سامسونگ برای گوگل، اوپو و شیائومی نمایشگر تاشو می سازد

سامسونگ برای گوگل، اوپو و شیائومی نمایشگر تاشو می سازد
سامسونگ برای گوگل، اوپو و شیائومی نمایشگر تاشو می سازد

امسال، سال مسابقه تولید گوشی‌های تاشو است. بسیاری از شرکت‌ها در تدارک ساخت و عرضه حداقل یک دستگاه گوشی تاشو هستند. هواوی استارت عرضه‌ی گوشی‌ تاشو را با معرفی میت ایکس ۲ زد. اکثر شرکت‌های سازنده گوشی برای ساخت نمایشگر تاشو دست به دامان سامسونگ شده‌اند.

گزارش جدید The Elec گزارش قبلی ماه دسامبر (دی) را تکرار می‌کند که اشاره شرکت‌های ویوو vivo ،اوپو Oppo ، شیائومی Xiaomi و گوگل Google دارد که هر کدام قصد دارند در سال جاری یک دستگاه تلفن هوشمند تاشو را عرضه کنند. در گزارش امروز اشاره‌ای به ویوو نشده است، اما ذکر شده که سامسونگ در حال ساخت نمایشگرهای تاشو برای اوپو، شیائومی و گوگل است. گزارش جدید برخی از مشخصات مربوط به نمایشگر تاشو OEM و اندازه‌های احتمالی آن‌ها را بیان می‌کند.

از اوپو شروع کنیم، گفته می‌شود که نمایشگر مورد نظر این شرکت از بالا به پایین باز می‌شود، این بدان معناست که دستگاه دارای فاکتور شکل تاشو است. صفحه نمایش خارجی بین 1.5 تا 2 اینچ خواهد بود، بنابراین تصور می‌کنیم هنگام باز شدن صفحه نمایش باریک و کشیده باشد. در حالی که اوپو برای ساخت نمونه اولیه‌ی گوشی تاشوی 7.7 اینچی با سامسونگ، BOE و Visionox کار کرده است، OEM چینی صرفاً با سامسونگ برای این دستگاه کار خواهد کرد.

شرکت بعدی شیائومی است که می‌خواهد گوشی تاشو بسازد. تلفن این شرکت از یک نمایشگر تاشو به بیرون و یک نمایشگر تاشوی داخلی (مانند باز و بستن یک کتاب) است. صفحه نمایش 7.92 اینچی نمونه اولیه آن توسط Visionox ساخته شده است اما برای این نمایشگر که ممکن است 8.02 اینچ باشد، شیائومی با سامسونگ و CSOT مشارکت خواهد کرد.

قبل از این، CSOT و BOE صفحه نمایش تاشوی گوشی ریزر ۲۰۱۹ موتورولا Motorola Razr 2019 را تولید کردند. دستگاه تاشو شیائومی ظاهراً یک نمایشگر خارجی 6.38 اینچی خواهد داشت. تصاویری از دستگاه شیائومی که ماه گذشته لو رفتند، ممکن است دستگاه مورد نظر را نشان دهند.

سرانجام ، اگرچه اطلاعات زیادی در مورد دستگاه گوگل داده نشده است، اما در این گزارش اشاره شده که سامسونگ در حال ساخت صفحه نمایش OLED برای گوگل است. اندازه چنین نمایشگری «در حدود 7.6 اینچ» است.

سامسونگ برای گوگل، اوپو و شیائومی نمایشگر تاشو می سازد

حتی اگر این گزارش‌ها فقط شایعه هم باشند باز جالب است که امسال شاهد علاقه زیاد شرکت‌ها به استفاده از دستگاه‌های تاشو از OEMها باشید. سامسونگ در حال حاضر لقب پادشاه ساخت گوشی‌های تاشو را به خود اختصاص داده است. پیش بینی می‌شود که این شرکت، امسال سه تلفن هوشمند تاشو جدید، ازجمله مدل Z Flip با هزینه کم را نیز رونمایی کند.

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *