چگونه گوشی هوشمند اندرویدی خود را سریع شارژ کنیم

چگونه گوشی هوشمند اندرویدی خود را سریع شارژ کنیم
چگونه گوشی هوشمند اندرویدی خود را سریع شارژ کنیم

قطعا مسئله شارژ کردن گوشی هوشمند اندرویدی برای دارندگان این نوع اسمارتفون بسیار اهمیت دارد و در این بین قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه گوشی هوشمند اندرویدی خود را سریع شارژ کنیم. با اعوجاج همراه باشید.

از آنجایی که افراد کاربری طولانی با یک اسمارتفون اندرویدی دارند، قطعا انرژی گوشی به سرعت خالی شده و نیاز است مجدد شارژ شود. اما بسیاری از دیوایس ها اندرویدی سرعت شارژ پایین دارند.

در این مطلب قصد داریم به مواردی بپردازیم که سرعت شارژ گوشی اندرویدی شما را افزایش می دهد.

1- خاموش کردن گوشی

هنگامی که در حال شارژ گوشی هستید، اگر خاموش باشد فرآیند شارژ بسیار سریعتر انجام می گیرد. این مورد در هنگام روشن بودن دستگاه بسیار تفاوت داشته زیرا در همان حال گوشی انرژی را اتلاف می کند و با خاموش کردن این انرژی از بین رفته و سرعت شارژ بدون اتلاف انرژی دو چندان خواهد شد. بنابراین یکی از مهم ترین موارد خاموش کردن گوشی در هنگام شارژ است.

2- اتصال کردن به پریز برق

از آنجایی که به پریز برق متصل می شوید، کامل ترین جریان الکتریسته را دریافت خواهید کرد، بنابراین کابل شارژ با تمام توان انرژی را به باتری منتقل می‌کند. اما اگر از سه راهی بهره گیرید، این سرعت کاهش دارد زیرا سه راهی انرژی را بین خروجی های خود تقسیم کرده و چند دستگاه از انرژی بهره می‌گیرد.

بنابراین توصیه می شود مستقیما کابل را به پریز متصل کنید.

3- عدم استفاده از شارژ بی سیم

از آنجایی که شارژرهای بی سیم توان پایینی دارند، این امر موجب می شود تا سرعت شارژ به شدت کاهش یابد. بنابراین توصیه می شود که از استفاده شارژ بی سیم خودداری کنید. این نوع شارژ زمانی به کار گرفته می شود که گوشی شارژ کافی داشته و می خواهید کامل تر کنید و نمی خواهید از کابل بهره گیرید.

بنابراین توصیه می شود از استفاده شارژ بی سیم خودداری کنید زیرا سرعت کافی در اختیار شما قرار نمی گذارد و چندان جالب نیست.

4- استفاده از کابل شارژ سریع

یکی از کلیدی ترین راه برای قابلیت شارژ سریع گوشی هوشمند اندرویدی، استفاده کابل شارژ سریع است. در حال حاضر چندین استاندارد شارژ سریع وجود دارد که در گوشی ها به کار گرفته می شود. این ها شامل شارژ سریع کوالکام، شارژ سریع تطبیقی سامسونگ، شارژ سریع دش وان پلاس و USB Power Delivery اشاره کرد.

هر یک استانداردهایی هستند که درون گوشی های خاصی به کار گرفته می شوند و از طریق آنها می توان سرعت شارژ را به مراتب افزایش داد. این فناوری‌ها که در واقع نوعی استاندارد شارژ سریع هستند، در چیپ یا گوشی هایی مورد استفاده قرار می گیرند و افراد نیز با تهیه این نوع محصول، می‌تواند فناوری شارژ سریع قابل توجهی را تجربه کند.

بنابراین باید بیان داشت که این نوع استانداردها کمک می کنند تا در سریعترین زمان ممکن، دستگاه خود را شارژ کنید. شایان ذکر است که فناوری های شارژ مختلفی در کار بوده که می توان از آنها بهره گرفت و موارد مذکور بخشی از این استانداردها هستند.

در نهایت شما با به کارگیری هریک از روش های فوق گوشی هوشمند اندرویدی خود را به سرعت شارژ می کنید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *