3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11

3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11
3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11

در ژوئن 2022، مایکروسافت به طور رسمی اینترنت اکسپلورر را بازنشسته کرد و به پشتیبانی از تمام سیستم عامل ها، به جز برخی از نسخه های LTSC و Windows Server پایان داد. اما اینترنت اکسپلورر همچنان برای دسترسی به سایت‌ هایی که روی چارچوب‌ های قدیمی‌تر ساخته شده‌ اند، عمدتا موسسات دولتی و مالی، مورد نیاز است. با 3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11 همراه باشید.

از اساس برای یک کاربر معمولی، اینترنت اکسپلورر مرده است و هیچ روش آسانی برای دسترسی به آن در ویندوز 11 وجود ندارد. در این مقاله، ما 3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11 را توضیح می دهیم. شما می‌ توانید مانند قبل اینترنت اکسپلورر (IE 11) را روی ویندوز 11 اجرا کنید.

فعال کردن اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11

در این آموزش، ما سه روش برای استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 را قرار داده ایم. دو روش اول به شما امکان می دهد تا به OG Internet Explorer دسترسی داشته باشید، در حالی که روش آخر به شما امکان می دهد سایت ها را در حالت IE در Microsoft Edge بارگذاری کنید. بر اساس نیازتان می توانید یکی از این روش ها را برگزینید.

نکته: به دلایل امنیتی، من استفاده از اینترنت اکسپلورر را برای تمام فعالیت های وب پیشنهاد نمی کنم. فقط گاهی برای دسترسی به سایت های قدیمی و ناسازگار از آن استفاده کنید.

استفاده از اینترنت اکسپلورر با ترفند Control Panel

بیایید اولین روش از 3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11 را ببینیم. به لطف XenoPanther، به تازگی یک ترفند بسیار خوب برای اجرای اینترنت اکسپلورر کامل در ویندوز 11 کشف کردیم. نیازی به دانلود اینترنت اکسپلورر 11 ندارید. در عوض، با چند کلیک، می توانید اینترنت اکسپلورر را در ویندوز 11 بدون نیاز به دانلود باز کنید. به خاطر داشته باشید که این ترفند در برخی از بیلدهای ویندوز 11 کار نمی کند. ما به‌طور مستقل آن را روی آخرین ورژن های Windows 11 Stable و Dev آزمایش کردیم و بدون مشکل کار کرد.

1- ابتدا منوی استارت را باز کنید و Internet Options را جستجو کنید. وارد آن شوید.

با این ترفند اینترنت اکسپلورر را در ویندوز 11 اجرا کنید

2- سپس به Programs بروید و روی Manage add-ons کلیک کنید.

با این ترفند اینترنت اکسپلورر را در ویندوز 11 اجرا کنید

3- در پنجره بعد، روی Learn more about toolbars and extensions کلیک کنید.

نحوه فعال کردن و استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 (3 روش)

4- به همین سادگی! اینترنت اکسپلورر باز می شود.

اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11

این اولین و آسان‌ترین راه از 3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11 است.

برای دسترسی به اینترنت اکسپلورر VBS Shortcut بسازید

شما می‌ توانید حالت اینترنت اکسپلورر را در مرورگر مایکروسافت اج برای بارگیری برنامه‌ های وب قدیمی روشن کنید، اما اگر می‌خواهید واقعا به اینترنت اکسپلورر در رابط کاربری اصلی دسترسی داشته باشید، یک اسکریپت ساده VBS به شما امکان انجام این کار را می‌دهد. من اسکریپت را کامپیوتر خودم که آخرین نسخه پایدار ویندوز 11 پرو 22H2 را اجرا می‌ کند (22621.819، 8 نوامبر 2022) آزمایش کردم و جذاب بود. پس بیایید دومین روش از 3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11 را ببینیم.

1- روی دسکتاپ راست کلیک کنید و New -> Text document را انتخاب کنید.

فعال کردن و استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 (2022)

2- وقتی فایل باز شد، فرمان زیر را در فایل نوت پد کپی و پیست کنید.

CreateObject("InternetExplorer.Application").Visible=true
فعال کردن و استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 (2022)

3- سپس روی File -> Save as کلیک کنید.

فعال کردن و استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 (2022)

4- روی منوی کشویی کنار Save as type کلیک کنید و نامش را به All files (*.*)“ تغییر دهید.

فعال کردن و استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 (2022)

5- پس از آن، یک نام برای میانبر با پسوند vbs. بگذارید. به عنوان مثال، من نام فایل را Internet Explorer.vbs گذاشته ام. اکنون فایل را در مکان دلخواه مانند دسکتاپ ذخیره کنید.

6- همانطور که می بینید، فایل در دسکتاپ ساخته می شود.

7- اکنون روی فایل VBS راست کلیک کنید. اینترنت اکسپلورر 11 در کامپیوتر ویندوز 11 شما باز می شود و بدون هیچ مشکلی کار می کند. از این به بعد، برای استفاده از IE 11 فقط باید روی فایل VBS دو بار کلیک کنید.

فعال کردن و استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 (2022)

روش فعال کردن IE Mode در مایکروسافت اج برای استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11

دو راه از 3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11 را دیدید و اکنون به سراغ سومین روش می رویم. اگر از استفاده از Microsoft Edge در دستگاه ویندوز 11 راضی هستید و گهگاه نیاز به بارگیری برخی صفحات وب در اینترنت اکسپلورر دارید، می توانید به حالت IE در Edge اعتماد کنید. این یک راه حل یکپارچه و ایمن است که بدون ترک یک مرورگر وب مدرن واقعا خوب کار می کند.

1- مایکروسافت اج را از منوی استارت باز کنید.

2- سپس روی منوی 3 نقطه ای در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و Settings را باز کنید.

برای استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 حالت IE را در Edge فعال کنید

3- اینجا به منوی Default browser در سمت چپ بروید.

برای استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 حالت IE را در Edge فعال کنید

4- در اینجا گزینه Let Internet Explorer open sites in Microsoft Edge را به Always (Recommended) تغییر دهید.

5. پس از آن، ‘Allow sites to be reloaded in Internet Explorer mode (IE mode)‘ را از منوی کشویی به Allow تغییر دهید و سپس روی Restart کلیک کنید.

6- 6. اکنون روی Add در کنار Internet Explorer mode pages کلیک کنید و URL کامل صفحه وب را وارد کنید. حتما https:// یا http:// را به ابتدای URL اضافه کنید.

حالت IE را در Edge فعال کنید

7- به مایکروسافت اج بروید و آدرسی را که وارد کرده اید در آدرس بار نیز وارد کنید. این کار صفحه وب را در حالت IE در ویندوز 11 بارگذاری می کند.

حالت IE را در Edge فعال کنید

8- در صورتی که می خواهید صفحات را در حالت اینترنت اکسپلورر به سرعت بارگذاری کنید، دوباره منوی 3 نقطه ای را باز کنید و روی Reload in Internet Explorer mode راست کلیک کنید. در اینجا، گزینه Show in toolbar را انتخاب کنید.

حالت IE را در Edge فعال کنید

به راحتی از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 استفاده کنید

3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11 را دیدید. شما می توانید اینترنت اکسپلورر را در ویندوز 11 فعال کنید و از آن برای دسترسی به سایت های قدیمی استفاده کنید. من معمولا از حالت اینترنت اکسپلورر در مایکروسافت اج استفاده می‌ کنم، اما تصور می‌ کنم کاربران قدیمی هستند که بیشتر به رابط کاربری اینترنت اکسپلورر عادت دارند. به هر حال این این آموزش برای هر دو گروه کاربران مناسب است.

3 راه فعال کردن و استفاده از Internet Explorer در ویندوز 11 به این ترتیب است. برای آموزش های بیشتر اینترنت اکسپلورر، چگونگی بازیابی صفحه‌ بسته شده در مرورگرهای کروم، فایرفاکس، اپرا، اینترنت اکسپلورر و مایکروسافت اج را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *