کانادا برای جلوگیری از وقوع جرم در فضا قانون وضع می کند

کانادا برای جلوگیری از وقوع جرم در فضا قانون وضع می کند
کانادا برای جلوگیری از وقوع جرم در فضا قانون وضع می کند

کانادا برای سه سناریو حضور در خارج زمین همچون هنگام سفر به ماه، بازگشت به زمین و هنگامی که فضانوردان در مدار هستند، وضع خواهد کرد.

کانادا برای جلوگیری از وقوع جرم در فضا قانون وضع می کند، تلاش آرتمیس ناسا ممکن است سرانجام در سال 2025 بشریت را به ماه بازگرداند و اکتشاف ماه را با قدرت کافی برای مطابقت با سال های آپولو بازسازی کند. مقامات کانادایی که خود را برای آن آینده آماده می کنند، می گویند که آماده هستند تا از هر گونه هجوم ماهری جلوگیری کنند.

کانادا روز پنجشنبه اصلاحیه‌ای در قانون کیفری خود پیشنهاد کرد که به موجب آن می‌توان جرایم ارتکابی توسط فضانوردان کانادایی را در سه سناریوی خارج از زمین: هنگام سفر به ماه، از ماه، و زمانی که آنها در خود گوی درخشان هستند، مورد تعقیب قرار داد. .

به طور دقیق‌تر، کد جدید پیشنهادی این کشور که در اینجا در لایحه C-19 آمده است، می‌گوید: «یک خدمه کانادایی که در طی یک پرواز فضایی، مرتکب عمل یا ترک‌کاری در خارج از کانادا شود که در صورت ارتکاب در کانادا، جرمی قابل مجازات محسوب می‌شود. مرتکب آن فعل یا ترک در کانادا شده است.”

در ذیل این بند، تصریح می‌کند که این قانون در مورد جنایاتی که «روی یا در رابطه با عنصر پروازی دروازه قمری، در هر وسیله حمل‌ونقل به یا از دروازه ماه، یا روی سطح ماه» انجام می‌شود، اعمال می‌شود.

اولین قوانین حقوقی فضا وضع می شود

کانادا برای جلوگیری از وقوع جرم در فضا قانون وضع می کند

با حذف پیچیدگی ها، همه اینها به این معنی است که کاشفان ماه از کانادا بهتر است بهترین رفتار خود را داشته باشند. بدون پرسه زدن در نزدیکی دهانه‌های خنک، ریختن بسته‌های بستنی خشک شده روی صخره‌های ماه و قطعاً دزدی از یک موجود بیگانه آسیب‌پذیر، اگر پیدا کردید، ممنوع است. بی قانونی قمری مربوط به گذشته است.

قانون کیفری کانادا قبلاً شامل جرایمی است که توسط فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام می‌شود که طبق قوانین کانادا قابل مجازات است، اما قابل توجه است که اصلاحیه پیشنهادی جدید این کشور به ویژه جرایم مربوط به ماه را شامل می‌شود. ممکن است ارتباطی با این واقعیت داشته باشد که Artemis II یک فضانورد کانادایی در هواپیما خواهد داشت، اگرچه هیچ بیانیه رسمی برای حمایت از چنین ادعایی وجود ندارد.

این قانون جدید فرازمینی یک قدم بالاتر از قانون فضایی بسیار سست‌تر است که توسط سازمان ملل ارائه شده است، قانونی که از سال 1967 به‌روزرسانی نشده است. کم و بیش پیامدهای مربوط به قمری را به صلاحدید مورد به مورد توسط کشور مرتبط با متهم واگذار می کند.

شاید به زودی شاهد پیروی از کشورهای دیگر در مسیر کانادا باشیم و برای نسل بعدی اکتشافات ماه و شاید حتی ماجراجویی در اعماق فضا، حرکت کنند، زیرا، خوب، هرجا که انسان باشد، احتمال خطا وجود دارد. حتی روی ماه.

منبع:

مطالب مرتبط

>