چگونه فونت ها را در گوشی های سامسونگ One UI تغییر دهیم

چگونه فونت ها را در گوشی های سامسونگ One UI تغییر دهیم
چگونه فونت ها را در گوشی های سامسونگ One UI تغییر دهیم

Samsung One UI عالی است اما با تعداد بسیار محدودی از گزینه های فونت ارائه می شود. در اینجا نحوه تغییر فونت در گوشی های سامسونگ One UI به هر فونتی که دوست دارید آمده است.

One UI پوسته سامسونگ است که روی اندروید اجرا می شود. از نظر قابلیت استفاده و تجربه کاربری در چند وقت اخیر، راه طولانی را پیموده است. One UI وقتی منتشر شد مورد استقبال قرار گرفت. پاسخ های متفاوتی از سوی کاربران دریافت کرد. اما با گذشت زمان، سامسونگ واقعاً فعالیت خود را افزایش داده و بسیار پیشرفت کرده است.

اما تنها چیزی که باعث جذابیت پوسته سامسونگ می شود، گزینه‌های فونت موجود در آن است که تنها با 5 گزینه، در اختیار اکثر مردم قرار دارند.

اما سؤال اینجاست که آیا تعداد فونت های لیست شده گلکسی سامسونگ رایگان هستند؟

جواب منفی است. تقریباً همه فونت‌های موجود در فروشگاه گلکسی یک آزمایش رایگان بسیار محدود ارائه می‌دهند که پس از آن باید فونت را خریداری کنید تا به طور مداوم از آن استفاده کنید.

اما به لطف توسعه دهنده، هزاران فونت رایگان در دسترس است، اما باز هم، روش داخلی برای استفاده از این فونت ها در دستگاه های سامسونگ وجود ندارد.

در این مقاله، ما به شما خواهیم گفت که چگونه فونت ها را در گوشی های سامسونگ One UI تغییر دهیم و از آنها استفاده کنید.

راه‌اندازی برنامه تغییر فونت #mono

مرحله 1: برنامه تغییر فونت سامسونگ را از اینجا دانلود و نصب کنید.

مرحله ۲: برنامه را باز کنید و از شما خواسته می‌شود که «Allow from this source» برای برنامه‌ای به نام «#mono» (که برنامه تغییر فونت سامسونگ است که ما به تازگی نصب کردیم)، را فعال کنید.

راه‌اندازی برنامه تغییر فونت #mono

مرحله 3: مطمئن شوید که در دستگاه سامسونگ خود وارد حساب سامسونگ خود شده اید. این مرحله برای کارکرد اپلیکیشن اجباری است.

مرحله 4: باید فونتی به نام “Samsung Sans” را نصب کنید. این همراه با برنامه است. به سادگی بر روی دکمه “نصب” کلیک کنید و مراحل را ادامه دهید.

راه‌اندازی برنامه تغییر فونت #mono

مرحله 5: روی دکمه “انتخاب” کلیک کنید و در صفحه زیر فونت “Samsung Sans” را انتخاب کنید.

راه‌اندازی برنامه تغییر فونت #mono

مرحله 6: روی دکمه «Backup» کلیک کنید تا از تنظیمات فعلی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. به طوری که همیشه بتوانید، آن را بازیابی کنید.

راه‌اندازی برنامه تغییر فونت #mono

نصب و تغییر فونت

دو نوع فونت وجود دارد که می توانید با این برنامه استفاده کنید: فونت هایی با فرمت APK و فونت هایی که با فرمت TTF ارائه می شوند.

نصب و تغییر فونت

استفاده از فونت های APK:

اگر فونت با فرمت APK دارید، باید فایل های APK را در پوشه monofonts در حافظه داخلی خود قرار دهید. اگر آن پوشه را ندارید، به سادگی پوشه را ایجاد کرده و فایل های APK را داخل آن قرار دهید. پس از آن، فونت ها در بخش “Fonts” در برنامه نمایش داده می شوند.
هنگامی که آنها را مشاهده کردید، به سادگی آنها را نصب کنید و سپس می توانید آن را در گوشی خود اعمال کنید.

همچنین جهت آموزش اضافه کردن فونت فارسی به برنامه اینشات بر روی همین لینک کلیک کنید.

استفاده از فونت های TTF:

اگر فونتی با فرمت TTF دارید، باید فایل TTF را در پوشه monofonts/ttf در حافظه داخلی خود قرار دهید. اگر آن پوشه را ندارید، به سادگی پوشه را ایجاد کنید و فایل های TTF را داخل آن قرار دهید.

پس از قرار دادن فایل‌ها، به برنامه بروید و در قسمت Custom Font Installation در برنامه، روی «Install» کلیک کنید. پس از نصب فونت، مراحل 3 و 4 را دنبال کنید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

زینب عرفانی

کارشناس ارشد مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر هستم، بیشتر از ده ساله که در حوزه تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و در وقت آزادم تدریس نیز می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *