فروش بازی Monster Hunter Rise به 8 میلیون نسخه رسید

فروش بازی Monster Hunter Rise به 8 میلیون نسخه رسید
فروش بازی Monster Hunter Rise به 8 میلیون نسخه رسید

شرکت کپکام به تازگی آمار فروش بازی محبوب Monster Hunter Rise را اعلام کرده که نقطه عطفی محسوب می شود.

فروش بازی Monster Hunter Rise به 8 میلیون نسخه رسید، Monster Hunter Rise آن را برای Capcom از پارک حذف کرده است. این بازی با ارسال 4 میلیون واحد در سراسر جهان در عرض سه روز پس از انتشار در مارس 2021، سرانجام در 12 ژانویه 2022 برای رایانه های شخصی منتشر شد. پس از این افت بسیار مورد انتظار، Capcom اعلام کرد که Rise اکنون بیش از 8 میلیون واحد در سراسر جهان فروخته است. این پس از آن صورت گرفت که Rise در اکتبر 2021 به مرز 7.5 میلیون رسید و مجموع فروش مجموعه Monster Hunter را به بیش از 78 میلیون واحد رساند.

در یک بیانیه مطبوعاتی، Capcom این جدیدترین نقطه عطف این سری را شرح داد.

“Monster Hunter Rise برای Steam، یک پلتفرم رایانه شخصی با پایگاه کاربر گسترده جهانی، در 13 ژانویه 2022 منتشر شد. این بازی با پشتیبانی از وضوح بالا 4K و قابلیت چت صوتی برای رایانه شخصی، تجربه شکار جدیدی را ارائه کرد که تحسین بازیکنان را برانگیخت. در حالی که علاوه بر این، پایگاه بازیکن در طیف گسترده ای از کشورها و مناطق رشد می کند. این امر، همراه با فروش نسخه نینتندو سوییچ که در مارس 2021 منتشر شد، باعث شد فروش جهانی این بازی به بیش از 8 میلیون واحد برسد.

فروش بازی Monster Hunter Rise به 8 میلیون نسخه رسید

با فروش 8 میلیون نسخه، Rise اکنون با Resident Evil 6 به عنوان ششمین بازی پرفروش کپکام در تمام دوران برابر است. پرفروش ترین عنوان این شرکت Monster Hunter World است که تا به امروز بیش از 20 میلیون نسخه از آن فروخته شده است. علیرغم ورود چشمگیر Rise به کتابخانه Steam، با انتشار God of War برای رایانه شخصی شکست خورد.

Rise ششمین قسمت اصلی از سری Monster Hunter است. این عنوان با تطبیق بسیاری از بهبودهای گیم پلی که در World دیده می شود، Rampage را نیز معرفی کرد، حالتی برای بقا که در آن بازیکن باید از دهکده پایه در برابر حمله هیولاها دفاع کند. همچنین به دلیل افزودن Wirebugs مورد تحسین قرار گرفت، که به بازیکن اجازه می‌دهد تا در میان شکاف‌ها دست و پنجه نرم کند و بچرخد و همچنین با سلاح‌ها برای ایجاد ترکیب‌های ترکیبی قدرتمندتر تعامل داشته باشد.

Monster Hunter Rise بر روی نینتندو سوییچ در دسترس است و در ابتدا در 26 مارس 2021 منتشر شد. نسخه PC بازی در 12 ژانویه بر روی Steam منتشر شد. یک الحاق بزرگ DLC، Sunbreak، قرار است در تابستان 2022 منتشر شود.

منبع:

مطالب مرتبط

>