نحوه حذف تعداد لایک در اینستاگرام و فیسبوک

نحوه حذف تعداد لایک در اینستاگرام و فیسبوک
نحوه حذف تعداد لایک در اینستاگرام و فیسبوک

فیسبوک در نهایت پس از مدتها انتظار قابلیت حذف لایک را به شبکه اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک آورده است. با اعوجاج همراه باشید تا با نحوه حذف تعداد لایک در اینستاگرام و فیسبوک آشنا شوید.

تعداد لایک برای دارندگان پیج اینستاگرام اهمیت بالایی دارد و در این بین مخفی نگه داشتن آن موجب می شود تا افراد کمتر به آن توجه داشته باشند. این یعنی اگر فردی پست کاربردی را مشاهده کرده که تعداد لایک آن پایین است، به رد کردن پست نپرداخته و آن را مشاهده می کند.

این ویژگی بیشتر مناسب افرادی است که تعداد فالوور پایینی دارند. به هر حال اگر شما هم از این دسته افراد هستید در این مطلب قصد داریم نحوه حذف تعداد لایک در اینستاگرام و فیسبوک را شرح دهیم.

نحوه حذف تعداد لایک در اینستاگرام

اگر پیشتر پستی را منتشر کردید کافی است روی سه نقطه بالا لمس کرده و گزینه  Hide Like Count را فعال کنید. همچنین در صورت منصرف شدن می‌توانید باری دیگر گزینه Unhide Like Count را فعال کنید تا مجددا افراد بتوانند تعداد لایک پست شما را مشاهده کنند.

در صورتی که پست جدیدی می خواهید بدون تعداد لایک منتشر کنید و پس از نمایش بخش ویرایش، وارد قسمتی جهت تنظیم کپشن و تگ خواهید شد. شما باید وارد بخشی به نام Advanced Settings شوید و در این قسمت گزینه ای به نام  Hide Like and View Counts of This Post وجود دارد که برای پست جدید قابلیت حذف لایک فعال می شود.

ناگفته نماند که اگر می‌خواهید به صورت کلی لایک را حذف کنید روش دیگری دارد.

نحوه حذف تعداد لایک در فیسبوک

اگر به هر دلیل هنوز از فیس‌بوک استفاده می‌کنید این قابلیت به فیس‌بوک هم آمده است. کافیست در منوی فیس‌بوک وارد بخش Settings and Privacy شوید. سپس دوباره Settings و سپس Reaction Counts را انتخاب کنید. حالا دو گزینه برای فعال کردن پیش رو دارید:

  • On posts from others: تعداد لایک‌ها و واکنش‌های پست‌های سایر کاربران را مخفی می‌کند.
  • On your posts: تعداد لایک‌ها و واکنش‌های پست‌های شما مخفی خواهد شد.
مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *