ال‌جی در حال توسعه یک صفحه نمایش تاشو برای آیفون ‌های آینده اپل است

صفحه نمایش تاشو برای آیفون ‌های آینده اپل
صفحه نمایش تاشو برای آیفون ‌های آینده اپل

چهار سال است که شرکت‌های مختلف تولید کننده‌ی تلفن همراه، گوشی‌های هوشمند تاشوی خود را به بازار عرضه کرده‌اند اما شرکت اپل هنوز هیچ گوشی هوشمندی با این نوع طراحی عرضه نکرده است. حال خبرهایی به گوش می‌رسد که اپل قصد دارد اولین گوشی تاشوی خود را در سال ۲۰۲۳ عرضه کند. همچنین، اکنون گزارشی منتشر شده که ال‌جی دیسپلی در حال توسعه یک صفحه نمایش تاشو برای آیفون‌‌های آینده اپل است

به دنبال عدم استقبال خریداران از گوشی‌های هوشمند ال‌جی، بخش تلفن‌های این شرکت ممکن است آینده‌ی نامشخصی داشته باشد. البته گاه گزارش‌هایی نیز به گوش می‌رسد که ال‌جی نهایتا این بخش را رها یا واگذار خواهد کرد. البته هرگاه چنین شایعاتی منتشر می‌شود ال‌جی آن را تکذیب می‌کند.

ال‌جی در حال توسعه یک صفحه نمایش تاشو برای آیفون ‌های آینده اپل است

بخش ایده و طراحی این شرکت اما از پتانسیل بالایی در طراحی و توسعه‌ی طرح‌ها و ایده‌های جالب برخوردار است. حال گزارش‌هایی منتشر شده که رسانه تایوانی DigiTimes گفته است که اپل به ال‌جی دیسپلی LG Display سفارش داده است تا توسعه یک پنل تاشو را برای آیفون آینده بر عهده بگیرد.

به گفته منابع صنعت فناوری ، بخش توسعه و تولید پنل‌های نمایشگر ال‌جی ، با اپل فقط بر روی طراحی نمونه اولیه کار می‌کند. هنوز تأیید نشده است که آیفون‌های آینده را که از صفحه نمایش تاشو و از نوع اولد OLED ساخته خواهند شد، بخش ال‌جی دیسپلی تولید خواهد کرد یا کوپرتینونشین‌ها پس از این که کار طراحی به اتمام رسید و برای تولید به تصویب هم رسید، تولید آن را به ال‌جی سفارش می‌دهند یا به تولیدکنندگان دیگر روی خواهند آورد.

ال‌جی در حال توسعه یک صفحه نمایش تاشو برای آیفون ‌های آینده اپل است

گزارش‌های اوایل این هفته همچنین نشان داد که اپل قصد دارد در سال 2023 یک گوشی تاشو با پشتیبانی از قلم استایلوس موسوم به اپل پنسیل Apple Pencil به ارمغان بیاورد.

در صورتی که اپل موفق شود گوشی تاشوی خود را همان تاریخ برنامه ریزی شده به بازار عرضه کند باز، این شرکت حدود چهار سال از هوآوی، سامسونگ و موتورولا عقب خواهد بود زیرا این شرکت‌ها اولین دستگاه‌های تاشو خود را در سال 2019 به بازار عرضه کردند.

البته شاید اپل قصد دارد تا پس از بلوغ کافی این نوع گوشی هوشمند، تلفن تاشوی خود را روانه‌ی قفسه‌های فروشگاه‌ها کند. تجربه نشان داده است که اپل، همچون شرکت‌های سازنده گوشی‌های اندرویدی، به سرعت، از فناوری‌های جدید در گوشی‌های خود استفاده نمی‌کند بلکه با در نظر گرفتن بازار و در صورت استقبال کاربران، سعی می‌کند در سری‌های آینده‌ی گوشی‌های خود از نسخه کامل شده و بدون ایراد آن فناوری استفاده کند.

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *