حالت ناشناس یا Incognito mode به نسخه اندرویدی گوگل مپ اضافه شد

حالت ناشناس در گوگل مپ
حالت ناشناس در گوگل مپ

گوگل از مدت ها قبل بر روی ارائه یک حالت ناشناس یا Incognito mode بر روی اپلیکیشن Maps کار می کند و در نهایت این ویژگی از دیروز برای نسخه اندرویدی این برنامه منتشر شده است و در چند روز آینده تمام کاربران می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

حالت ناشناس در گوگل مپ مانند آن چیزی که در مرورگر گوگل کروم و یوتیوب وجود دارد ، به شما اجازه می دهد تا جست و جو و مسیریابی های خود در برنامه را بدون مرتبط شدن به سابقه حساب کاربری خود انجام دهید و به این ترتیب نگرانی کاربران بابت شناسایی شدن محل زندگی آنها توسط گوگل برطرف خواهد شد.

با فعال کردن این حالت که سال هاست در مرورگر کروم وجود دارد ، می توانید یک محیط وب خصوصی برای خود ایجاد کنید به نحوی که افراد دیگری که از همین دستگاه استفاده می کنند ، نتوانند فعالیت های شما را ببینند. البته باید آگاه باشید که در این حالت هم جست و جوهای شما توسط شرکت های ارائه دهنده اینترنت یا ISP ها قابل ردیابی می باشد.

حالت ناشناس گوگل مپ
حالت ناشناس گوگل مپ

برای فعال کردن این حالت Incognito در گوگل مپ ابتدا وارد برنامه شوید و سپس بر روی تصویر پروفایل حساب کاربری خود که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد ، ضربه بزنید. اکنون از پنجره باز شده روی گزینه Turn on Incognito mode ضربه بزنید تا حالت ناشناس برای شما راه‌اندازی شود. همچنین برای خارج شدن از این حالت هم می توانید به همین شکل عمل کنید.

پس از فعال کردن این حالت در گوگل مپس، دیگر مکان هایی که شما جست و جو یا مسیریابی کرده اید ، در حساب کاربری شما ذخیره نمی شود و دیگر از داده های شما برای ارئه پیشنهادها استفاده نخواهد شد. البته این حالت را نمی توانید برای همیشه روشن نگه دارید ، چرا که برخی از ویژگی های برنامه را از دست خواهید داد.

بیشتر بخوانید:
Avatar

حسانه حدادی

از سال 1390 در حوزه فناوری و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و از رشته کارشناسی ارشد شهرسازی فارغ التحصیل شده ام، خیلی خوشحالم که اینجا هستم تا خدمتی به سرزمینم داشته باشم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *