نحوه نمایش Function Keys در تاچ بار مک

نحوه نمایش Function Keys در تاچ بار مک
نحوه نمایش Function Keys در تاچ بار مک

هنگامی که اپل برای اولین بار تاچ بار را در مک در سال 2016 معرفی کرد، این شرکت قابلیت های ویژه برنامه تطبیقی نوار OLED را تبلیغ کرد و آن را به عنوان یک ارتقا با کلیدهای Function سنتی جایگزین کرد. اگر دوست دارید همان کلیدهای قبلی را برگردانید، اینجا با نحوه نمایش Function Keys در تاچ بار مک آشنا می شوید.

چیزی که اپل انتظارش را نداشت، تعداد کاربرانی بود که برای از دست رفتن کلیدهای Function فیزیکی ناراحت شدند. این کلیدها اغلب نقش مهمی در جریان کاری متخصصان خلاق و سایر کاربران مک دارند. اگر صاحب یک مدل مک مجهز به تاچ بار هستید و می‌ خواهید عملکرد Function Keys را بازگردانید، چند کار وجود دارد که در این راستا می‌ توانید انجام دهید.

استفاده از کلید fn

برای آشنایی با نحوه نمایش Function Keys در تاچ بار مک ، ابتدا یک راه حل ساده را مرور کنیم. کافی است کلید fn (یا کلید Globe، بستگی به صفحه کلیدتان دارد) را در پایین سمت چپ لی اوت صفحه کلید نگه دارید. این باعث می‌ شود Function Keys در تاچ بار مک نمایش داده شود. از جمله کلید Escape اگر مک شما کلید فیزیکی اش را نداشته باشد.

وقتی fn را رها کنید، تاچ بار معمولی از کلیدهای مجازی دوباره ظاهر می شود. اگر زیاد از Function Keys در ترکیب با کلیدهای دیگر استفاده می کنید، این روش چندان راحت نیست. اما خوشبختانه راهی برای بازگرداندن دائمی Function keys وجود دارد.

نحوه نمایش Function Keys در تاچ بار مک

System Preferences از Dock مک، پوشه ی Applications یا منوی اپل اجرا کنید.

در پنل preferences قسمت Keyboard را انتخاب کنید.

نحوه نمایش Function Keys در تاچ بار مک

مطمئن شوید تب Keyboard را انتخاب کرده اید.

روی منوی کشویی کنار Touch Bar shows کلیک کنید و از گزینه ها، F1, F2, etc. Keys را انتخاب کنید.

نحوه نمایش Function Keys در تاچ بار مک

پس از انجام این مراحل، نوار لمسی همیشه کل ردیف شماره کلید F1 تا F12 را نمایش می‌ دهد تا زمانی که تنظیمات Touch Bar shows را به چیز دیگری تغییر دهید (برای مثال Spaces یا Quick Actions).

نحوه نمایش Function Keys در تاچ بار مک به این ترتیب است. از تاچ بار جدیدتان لذت ببرید!

منبع:

مطالب مرتبط

>