7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک

7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک
7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک

در دانلود برنامه ها از App Store مشکل دارید؟ این راهنمای عیب‌ یابی را دنبال کنید تا تمام مشکلات دانلود مربوط به App Store را برطرف کنید. در این مطلب 7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک را می بینید.

بیشتر کاربران مک برای یافتن و دانلود برنامه های جدید به Mac App Store متکی هستند. این برنامه برای شروع، ایمن و راحت است و معمولا با آن به مشکل برنمی خورید.

دانلود نشدن از اپ استور مک می تواند گیج‌کننده و ناامید کننده باشد. اگر با این مشکل مواجه شدید، نترسید. 7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک به شما کمک می کنند. با 7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک همراه باشید.

1- اتصال اینترنتتان را بررسی کنید

اولین راه از 7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک، بررسی اتصال اینترنت است. وقتی نمی توانید از Mac App Store دانلود کنید اولین کاری که باید امتحان کنید این است که اتصال اینترنتتان را بررسی کنید. برای دانلود برنامه ها از اپ استور باید از اتصال اینترنت سریع استفاده کنید. اگر نمی توانید به اپ استور دسترسی پیدا کنید، بررسی کنید که آیا Wi-Fi شما خاموش است یا خیر.

اگر می توانید به اپ استور دسترسی داشته باشید اما نمی توانید برنامه ها را دانلود کنید، ممکن است با مشکلات اتصال ضعیف روبرو شوید. حالتی که برنامه‌ ها شروع به دانلود کنند اما در نقطه‌ای متوقف شوند یا اصلا نتوانید دانلود را شروع کنید.

موارد دیگری که باید امتحان کنید عبارتند از خاموش و سپس روشن کردن وای فای، راه‌اندازی مجدد روتر و بررسی اینکه آیا سایر دستگاه های موجود در شبکه به خوبی کار می کنند یا خیر. همچنین می توانید از اینترنت دیگری استفاده کنید.

2- سرورهای App Store را چک کنید

سرورها نیروگاه‌ های مهمی برای ذخیره‌سازی و پردازش داده‌ ها هستند، اما گاهی اوقات خرابی را تجربه می‌ کنند. این شامل سرورهای اپ استور می شود. بنابراین اگر نمی‌ توانید برنامه‌ ها را از Mac App Store دانلود کنید، ممکن است مشکل از سمت شما نباشد، بلکه در سرورهای اپل باشد.

اسکرین شات صفحه وضعیت سیستم اپل

برای بررسی اینکه آیا سرورهای App Store خراب هستند، به صفحه وضعیت سیستم اپل بروید. در این صفحه می‌ توانید بررسی کنید که آیا سرویس‌ های اپل با مشکل مواجه هستند یا خیر. دایره سبز به معنای در دسترس بودن سرویس است، در حالی که یک دایره قرمز به معنای در دسترس نبودن آن است.

اگر سرورهای اپ استور خراب هستند، باید منتظر بمانید تا اپل مشکل را برطرف کند تا بتوانید برنامه ها را از آنجا دانلود کنید. برای برخی از برنامه ها، می توانید آنها را از سایت توسعه دهنده آنها دریافت کنید.

اگر برنامه‌ ای را از جایی غیر از Mac App Store دانلود کنید، به لطف Gatekeeper اپل، ممکن است نتوانید آن را باز کنید. خبر خوب این است که می‌ توانید Gatekeeper را در macOS غیر فعال کنید تا برنامه‌ های غیر Mac App Store را بی دردسر راه‌اندازی کنید.

3- App Store را Force Quit کنید

گاهی اوقات برنامه ها می توانند به درستی در مک کار نکنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، می توانید برنامه Force Quit کنید و سپس آنها را دوباره راه‌اندازی کنید.

اگر Mac App Store به شما اجازه دانلود برنامه ها را نمی دهد، ترک اجباری و سپس ری استارت آن را امتحان کنید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار، فشار دادن Command + Option + Shift + Esc در حالی است که App Store باز است یا می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

1- روی منوی اپل در منو بار کلیک کنید و Force Quit را از منوی کشویی انتخاب کنید.

2- در منوی Force Quit Applications گزینه App Store و سپس Force Quit را برگزینید.

اسکرین شات از گزینه Force Quit از طریق نوار منوی اپل

همچنین می‌توانید با Activity Monitor از App Store خارج شوید.

1- Command + Space را بزنید تا Spotlight search سرچ باز شود، Activity Monitor را جستجو کنید و روی نتیجه جستجو کلیک کنید.

2- App Store را از لیست پروسه ها انتخاب کنید، سپس در بالا سمت چپ آیکون x در Activity Monitor را بزنید.

3- از منوی بازشونده Force Quit را انتخاب کنید.

1- از اپ استور مک Sign Out کنید

یکی دیگر از 7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک، Sign Out از اپ استور است. شما بدون اپل آیدی نمی توانید برنامه ها را از اپ استور دانلود کنید. اگر در مک وارد App Store شده‌ اید اما نمی‌ توانید برنامه‌ ها را دانلود کنید، از سیستم خارج شوید و دوباره وارد شوید. برای انجام این کار، این مراحل را دنبال کنید:

1- مطمئن شوید که پنجره Mac App Store باز است.

2- در منو بار روی Store کلیک کنید و Sign Out را انتخاب کنید.

3- روی Sign In در گوشه سمت چپ پایین App Store کلیک کنید، سپس Apple ID و رمز عبورتان را وارد کنید.

اسکرین شات خروج از سیستم Mac App Store از طریق Store

اکنون، بررسی کنید که آیا می توانید برنامه ها را بدون هیچ مشکلی دانلود کنید. اگر نه، سایر مراحل عیب‌ یابی زیر را امتحان کنید.

5- مک را ری استارت کنید

گاهی اوقات، اشکالات نرم‌افزاری جزئی ممکن است مانع از دانلود برنامه های مورد علاقه شما شود. بنابراین، اگر نمی‌ توانید برنامه‌ ها را از Mac App Store دانلود کنید، مک را ری استارت کنید و ببینید آیا مشکل را حل می‌ کند یا خیر. برای ری استارت مک، روی آیکون اپل در منو کلیک کنید و سپس Restart را انتخاب کنید.

اگر نمی‌ خواهید هنگام ری استارت مک، اپ استور باز شود، از برنامه خارج شوید یا گزینه Reopen windows when logging back in را در منوی بازگشایی ری استارت انتخاب کنید. انجام این کار از باز شدن مجدد App Store و سایر برنامه های باز پس از ری استارت مک جلوگیری می کند.

6- روش پرداختتان را آپدیت کنید

مدیریت پرداخت در مک

سفارش های پرداخت نشده می‌ توانند از دانلود برنامه‌ ها، چه رایگان و چه پولی، جلوگیری کنند. ممکن است یک روش پرداخت قدیمی یا نامعتبر دلیل بروز مشکل باشد. بنابراین، آپدیت روش پرداخت می‌ تواند این مشکل را برطرف کند. برای آپدیت روش پرداخت در مک، مراحل زیر را انجام دهید:

1- App Store را باز کنید.

2- روی نامتان در گوشه سمت چپ پایین اپ استور کلیک کنید. اگر وارد نشده اید، روی Sign In کلیک کنید.

3- سپس روی Account Settings در بالا، سمت راست کلیک کنید.

4- در کنار Payment Information در پنجره Account Information روی گزینه Manage Payments کلیک کنید

5- سپس روی Add Payment کلیک کنید تا روش جدید پرداخت را وارد کنید. Done را بزنید تا تغییرات را ذخیره کنید.

پس از به‌ روز رسانی روش پرداخت، روش پرداخت قبلی را حذف کنید. هر گونه سفارش پرداخت نشده به صورت خودکار با روش پرداخت جدید کسر می شود. پس از پرداخت موجودی های معوق، باید بتوانید دوباره برنامه ها را دانلود کنید.

اگر از Family Sharing استفاده می‌ کنید و اشتراک خرید را فعال کرده‌ اید، اگر سازمان‌ دهنده خانواده هستید، روش پرداخت را تغییر دهید. در غیر این صورت، از سازمان‌ دهنده خانواده بخواهید روش پرداخت را تغییر دهد.

7- با Apple Support تماس بگیرید

اگر هیچکدام از روش های بالا کمکتان نکرد، آخرین مورد از 7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک، تماس با پشتیبانی اپل است. اگر آیفون یا آیپد دارید، می توانید به راحتی با اپلیکیشن Apple Support از پشتیبانی فنی بهره‌مند شوید.

با این حال اگر این کار را نکردید، می‌ توانید از سایت پشتیبانی اپل دیدن کنید، موضوعات مناسب را انتخاب کنید و گزینه‌های پشتیبانی موجود را که معمولا شامل چت زنده یا تماس تلفنی است، دریافت کنید.

دانلود Mac App Store را از سر بگیرید

7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک را دیدید. اگر نمی‌ توانید برنامه‌ها را از Mac App Store دانلود کنید، پیشنهادهای ما را در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید در نظر بگیرید. به هر حال، چه جایی بهتر از Mac App Store برای دریافت برنامه هایی که می توانید به آنها اعتماد کنید؟ یکی از این مراحل عیب یابی باید بتواند به شما کمک کند. هنگامی که مشکل دانلود برنامه را حل کردید، می توانید دانلود برنامه ها را از Mac App Store از سر بگیرید.

7 راه حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از App Store مک این موارد هستند. آموزش های بیشتر مک را در 7 راه حل مشکل روشن شدن خود به خود مک ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *