آیفون ها به اندازه کافی امنیت ندارند

آیفون ها به اندازه کافی امنیت ندارند
آیفون ها به اندازه کافی امنیت ندارند

یکی از موارد تبلیغاتی که اپل همیشه برای محصولاتش بخصوص آیفون به کار می گیرد، سطح امنیت بالای آن بوده که موجب محبوبیت این گوشی ها هم شد.

آیفون ها به اندازه کافی امنیت ندارند، حفظ حریم خصوصی داده ها برای مدت طولانی یکی از اولویت های اپل بوده است. اما، دو توسعه‌دهنده اطلاعات جدیدی ارائه کرده‌اند که بیانیه حریم خصوصی iOS را زیر سوال می‌برد. به نظر می رسد که ادعاهای غول کوپرتینویی همیشه درست نیست.

شناسه خدمات دایرکتوری یا به اختصار DSID در مرکز این رسوایی قرار دارد. هر کاربر iCloud یک شناسه منحصر به فرد دارد که به صاحب آیفون امکان می دهد به داده های تحلیلی اپل متصل شود. در واقع، کاربر می تواند هنگام راه اندازی سیستم برای اولین بار با این عبارت روبرو شود. سازنده اکنون می پرسد که آیا می خواهیم داده های تجزیه و تحلیل را با اپل به اشتراک بگذاریم تا آنها بتوانند از آن برای ایجاد خدمات و محصولات جدید استفاده کنند. سازنده پس از موافقت ما، DSID را به حساب ما اختصاص می دهد.

آیفون

موضوع چیست؟ اپل ادعا می کند که داده های جمع آوری شده نمی توانند برای شناسایی کاربر مورد استفاده قرار گیرند. دو کارشناس امنیتی iOS اطلاعاتی را کشف و منتشر کردند که ادعاهای مطرح شده توسط این شرکت را رد می کند.

به گفته Tom Mysk در توییتر، DSID با حساب‌های iCloud مرتبط است و به اپل اجازه می‌دهد داده‌های جمع‌آوری‌شده را با یک کاربر خاص مرتبط کند. نام، ایمیل و هر چیزی که در حساب iCloud شما وجود دارد، همه به شناسه متصل هستند. این نشان می دهد که شرکت برنامه های کاربردی هر کاربر متصل به DSID را به صورت دقیق نمایش می دهد. علاوه بر این، کاشفان این یافته اظهار می کنند که هیچ راهی برای متوقف کردن این چیز وجود ندارد.

برای سال‌ها، آیفون استانداردهایی را برای امنیت و حریم خصوصی مصرف‌کننده تعیین کرده است. به عنوان مثال، ما می‌توانیم این را بعد از استفاده سران کشورها و سایر افراد با نفوذ از آیفون ببینیم. اپل در سال 2020 از کمک به FBI برای باز کردن قفل آیفون خودداری کرد. تیرانداز در تیراندازی فلوریدا از آن استفاده می کرد و دلیل آن نگرانی های امنیتی بود. من علاقه مندم ببینم شرکت کوپرتینویی با توجه به این موضوع به این اتهامات پاسخ خواهد داد یا خیر. اپل باید به جای معرفی ویژگی‌های جدید، از حریم خصوصی صاحبان آیفون محافظت کند.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *