چگونه منوی زمینه ویندوز 11 را شفاف کنیم

چگونه منوی زمینه ویندوز 11 را شفاف کنیم
چگونه منوی زمینه ویندوز 11 را شفاف کنیم

منوی زمینه ویندوز 11 در حالت عادی شفاف نیست اما شما می توانید آن را تغییر دهید. در این مطلب می بینیم چگونه منوی زمینه ویندوز 11 را شفاف کنیم.

شاید متوجه کمبود قابلیت ظاهر شفاف در ویندوز 11 شده باشید. می خواهید منوی زمینه شفاف تر باشد و پس زمینه را ببینید؟ با چگونه منوی زمینه ویندوز 11 را شفاف کنیم همراه باشید.

آیا می توانیم منوی زمینه شفاف در ویندوز 11 داشته باشیم؟

تصویری از جلوه شفافیت پیش‌فرض برای منوهای زمینه ویندوز 11

ویندوز 11 گزینه شفافیت را دارد اما به طور پیش فرض فعال نیست. ابتدا باید قابلیت Transparency را فعال کنید.

اما این گزینه چیز زیادی از منو را نمایش نمی ‌دهد و روی منوهای پاپ آپ نیز اعمال نمی شود. پس باید کاری بیشتر از فعال کردنش انجام دهیم.

شفاف کردن منوی زمینه و منوهای ظاهر شونده در ویندوز 11

اسکرین شات از منوی زمینه شفاف ویندوز 11

چگونه منوی زمینه ویندوز 11 را شفاف کنیم؟ می توانید از برنامه TranslucentFlyouts استفاده کنید. آخرین نسخه برنامه را از Github دانلود، اکسترکت و اجرا کنید.

یک پیام خوش آمدگویی می بینید که توضیح می دهد برنامه چه کار می کند.

تصویری از پیام هشدار برای اسلاید اوت های شفاف

Accept را بزنید. برنامه باز می شود. با چند گزینه مختلف ارائه می شود که ساده ترینش تنظیم Effect روی Transparent است.

اسکرین شات از اسلاید اوت های نیمه شفاف

بلافاصله افکت را اعمال می کند. برای این که متوجه تفاوت شوید منوی زمینه را باز کنید. گزینه های ارائه شده دیگر را نیز می بینید. می توانید سایه قطره ای اضافه کنید، Opacity را تنظیم کنید و دیالوگ باکس ها را نیز شامل تغییرات کنید.

این افکت به طور پیش فرض به منوهای پاپ آپ که ویندوز معمولا پوشش نمی دهد گسترش می یابد. این گزینه برای حفظ خوانایی برای افرادی که فضای کاری بزرگ یا دسکتاپ های به هم ریخته دارند بسیار مفید است.

آیا ویندوز قابلیت شفافیت منوها را اضافه خواهد کرد؟

اسکرین شات تنظیمات شفافیت ویندوز 11

تا اینجا یاد گرفتیم چگونه منوی زمینه ویندوز 11 را شفاف کنیم. آیا ویندوز قابلیت شفافیت منوها را اضافه خواهد کرد؟ پاسخ این است ویندوز در حال حاضر این قابلیت را ارائه داده اما نتیجه کار به اندازه کافی رضایت بخش نبوده است.

به همین دلیل دور از ذهن نیست در آپدیت های بعدی ویندوز 11 گزینه های شفافیت بهبود یابند و موارد بیشتری را شامل شوند. اما اگر این اتفاق هرگز نیفتد برای ایجاد شفافیت دلخواه، باید از برنامه های سبک و کارآمد مانند CrassucentFlyoutS استفاده کنید.

گزینه های شفافیت را شخصی سازی کنید

شما با TranslucentFlyouts طیف کاملی از جزییات شفافیت یا مات بودن منوی زمینه را دارید. خبر خوب این است که این برنامه بسته به تنظیمات می تواند منوی زمینه را خواناتر کند.

اگرچه خوب نیست که نمی توانیم این کار را از طریق تنظیمات داخلی خود ویندوز 11 انجام دهیم، اما وجود این برنامه برای کسانی که صفحات شلوغی دارند موهبت بزرگی است.

اکنون می‌دانیم چگونه منوی زمینه ویندوز 11 را شفاف کنیم. اگر می خواهید در مورد منوی زمینه بیشتر بدانید، از راهنمای نحوه برگرداندن منوهای سبک قبلی در ویندوز 11 کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *