چگونه بدون ذخیره شماره در واتساپ پیام ارسال کنیم

چگونه بدون ذخیره شماره در واتساپ پیام ارسال کنیم
چگونه بدون ذخیره شماره در واتساپ پیام ارسال کنیم

برکسی پوشیده نیست که واتساپ یکی از محبوبترین سرویس های پیام رسان است و ماهانه دو میلیارد نفر به استفاده از آن می پردازند، بنابراین لازم است با این پیام رسان آشنا باشیم. با اعوجاج همراه شوید تا یاد بگیرید چگونه بدون ذخیره شماره در واتساپ پیام ارسال کنیم.

یکی از موارد منفی این پیام رسان قابلیت ارسال پیام تنها با ذخیره شماره فرد است. حتی باید به ذخیره شماره گوشی طرف مقابل بپردازیم و در این مطلب می خواهیم نحوه ارسال پیام بدون ذخیره شماره در واتساپ را آموزش دهیم.

در نگاه نخست شاید روشی پیدا نکنید برای این مشکل، اما به لطف قابلیت wa.me می توانید لینک های واتساپی ایجاد کنید و به آن پیام دهید. در ابتدا باید لینک  https://wa.me/phonenumber را باز کنید.

باید توجه کنید که برای انجام باید قسمت شماره تلفن، کد کشور و منطقه را پر کنید که برای مثال، شما در ایران باید لینک https://wa.me/989121234567 را در مرورگر باز کنید.

البته جهت استفاده چنین قابلیتی چند اپ هم وجود دارند که کاربردی هستند. برای مثال با اپ WhatsDirect می توانید با وارد کردن شماره و متن به صفحه پیام وارد شوید. اگرچه این اپ permission را شامل نشده اما برخی تبلیغات در صفحه آن نمایش داده می شود.

چگونه بدون ذخیره شماره در واتساپ پیام ارسال کنیم

شاید روش فوق برای همه گوشی ها مناسب باشد اما اگر از گوشی آیفون برخوردار هستید به لطف برنامه shortcuts، شما می توانید شماره تلفنی را وارد کرده، برای آن کاربردی تعریف کرده و بدون نیاز به نصب اپ‌های دیگر، بدون داشتن شماره همراه طرف مقابل در واتساپ به آن پیام دهید.

البته بهتر است مراحل زیر را هم دنبال کنید.

  • اپلیکیشن shortcuts را باز کرده و یک shortcut جدید ایجاد کنید.
  • روی گزینه add action کلیک کرده و ask for input را جستجو نمایید.
  • روی action کلیک کرده و از آن بخواهید شماره تلفنی از شما درخواست کند.
  • حال نیاز دارید که مرحله دوم را به عنوان تابعی از action اول تعریف نمایید. حال در مکان خالی دوم، گزینه provided input را انتخاب کنید.
  • حال برای action سوم گزینه url را انتخاب نموده و آدرس http://api.whatsapp.com/send?phone=98 را در آن تایپ کنید.
  • حال به عنوان action چهارم، باید URL از طریق مرورگر اجرا کنید.
  • این shortcut را می‌توانید به صفحه اصلی اضافه کرده و در صورت نیاز اجرا کنید.
مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *