گزارش: آیفون 13 اولین آیفونی است که در یک سه ماهه بیشترین فروش را در هند داشته است

گزارش: آیفون 13 اولین آیفونی است که در یک سه ماهه بیشترین فروش را در هند داشته است
گزارش: آیفون 13 اولین آیفونی است که در یک سه ماهه بیشترین فروش را در هند داشته است

بر اساس آخرین گزارش Counterpoint Research، محموله‌های گوشی‌های هوشمند در هند با 11 درصد کاهش در سال به بیش از 45 میلیون دستگاه در سه ماهه سوم سال 2022 (ژوئیه تا سپتامبر) رسید.

گزارش: آیفون 13 اولین آیفونی است که در یک سه ماهه بیشترین فروش را در هند داشته است، این اولین کاهش سالانه در سه ماهه سوم است و گزارش شده است که به دلیل تقاضای رو به رشد در سه ماهه سوم 2021 و کاهش تقاضای مصرف کننده برای محصولات اولیه و اقتصادی در سه ماهه است.

طبق این گزارش، اپل در طول سه ماهه امسال به دلیل فشار کانال های تهاجمی پیش از فصل جشن، شاهد بالاترین سهم خود با 5 درصد در بازار گوشی های هوشمند این کشور بود. آیفون 13 اولین آیفونی بود که در یک چهارم فروش گوشی های هوشمند در هند پیشتاز بود. در بخش پریمیوم (بالاتر از 30000 روپیه)، اپل پیشتاز محموله های گوشی های هوشمند بود و سهم 40 درصدی را به خود اختصاص داد.

آیفون 13

شیائومی همچنان در صدر بازار این کشور قرار دارد، با این حال، این شرکت شاهد کاهش 19 درصدی نسبت به سال گذشته بود. بر اساس این گزارش، این به دلیل تقاضای ضعیف مصرف کننده در ردیف ورودی است. سامسونگ در سه ماهه سوم 2022 رتبه دوم را به خود اختصاص داد و تنها برندی بود که در بین پنج برند برتر سالانه رشد سالانه را به ثبت رساند.

Vivo با کاهش 15 درصدی محموله‌های آن در سال گذشته، جایگاه سوم را به خود اختصاص داد. Y01 و Y15s در بخش بودجه، اصلاحات سری V، و افزایش حضور آنلاین با گوشی‌های IQOO و سری T به Vivo کمک کرد تا جایگاه سوم خود را در بازار در طول سه ماهه حفظ کند. Realme با سهم 14 درصدی در سه ماهه سوم 2022 در جایگاه چهارم باقی ماند، در حالی که گوشی هوشمند OPPO با کاهش 7 درصدی نسبت به سال گذشته در رتبه پنجم قرار گرفت.

پراچیر سینگ، تحلیلگر کانترپوینت، در توضیح بازار گفت: «تقاضای مصرف‌کننده در ماه اوت شروع به افزایش کرد و در هفته آخر سپتامبر در طول فروش جشن، به‌ویژه در بخش‌های میان‌رده و پریمیوم به اوج خود رسید. با این حال، از آنجایی که بازار از سه ماهه دوم سال 2022 با موجودی بالا خارج شد و تقاضای کمی در بخش های ورودی و بودجه وجود داشت، ما شاهد ارسال کمتر از حد انتظار در سه ماهه سوم 2022 بودیم.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *