از سر گرفته می شود

گفته می شود در آینده نزدیک تولید گوشی های 5G هواوی از سر گرفته می شود
گفته می شود در آینده نزدیک تولید گوشی های 5G هواوی از سر گرفته می شود

در چند سال گذشته اوضاع فروش هواوی چندان مساعد نبوده و این برند چینی درحال از دست دادن مشتریان خود است. با این حال گفته می شود در آینده نزدیک تولید گوشی های 5G هواوی از سر گرفته می شود.

این شرکت چینی در شرایط سختی قرار گرفته است، چرا که پس از تحریم های ایالات متحده بر چیپ ست های Kirin از برند آمریکایی TSMC، چی پست های 5G هواوی تقریبا به اتمام رسیده است و قادر به تامین مجدد آن نیست. این امر نه تنها پیشرفت هواوی در حوزه تلفن های هوشمند 5G را متوقف کرده است، بلکه ممکن است توسعه آینده را برای غول فناوری سخت و مشکل کند.

هواوی برای تغییر شرایط خود و خروج از این بحران، در تلاش است تا بازیکنان جدیدی را به بازی بفرستد و اگر شایعات حقیقت داشته باشد، تولید گوشی های 5G هواوی از سر گرفته خواهد شد.

گفته می شود در آینده نزدیک تولید گوشی های 5G هواوی از سر گرفته می شود

پس از آنکه هواوی از ادامه تجارت با شرکت های آمریکایی منع شد، به جستجوی منابع جایگزین برای زنده نگه داشتن تجارت خود پرداخت. با این حال، برخی از Huawei Mate 40E همچنان از تراشه های ارتباطی آمریکایی استفاده می کنند که احتمالاً قبل از تحریم ها مورد استفاده قرار گرفته اند.

Mate 40E در ماه مارس در چین عرضه شد و اکنون و در اکثر کشور ها موجود نیست. چیزی که شگفت انگیزتر است این است که سری Huawei P50 با 4G عرضه شد، جایی که نسل قبلی آن از 5G بهره می برد. همه این مشکلات به این دلیل است که هواوی در حال تلاش برای تهیه اجزای این تکنولوژی از سوی ایالات متحده و ژاپن است.

اگر به شایعات اعتقاد داشته باشیم، اکنون به نظر می رسد هواوی سرانجام راه حل موضوع را پیدا کرده باشد. شخصی که ادعا می کند کارمند هواوی است بیان کرده است تولید گوشی های 5G هواوی از سر گرفته می شود. اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، باید برای شرکت و کاربرانش خوشحال و به آینده آن امیدوار باشیم.

تنها راه پیش رو یافتن منابع جدید جهت تامین قطعات است که به هیچ وجه برای هواوی کار آسانی نخواهد بود. توجه داشته باشید که این خبر فقط یک شایعه است، بنابراین می توان خیلی هم آن را جدی نگرفت. انتظار می رود هواوی سری میت 50 را در اواخر امسال روانه بازار کند و در حالت ایده آل باید از 5G پشتیبانی کند. باید منتظر ماند و دید که هواوی از کجا قصد دارد قطعات را تهیه کند.

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *