تغییر در دکمه های فیزیکی آیفون 15

تغییر در دکمه های فیزیکی آیفون 15
تغییر در دکمه های فیزیکی آیفون 15

ما قبلا گزارش های مختلفی را در مورد سری آیفون 15 اپل که قرار است اواخر امسال عرضه شود، پوشش داده ایم. با این حال، قبل از انتشار، گزارش دیگری به برخی از تغییرات عمده آتی آن اشاره کرده است.

تغییر در دکمه های فیزیکی آیفون 15، برای کسانی که نمی‌دانند، انتظار می‌رود که سری آیفون 15 پرو تغییرات عمده‌ای در طراحی ایجاد کند و اولین تغییر اساسی در چند وقت اخیر برای سری آیفون‌های غول کوپرتینویی باشد. مشابه نحوه حذف جک‌های هدفون توسط این برند در گذشته، به نظر می‌رسد که حرکت بعدی حذف تمام اشکال، دکمه فیزیکی روی دستگاه‌ها است. مینگ چی کو، تحلیلگر معروف پیش از این ادعا کرده بود که مدل های آیفون 15 دکمه های فیزیکی را برای طراحی دکمه های حالت جامد حذف خواهند کرد.

تغییر در دکمه های فیزیکی آیفون 15

این اساساً حس یک دکمه واقعی را بدون داشتن این قطعات متحرک تقلید می کند. اکنون نیز این ادعا را تکرار کرده است. ظاهراً این شرکت قصد دارد این دکمه‌های فیزیکی مانند دکمه‌های تنظیم صدا و دکمه‌های پاور را در مدل‌های iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max جایگزین کند. کو در یک توییت جدید اعلام کرد که این دکمه‌های حالت جامد به موتورهای Taptic مجهز خواهند شد که به آنها امکان می‌دهد یک دکمه فیزیکی مانند بازخورد نیرو ارائه دهند.

به این معنی که احساس می شود یک دکمه واقعی فشار داده شده است. علاوه بر این، او همچنین فاش کرد که Cirrus Logic تامین کننده اصلی این فناوری جدید است و در حال ساخت IC کنترلر Taptic Engine برای دکمه های حالت جامد است. اگر این تغییرات طراحی به خوبی مورد استقبال کاربران قرار گیرد، Kuo معتقد است که اپل ممکن است آن را در آینده به سایر محصولات رده بالا گسترش دهد.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *