7 برنامه اندرویدی برای راحتی کار با گوشی در جاده

7 برنامه اندرویدی برای راحتی کار با گوشی در جاده
7 برنامه اندرویدی برای راحتی کار با گوشی در جاده

رانندگی یک ماجراجویی اما به طور همزمان یک کار بسیار پر دردسر است. بودن در جاده شما را در معرض خطرات زیادی قرار می دهد، به خصوص اگر تمرکز نکنید. استفاده از گوشی هوشمند در حین رانندگی یکی از مواردی است که می تواند توجه شما را منحرف کند و شما را دچار مشکل کند.

بنابراین، در اینجا ما لیستی از برنامه‌هایی را ایجاد کرده‌ایم که گوشی اندرویدی شما را برای رانندگی راحت می‌کنند. با استفاده از این برنامه‌ها، می‌توانید به دنیای آنلاین متصل بمانید و کارهای ضروری را در حالی که در ماشین خود هستید بدون نیاز به برداشتن چشم از جاده انجام دهید.

1. برنامه Google Assistant برای اندروید

Google Assistant: حالت رانندگی

اولین اپلیکیشنی که هنگام رانندگی به ذهنتان می رسد احتمالا Android Auto است. با این حال، آن برنامه دیگر رابطی روی گوشی شما ندارد. شما باید آن را به صفحه نمایش ماشین خود وصل کنید تا کار کند.

اگر نسخه تلفن قبلی Android Auto را دوست داشتید، فقط کافی است Google Assistant را انتخاب کرده و “Driving mode” را فعال نمائید تا گوشی اندرویدی خود را برای رانندگی آماده کنید.

این حالت به شما امکان می‌دهد با استفاده از ویژگی فرمان صوتی Google Assistant تماس بگیرید، پیام ارسال کنید و از برنامه‌های مختلف استفاده کنید. همچنین می‌توانید از Google Maps برای پیمایش و دسترسی به تنظیمات دستگاه استفاده کنید. اساساً، می‌توانید از Google Assistant خود بخواهید یکسری تغییرات مناسب برای حالت رانندگی تنظیم نمائید.

2. برنامه Drivemode برای اندروید

Drivemode

با Drivemode، می‌توانید به راحتی از تلفن خود هنگام رانندگی استفاده کنید، زیرا راه‌انداز دستگاه را لغو می‌کند و از طریق صفحه اصلی شما کار می‌کند. دارای یک گزینه فرمان است که به شما امکان می دهد از صدای خود برای فعال کردن ناوبری، پخش موسیقی، نوشتن متن، برقراری تماس یا راه‌اندازی برنامه مورد نظر خود استفاده کنید.

این برنامه به شما امکان می‌دهد با استفاده از هندزفری هر کاری را که می خواهید، انجام دهید. به عنوان مثال، با یک پیام متنی دریافتی، می توانید از آن بخواهید متن را بخواند، پاسخ را تایپ کرده و یا پیامی که شما می خواهید را ارسال کند. به طور مشابه، با گفتن نام مخاطبی که در تلفن شما ذخیره شده است، نشان می دهد چه کسی با شما تماس می گیرد.

بسیاری از تنظیمات جالب دیگر در Drivemode گوشی اندروید به شما کمک می‌کنند به‌جای استفاده از چشمان خود، از صدای خود استفاده نمائید. همچنین دارای یک نسخه پریمیوم با ویژگی های اضافه شده مانند ارسال متن بدون اضافه کردن امضای برنامه و ارتقاء سرعت سنج با داده های واقعی خودرو است.

3. برنامه Text Drive برای اندروید

حالت Text Drive برای اندروید

همانطور که از نام TextDrive پیداست، به شما امکان می دهد هنگام رانندگی ایمن پیام های متنی ارسال کنید. پس از نصب برنامه، باید آن را مطابق با اولویت خود تنظیم کنید. این به شما امکان می دهد برنامه ارتباطی مورد نظر خود را انتخاب کنید و از دستورات صوتی برای خواندن و پاسخ به پیام ها استفاده کنید.

TextDrive از پیامک و همچنین فیس بوک مسنجر، واتس اپ، جیمیل، اسکایپ، اسلک، توییتر و چند برنامه دیگر پشتیبانی می کند. هنگامی که برنامه را فعال کردید، می توانید حالت رانندگی آن را انتخاب کنید تا بر اساس آن عمل کند و دستورات را دریافت کند.

برنامه دائماً در پس‌زمینه اجرا می‌شود و می‌توانید در هر زمان آن را فعال کنید تا از طریق دستورات صوتی، وظایف پیام‌رسانی را انجام دهید. خریدهای درون برنامه ای به شما امکان می دهد تبلیغات را حذف کنید، از حسگرهای رانندگی استفاده کنید و بلوتوث را به طور خودکار فعال کنید.

4. برنامه AutoMate برای اندروید

حالت AutoMate برای اندروید

AutoMate یک رابط کاربری مناسب برای رانندگی ارائه می دهد که از آنجا می توانید از بیشتر خدمات برنامه استفاده کنید. یکی از این ویژگی ها ناوبری مسیر است که به شما امکان می دهد مقاصد نزدیک را کاوش کرده و مسیرها را جستجو کنید.

این برنامه ارتباط را در حین جاده در دسترس تر می کند، زیرا می توانید با استفاده از حالت ارتباط هندزفری آن تماس بگیرید و به پیام های متنی پاسخ دهید. همچنین از برنامه هایی مانند WhatsApp پشتیبانی می کند، بنابراین می توانید از برنامه های رسانه های اجتماعی در ماشین خود استفاده کنید.

مانند سایر برنامه های موجود در این لیست، AutoMate نیز با دریافت دستورات از طریق صدا به شما کمک می کند. می‌توانید به آن فرمان دهید تا با کسی تماس بگیرد، نزدیک‌ترین رستوران را پیدا کند یا آهنگ بعدی را پخش کند. همچنین دارای ویژگی‌های ممتاز، از جمله استفاده از آن به عنوان راه‌انداز، کنترل‌های حرکتی، و بسیاری از سفارشی‌سازی‌های دیگر است.

5- برنامه Voice Access برای اندروید

حالت Voice Access برای اندروید

همانطور که از نامش پیداست، Voice Access به شما کمک می کند از دستگاه Android خود با استفاده از صدای خود استفاده کنید. پس از نصب آن و فعال کردن Voice Access در تنظیمات دسترس‌پذیری در تلفن ، در پس‌زمینه شروع به کار می‌کند. همچنین می توانید یک میانبر برای برنامه ایجاد کنید تا هنگام رانندگی راحت آن را باز کند.

این برنامه از هر فرمان صوتی که شما می دهید، مانند باز کردن پیام ها، خواندن متن، تماس با کسی، باز کردن فیس بوک یا هر برنامه دیگری و حتی اسکرول کردن در داخل برنامه ها، پیروی می کند.

همچنین دارای گزینه‌های پیشرفته بینایی و شنوایی است که استفاده از آن را در هنگام رانندگی آسان‌تر می‌کند. گزینه تبدیل متن به گفتار به شما امکان می‌دهد تا سرعت گفتار و زیر و بم صدا را انتخاب کنید و تشخیص صدا را حتی زمانی که تلفن در فاصله‌ای در حین رانندگی قرار دارد، بهبود می‌بخشد.

Voice Access تکه‌های متن انتخاب‌شده را با صدای بلند می‌خواند و باعث می‌شود تلفن در مدت زمان معین ضربه‌های مکرر را نادیده بگیرد. این ویژگی در حین رانندگی بسیار مفید است و در صورت نیاز به لمس تلفن خود، شما را از انتخاب های اشتباه توسط برخورد دست، نجات می دهد.

6. برنامه AutoZen Car Launcher برای اندروید

AutoZen Car Launcher برای اندروید

AutoZen یک برنامه راه انداز و ناوبری خودرو است که کارکرد ایمن تلفن اندرویدی خود را در حین رانندگی بسیار راحت می کند. پس از راه‌اندازی، به شما کمک می کند در نقشه حرکت کنید و شما را در طول مسیرتان راهنمایی می کند. این می تواند صفحه نمایش را روشن نگه دارد، بنابراین لازم نیست هر بار که می خواهید از تلفن خود استفاده کنید آن را روشن کنید.

AutoZen یک گزینه فرمان صوتی دارد که Google Assistant را برای استفاده از تلفن شما بدون استفاده دستی از آن راهنمایی می کند. یکی دیگر از ویژگی‌های مفید این است که می‌توانید برخی از برنامه‌ها را با استفاده از AutoZen اجرا کنید، بنابراین تمرکز شما روی جاده باقی می‌ماند.

7. برنامه AGAMA Car Launcher برای اندروید

برنامه AGAMA Car Launcher برای اندروید

AGAMA یک برنامه پولی است که با باز کردن رابطی مانند داشبورد ماشین که می‌توانید گزینه‌های مختلفی را روی آن انتخاب کنید، حالت ورود به حالت رانندگی را به شما می‌دهد.

زمان و دما را در صفحه اصلی نشان می دهد و گزینه های مختلفی در منوی اصلی موجود است که می توانید به راحتی به برنامه های تلفن همراه، موسیقی، اینترنت، رادیو و تنظیمات خود دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید از گزینه فرمان صوتی در برنامه های خود برای انتخاب یک گزینه استفاده کنید.

AGAMA به شما امکان می دهد مدل ماشین خود را انتخاب کنید، رنگ رابط اصلی را انتخاب کنید و پس زمینه آن را تغییر دهید. این یک نسخه آزمایشی رایگان به مدت 30 روز در اختیار شما قرار می دهد و پس از آن باید برنامه را خریداری کنید تا به استفاده از آن ادامه دهید.

در حین رانندگی تمرکز کرده و ایمن بمانید

در حین رانندگی، یک حواس پرتی یا عدم تمرکز می تواند کشنده باشد. محاصره شدن توسط تلفن های هوشمند و ارتباط مداوم، نگاه کردن به جاده را دشوار می کند. اگر مجبور به استفاده از نقشه، پاسخ دادن به تماس یا در دسترس بودن برای برقراری ارتباط در جاده هستید،ما در این مقاله 7 برنامه اندرویدی برای راحتی کار با گوشی در جاده فهرست کرده‌ایم که می‌توانند برای شما بسیار مفید باشند.

در نهایت ما در این مقاله معرفی بهترین برنامه های آنتی ویروس برای گوشی های هوشمند اندرویدی را به‌طور مفصل توضیح داده ایم که می توانید بر روی همین لینک کلیک کرده و آن را مطالعه نمائید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

زینب عرفانی

کارشناس ارشد مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر هستم، بیشتر از ده ساله که در حوزه تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و در وقت آزادم تدریس نیز می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *