آموزش جستجو در iMessage آیفون [دو روش]

آموزش جستجو در iMessage آیفون
آموزش جستجو در iMessage آیفون

کاربرد پیام‌ها فقط برای زمانی نیست که نمی‌خواهید تلفنی صحبت کنید بلکه به عنوان تاریخچه مکالمات شما هم به کار می‌آیند. چه اطلاعات مهمی باشد که به دنبال آن هستید و چه نوستالژی که ذهنتان را مشغول کرده است. پس با آموزش جستجو در iMessage آیفون آشنا شوید. شما می توانید به راحتی هر پیام قدیمی را پیدا کنید.

قبل از اینکه به جستجوی پیام بپردازید، باید این را بدانید که فقط می‌توانید پیام‌هایی را جستجو کنید که هنوز در دستگاه شما هستند. پیام های قدیمی حذف شده حتی اگر پشتیبان iCloud فعال باشد، پیدا نمی شوند. هیچ گزینه ای برای آرشیو پیام ها در آیفون وجود ندارد بنابراین پس از حذف، آن پیام ها برای همیشه از بین می روند.

دو راه برای جستجوی پیام وجود دارد. بیایید با آموزش جستجو در iMessage آیفون ادامه دهیم.

روش اول: پیدا کردن سریع پیام های قدیمی

برای پیدا کردن سریع پیام های قدیمی در آیفون می‌توانید از خود برنامه Messages استفاده کنید.

اپلیکیشن Messages را در آیفون باز کنید. وقتی لیست رشته‌های گفتگو باز است، انگشتتان را روی صفحه به پایین بکشید. مهم نیست کدام لیست را باز کرده‌اید. همه پیام‌ها، فرستنده‌های شناخته شده یا فرستنده های‌ناشناس. جستجو شامل همه مکالمات صرف نظر از جایی که جستجو می‌کنید خواهد بود.

روی Search bar در بالا ضربه بزنید و عبارت یا کلمه‌ای را که می‌خواهید جستجو کنید تایپ کنید. هرچه کلمات بیشتری را وارد کنید، سریع‌تر نتیجه مورد نظر خود را پیدا خواهید کرد. اما حتی اگر کلمه دقیق و فقط چند حرف را به خاطر نمی‌آورید، آن‌ها را تایپ کنید. جستجو هر پیامی را که حاوی آن حروف باشد پیدا می‌کند.

آموزش جستجو در iMessage آیفون

همزمان با تایپ، چند نتیجه برتر روی صفحه ظاهر می‌شود. اگر پیام مورد نظرتان را در میان آن نتایج پیدا کردید، روی آن ضربه بزنید تا باز شود. در غیر این صورت، روی See All ضربه بزنید تا نتایج جستجوی کامل باز شود. سپس، روی چتی که می‌‌خواهید باز شود ضربه بزنید.

پیدا کردن سریع پیام در آیفون

پیامی که جستجو کرده‌‌اید در چت باز می‌شود و چند ثانیه در یک حباب تیره‌تر برجسته می‌شود تا پیدا کردن آن آسان‌تر شود.

آموزش جستجو در iMessage آیفون

روش دوم: از Spotlight Search استفاده کنید

نحوه جستجو در iMessage در آیفون طوری است که بدون باز کردن برنامه Messages هم ممکن است. Spotlight Search طی چندین سال بسیار بهبود یافته است. حتی می‌تواند محتوا را از داخل برنامه‌ ها جستجو کند و این مستلزم جستجو در iMessage یا پیام‌ های متنی در دستگاه شماست.

صفحه اصلی را به پایین بکشید تا Spotlight Search ظاهر شود. سپس پیامی را که می‌ خواهید جستجو کنید تایپ کنید.

Spotlight Search

بسته به نتایجی که از جاهای دیگر پیدا می‌شوند، ممکن است مجبور شوید کمی به پایین بروید تا به پیام‌‌ها برسید. اگر پیامی که در کانون توجه ظاهر می‌شود همان پیامی است که به دنبال آن هستید، روی آن ضربه بزنید تا چت باز شود. در غیر این صورت، برای مشاهده نتایج بیشتر، روی Search in App ضربه بزنید.

چگونگی جستجو در iMessage در آیفون

نتایج در برنامه باز می‌شود. برای دیدن همه نتایج روی See All ضربه بزنید و روی چتی که می‌‌خواهید باز شود ضربه بزنید.

پیام را پیدا نکردید؟

اگر نمی‌توانید پیام مورد نظرتان را پیدا کنید، یادتان باشد که این قابلیت فقط برای پیام‌هایی که حذف نشده اند کار می‌کند. اگر مطمئنید پیام را حذف نکرده‌اید، ممکن است آیفون شما پیام‌ها را حذف کرده باشد و مشکل از تنظیمات باشد. برای بررسی مجدد، Settings را در آیفون باز کنید.

به پایین اسکرول کنید و روی گزینه Messages ضربه بزنید.

مدت نگهداری پیام ها

در تنظیمات پیام به پایین اسکرول کنید تا گزینه Keep Messages را پیدا کنید. سپس گزینه کنار آن را ببینید. اگر 30Days یا 1Year است، مقصر را پیدا کرده‌اید. آیفون تمام پیام‌های قدیمی را پس از این مدت مشخص حذف می‌کند.

آموزش جستجو در iMessage آیفون

گزینه را به Forever تغییر دهید.

نحوه جستجو در iMessage آیفون

چگونگی جستجو در iMessage در آیفون بدین ترتیب است. لذت ببرید!

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *