شکسته شدن رکورد پرواز در مریخ

شکسته شدن رکورد پرواز در مریخ
شکسته شدن رکورد پرواز در مریخ

بالگرد مریخ پیمای نبوغ ناسا باری دیگر توانست دو رکورد جدید به ثبت برساند و این رکورد در 25مین پرواز صورت گرفته است.

شکسته شدن رکورد پرواز در مریخ، این پرواز از نظر تیم ماموریت ناسا جاه طلبانه ترین پرواز نبوغ بوده که طی 25 ماموریت انجام گرفت. این بالگرد تنها 1.8 کیلو وزن و 40 سانت ارتفاع دارد و توانست مسافت 700 کیلومتری را سپری کند. این مسافت نسبت به قبل با مسافت 631 کیلومتری رکوردی برای نبوغ محسوب می شود.

همچنین در بحث سرعت نیز رکوردی ثبت کرده و به سرعت 5.5 ثانیه رسید که 0.6 متر برثانیه بیشتر از بار قبلی است. این بالگرد موفق شد با چنین سرعتی از میدان هوایی پی به میدان کیو حرکت کند. اگرچه پرواز روز 8 آوریل صورت گرفت اما تیم ماموریت تصمیم گرفتند برای اعلام نتایج منتظر بمانند.

رکوردشکنی پرواز در مریخ

شکسته شدن رکورد پرواز در مریخ

البته نبوغ در سال 2021 یک رکورد بزرگ را ثبت کند و آن اینکه اولین بالگرد قابل کنترل پرواز کرده در سیاره ای دیگر محسوب می شود. ناسا این پهپاد را با مریخ نورد پشتکار به مریخ رساند تا ماموریت جاه طلبانه ای انجام دهد. البته این ماموریت برای کشف شواهدی از حیات میکروسکوپی باستانی و کسب داده‌های مفید برای مأموریت‌های دارای سرنشین آینده به سیاره‌ مریخ بود.

شایان ذکر است که بیست‌وپنجمین پرواز بالگرد نبوغ موجب نزدیک شدن آن به مقصد بعدی شد: دلتای درون دهانه‌ جزرو که بر اساس مدارک موجود روی زمین، می‌تواند گزینه‌ بسیار مناسب برای نگهداری شواهدی از حیات میکروبی باستانی به حساب بیاید. مریخ‌نورد پشتکار هم به این مقصد خواهد رسید و مجموعه‌ای ابزار برای جمع آوری سنگ و خاک منطقه جهت بررسی کسب می کند.

با تمام این تفاسیر باید بیان داشت که ناسا پروژه های بزرگی در برنامه خود دارد.

منبع:

مطالب مرتبط

>