روش سایلنت کردن آیفون و آیپد هنگام مطالعه

روش سایلنت کردن آیفون و آیپد هنگام مطالعه
روش سایلنت کردن آیفون و آیپد هنگام مطالعه

می خواهید هنگام مطالعه در آیفون آرامش و سکوت داشته باشید؟ قابلیت های جدید iOS این امکان را در اختیارتان قرار می دهند. با روش سایلنت کردن آیفون و آیپد هنگام مطالعه همراه باشید.

شما می توانید حالت Reading Focus برای مسدود کردن خودکار وقفه ها در آیفون استفاده کنید. این قابلیت طوری تنظیم می شود که هنگام باز کردن برنامه های مطالعه مانند Kindle فعال شود.

آیفون‌ و آیپد دستگاه‌ های عالی برای مطالعه هستند، به‌ ویژه در مواقعی که به یک eReader دسترسی ندارید. با این حال، آیفون و آیپد گوشی و تبلت هستند و گوشی و تبلت موارد زیادی برای پرت کردن حواس دارند. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به طور خودکار حواس پرتی را هنگام مطالعه مسدود کنید.

به لطف ویژگی به نام Focus، می‌ توانید حالت‌های Do Not Disturb تخصصی را برای موقعیت‌ های مختلف تنظیم کنید. ما می‌ توانیم یک حالت فوکوس ویژه تنظیم کنیم که به‌ طور خودکار هنگام باز کردن برنامه‌ هایی که برای خواندن استفاده می‌ کنید فعال شود. بیایید روش سایلنت کردن آیفون و آیپد هنگام مطالعه را یاد بگیریم.

روش سایلنت کردن آیفون و آیپد هنگام مطالعه

ابتدا برنامه Settings را از صفحه اصلی آیفون یا آیپد باز کنید.

برنامه 'تنظیمات' را باز کنید.

در اولین گام به Focus بروید.

روی «تمرکز» ضربه بزنید.

لیست حالت های Focus از پیش ساخته شده را خواهید دید. گزینه ای که به کار شما می آید Reading است. آن را انتخاب کنید.

'خواندن' را انتخاب کنید.

از اینجا به بعد شما باید نحوه عملکرد حالت خواندن را شخصی سازی کنید. می‌ توانید با انتخاب Choose People شروع کنید تا تصمیم بگیرید می خواهید نوتیفیکیشن چه کسی را حین خواندن ببینید.

روی «انتخاب افراد» ضربه بزنید.

پس از اضافه کردن افراد، می‌ توانید با ضربه زدن روی Choose Apps تصمیم بگیرید که آیا می‌ خواهید اجازه دهید برنامه‌ ای بتواند وقفه ایجاد کند یا خیر.

روی «انتخاب برنامه‌ها» ضربه بزنید.

همچنین می‌ توانید در صورت فعال بودن حالت خواندن، قفل سفارشی و صفحه‌ های اصلی خاص داشته باشید.

قفل و صفحه اصلی را سفارشی کنید.

مهمترین کار فعال کردن گزینه Turn On Automatically است. Add Schedule را انتخاب کنید.

'افزودن برنامه' را انتخاب کنید.

در این مرحله App را برگزینید.

'برنامه' را انتخاب کنید.

برنامه ای را که برای مطالعه استفاده می کنید انتخاب کنید. برای انتخاب بیش از یک برنامه، مرحله قبل را تکرار کنید و برنامه دیگری را انتخاب کنید.

یک برنامه خواندن را انتخاب کنید.

در نهایت گزینه Focus Filters در پایین صفحه وجود دارد. می‌ توانید از آن برای فیلتر کردن نوتیفیکیشن های خاص تقویم، Messages و سافاری استفاده کنید.

روی «فیلتر فوکوس» ضربه بزنید.

این تمام کاری است که لازم است انجام دهید. روش سایلنت کردن آیفون و آیپد هنگام مطالعه به همین سادگی است. اکنون وقتی برنامه‌ های مطالعه را باز می‌ کنید، تمام اعلان‌ هایی که مسدود کرده‌ اید دیگر ظاهر نمی شوند و نمی توانند حواستان را پرت کنند. این یک قابلیت کوچک مفید برای کمک به تمرکز شماست. کارهای بیشتری می توانید با حالت فوکوس انجام دهید، پس حتما آن را بررسی کنید!

روش سایلنت کردن آیفون و آیپد هنگام مطالعه به این ترتیب است. اگر می خواهید بیشتر درباره حالت های Focus بدانید، به آموزش استفاده از Focus Filters برای مخفی سازی محتوای برنامه ها در iOS 16 سری بزنید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *