بشر در هدف بعدی به سراغ کاوش اورانوس می رود

بشر در هدف بعدی به سراغ کاوش اورانوس می رود
بشر در هدف بعدی به سراغ کاوش اورانوس می رود

به تازگی مشخص شد که آکادمی علمی آمریکا به ناسا و دیگر آژانس های فضایی پیشنهاد کردند در دهه بعدی روی کاوش اورانوس تمرکز کنند.

بشر در هدف بعدی به سراغ کاوش اورانوس می رود، این نوع گزارش در هر دهه یک بار توصیه می شود و حال روز سه شنبه انتشاریافته و از ناسا و آژانس های فضایی دیگر درخواست شده تا روی کاوش اورانوس تمرکز نمایند. گفته شده این سیاره یک فضای یخی دارد و برای کسب اطلاعات بیشتر باید روی آن کاوش صورت گیرد.

شاید این پیشنهادها الزام آور نباشد اما موثر خواهند بود و در برخی مواقع موجب استفاده از بودجه دولتی در زمینه ماموریت‌های فضایی می شوند. ناسا طبق پیشنهاد قبلی روی دو پروژه علمی مشغول کار است که یکی از آنها اروپا کلیپر نام داشته و قرار بود تا 2024 پرتاب شود اما تاخیر خورد و دیگری مریخ نورد پشتکار که فعالیت علمی خود را در این سیاره شروع کرد.

اورانوس هدف بعدی فضانوردان

بشر در هدف بعدی به سراغ کاوش اورانوس می رود

ناگفته نماند که کمیته‌ بررسی‌های دهه‌ای علوم سیاره‌ای و اخترزیست‌شناسی، مدارگرد و کاوشگر اورانوس را به‌عنوان مأموریت برجسته تازه با اولویت برای سال‌های بین 2023 تا 2032 مشخص نمود و این سیاره را یکی از جذاب‌ترین اجرام در منظومه‌ی شمسی دانستند.

در گزارش آمده مواردی چون میدان مغناطیسی پیچیده، دینامیک اتمسفر فعال و انرژی داخلی پایین از جمله چیزهایی هستند که موجب خاص شدن اورانوس می شوند. گفته شده احتمالا یک تصادف عظیم اولیه احتمال دارد شیب شدید محوری سیاره و احتمالا حلقه‌ها و قمرهای آن را به وجود آورده باشد که این موضوع مشخص نیست.

بنابراین آکادمی علمی امریکا چنین پیشنهادی را ارائه کرد تا جزئیات کاملی درباره اورانوس بدست بیاید. سیاره کمتر شناخته شده که ویژگی های خاصی خواهد داشت.

منبع:

مطالب مرتبط

>