بازی Warzone 2 برای کنسول های نسل جدید منتشر می شود

بازی Warzone 2 برای کنسول های نسل جدید منتشر می شود
بازی Warzone 2 برای کنسول های نسل جدید منتشر می شود

شرکت اکتیویژن در نظر دارد بزودی بازی Warzone 2 را برای کنسول های نسل نهمی منتشر کند.

بازی Warzone 2 برای کنسول های نسل جدید منتشر می شود، گزارشی از اوایل این هفته در مورد نحوه عملکرد سه بازی بعدی Call of Duty بر روی کنسول های پلی استیشن صحبت کرد. یکی از بازی‌هایی که به آن اشاره شد، در کمال تعجب، Warzone 2 بود. ادامه‌ی بازی رایگان و فوق‌العاده موفق اکتیویژن، Call of Duty: Warzone Battle Royale. مدت کوتاهی پس از این گزارش، افشاگر معتبر تام هندرسون اظهار داشت که Warzone 2 “فقط نسل فعلی و رایانه شخصی” است و “یک بازی کاملاً جدید برای سخت افزار بهتر”.

با توجه به اینکه تاریخ انتشار Warzone 2 سال 2023 است، چندان تعجب آور نبود. تا سال 2023، کنسول های نسل بعدی به مدت سه سال در بازار خواهند بود. در واقع، آنها دیگر کنسول های «نسل بعدی» نخواهند بود، فقط کنسول های «نسل فعلی». Warzone 2 که برای PS5 و Xbox Series X/S در حال توسعه است، فقط پیشرفت طبیعی این فرنچایز است.

هندرسون پس از شنیدن بیشتر در مورد Warzone 2، چشم‌انداز بازی را روشن کرده است. همانطور که قبلا ذکر شد، Warzone 2 منحصراً با در نظر گرفتن کنسول های نسل بعدی طراحی می شود. با این حال، این احتمال وجود دارد که نسخه جداگانه ای از بازی برای کنسول های نسل آخر ایجاد شود. اگرچه هیچ سازگاری متقابلی بین کنسول ها وجود نخواهد داشت زیرا آنها نسخه های مختلف یک بازی هستند.

بازی Warzone 2 برای کنسول های نسل جدید منتشر می شود

اینکه Warzone 2 به کنسول‌های نسل آخر می‌آید، به نظر می‌رسد به یک چیز بستگی دارد، عملکرد فروش کنسول‌های جدید. فروش کنسول های نسل بعدی به طور همزمان رکوردها را به ثبت رسانده و به دلیل محدودیت های عرضه با مشکل مواجه شده است. به نظر می رسد که Activision ممکن است نگران این باشد که سونی و مایکروسافت نتوانند حتی در سال 2023 تقاضا برای کنسول های جدید را برآورده کنند. این یک نگرانی قابل درک برای یک بازی رایگان مانند Warzone است. بازی های رایگان باید تا حد امکان بازیکن جذب کنند. راه انجام این کار این است که در بیشترین پلتفرم ها و بزرگترین پلتفرم های ممکن قرار بگیرید. تا این ماه، پلی استیشن 4 116 میلیون کنسول فروخته است. این باعث می‌شود که چهارمین کنسول پرفروش تمام دوران باشد. ایکس باکس وان حدود 50 میلیون کنسول فروخته است. PS5 و Xbox Series X/S به ترتیب 18 و 12 میلیون فروش داشته اند. اگرچه کنسول ها تنها کمی بیش از یک سال است که در بازار هستند.

عرضه Warzone 2 بر روی کنسول های نسل آخر برای Activision منطقی به نظر می رسد. با این حال، اگر کنسول‌های فعلی بتوانند تقاضا را برآورده کنند و به همان سرعتی که هستند بفروشند، ممکن است فایده‌ای نداشته باشد.

منبع:

مطالب مرتبط

>