نحوه رفع خطای Unfortunately Gboard Has Stopped در برنامه صفحه کلید اندروید

نحوه رفع خطا Unfortunately Gboard Has Stopped در برنامه صفحه کلید اندروید
نحوه رفع خطا Unfortunately Gboard Has Stopped در برنامه صفحه کلید اندروید

گوشی های اندرویدی شاید در برخی موارد خوب عمل کنند، اما گاهی شاهد خطاهایی هستیم که برای رفع آنها باید دست به کار شد. یکی از آنها خطا Unfortunately Gboard Has Stopped در برنامه صفحه کلید اندروید است. با اعوجاج همراه باشید.

 Gboard صفحه‌کلید پیش‌فرض اکثر گوشی‌های اندرویدی است. در این مطلب قصد داریم که به آموزش رفع مشکل Unfortunately Gboard Has Stopped در گوشی‌های اندروید بپردازیم.

ریستارت کردن Gboard

گاهی اوقات شاهد دچار باگ شدن این برنامه هستیم که در نهایت این مسئله را به وجود می آورد. هرچند مشکل می تواند به برخی بخش‌های گوشی هوشمندتان مربوط باشد. اگر مشاهده کردید یک برنامه در گوشی شما درست عمل نکرد، باید آن را متوقف کنید و سپس ریستارت نمایید. برای بستن برنامه Gboard بهتر است موارد زیر را دنبال کنید:

 1. به اپلیکیشن تنظیمات بروید.
 2. در ادامه “Apps & notifications > See all X apps” را انتخاب کنید.
 3. “Gboard” و سپس “Force Stop” را برگزینید.

اگر باز هم این مسئله را مشاهده کردید، بهتر است قبل از موارد بعدی، گوشی هوشمند خود را ریستارت کنید.

فعال و غیرفعال سازی Gboard از طریق تنظیمات صفحه کلید گوشی

نحوه رفع خطا Unfortunately Gboard Has Stopped در برنامه صفحه کلید اندروید

گاهی ممکن است به دلیل استفاده همزمان چند برنامه صفحه کلید مشکل خطا Unfortunately Gboard Has Stopped را شاهد باشید. اگر گوشی شما جدید نباشد به وجود آمدن این مسئله قطعا بیشتر خواهد بود. از جمله روش دیگری که پیشنهاد می کنیم، فعال و غیرفعال سازی برنامه Gboard از بخش تنظیمات صفحه کلید تلفن هوشمند است.

برای انجام بهتر است موارد زیر را دنبال کنید:

 1. به اپلیکیشن تنظیمات بروید.
 2. “System > Languages” را انتخاب کنید.
 3. “Virtual keyboard” را برگزینید.
 4. “Manage keyboards” را لمس کنید.
 5. “Gboard” را غیرفعال و سپس فعال کنید.

البته به یاد داشته باشید که اگر از چندین صفحه‌کلید به‌صورت همزمان استفاده نکنید، آنگاه این گزینه در دسترس شما نخواهد بود.

پاک کردن دیتا

اگر کش اپلیکیشنی به مشکل برخورد کند، آنگاه باگ‌های گوناگونی می‌توانند پدید آیند. این قضیه نیز بدین دلیل است که بخشی از اطلاعات موردنیاز اپلیکیشن شما از طریق حافظه کش تأمین می‌شوند. اگر مشکل از کش اپلیکیشن شما باشد، آنگاه پاک کردن کش می‌تواند مشکل را برطرف سازد:

 1. به “Settings > Apps & notifications > See all X apps” بروید.
 2. “Gboard” را انتخاب کنید.
 3. بر روی “Force Stop” ضربه بزنید تا اپلیکیشن Gboard بسته شود.
 4. “Storage & cache” را انتخاب کرده و سپس “Clear cache” را لمس کنید.

حال کش Gboard شما پاک شده و اکنون می‌توانید ببینید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر؟ اگر پاک کردن کش به شما کمک نکرد، آنگاه باید دیتای Gboard را نیز پاک کنید. یک بکاپ مشکل‌دار می‌تواند باعث خرابی برخی از فایل‌های شما شود. 

آپدیت برنامه Gboard

اگر راه‌کارهای بالا را امتحان کردید و بازهم نتیجه نگرفتید، آنگاه می‌توان گفت که مشکل از شما نیست و در واقع خود اپلیکیشن Gboard مشکل دارد. در چنین مواردی با رفتن به فروشگاه‌هایی همانند پلی استور، می‌توانید نسخه جدیدتر Gboard را نصب کنید.

راه پایانی که پیش رو شما قرار می گیرد، آپدیت کردن برنامه موردنظر است. این روش می تواند مشکلات قبلی را برطرف کرده و حتی ویژگی جدید هم بیافزاید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *