هندوستان به دنبال پرتاب ماه نورد

هندوستان به دنبال پرتاب ماه نورد
هندوستان به دنبال پرتاب ماه نورد

آژانس فضایی هند درصدد است برای دومین تلاش خود ماه نوردی را پرتاب کند و احتمالا این لانچ در سال 2023 صورت خواهد گرفت.

هندوستان به دنبال پرتاب ماه نورد، براساس گزارش تازه انتشاریافته، آژانس فضایی هندوستان قصد دارد انسان را به فضا بفرستد و اولین تلاش خود را انجام دهد. S. Somanath مدیر سازمان پژوهش‌های فضایی هند در مصاحبه با نیوزایکس هند بیان داشت که فرودگر ماه Chandrayaan 3 در مرحله مونتاژ است و تیم توسعه در حال انجام آزمایش‌هایی بوده تا بتواند این ماه نورد را به فضا بفرستد و گذشته از آن به جای پرتاب در آگوست، تا سال 2023 خبری از پرتاب نیست.

وی اظهار داشت که آنها مشغول آزمایش پیشرانه هستند زیرا با آن به مشکل خوردند. ناگفته نماند که پیش از Chandrayaan 2 با متعلقاتی چون مدارگرد، یک فرودگر و یک مریخ‌نورد سال 2019 پرتاب شد و اگرچه مدارگرد بیش از دو سالی است که فعالیت دارد اما فرودگر ویکرام با مشکلاتی به سختی فرود آمد.

هندوستان در تکاپوی رسیدن به ماه

هندوستان به دنبال پرتاب ماه نورد

سومانات افزود که پیشرانه در حال آزمایش است و این مسئله در مرکز پیشران مایع Mahendragiri تحت انجام قرار دارد. در حقیقت تیم‌ توسعه در حال تست یکپارچه‌سازی پیشرانه، کامپیوتر و سامانه‌های حسگر می باشند.

اگرچه تاکنون آزمایش خوب پیشرفته اما ISRO همچنان به دقت تحت بررسی است. Somanath بیان داشته که تیم محاطتانه عمل کرده تا بتوانند به نتایج بی نقصی برسند. او افزود که آنها ثابت کردند که می‌توانند به ماه سفری داشته باشند اما مشکل در فرود مسائلی را به وجود آورد و این امر با انجام آزمایشات مکرر و گرفتن تست هایی قطعا بزودی برطرف خواهد شد. بنابراین باید منتظر ماند تا تیم آژانس فضایی هند بتوانند فرودگر دقیقی را توسعه دهند تا بتوانند بی نقص روی ماه فرود بیایند. در حال حاضر آژانس فضایی آمریکا موفق شده به ماه سفر کرده و تحقیقاتی روی آن داشته باشد و برخی آژانس های دیگر هم موفقیتی کسب کردند.

حال نوبت به آژانس فضایی هندوستان است تا روی ماه قدم گذارد.

منبع:

مطالب مرتبط

>