گوگل ده‌ها میلیون دلار برای عرضه Red Dead Redemption 2 روی استیدیا هزینه کرده است

Red Dead Redemption 2

طبق جدیدترین گزارش منتشر شده، به نظر می‌رسد گوگل ده‌ها میلیون دلار هزینه کرده است تا بازی‌های بزرگی نظیر Red Dead Redemption 2 را در هنگام عرضه استیدیا در دسترس کاربران قرار دهد.

فارغ از چند بازی انحصاری از استودیوهای بازی‌سازی گوگل، به نظر می‌رسد این کمپانی در هنگام عرضه استیدیا ابایی از دادن هزینه‌های هنگفت به ناشران جهت عرضه بازی‌های موفق آن‌ها برروی سرویس استیدیا نداشته است. طبق گزارش وبسایت بلوم‌برگ، مدیر استیدیا، فیل هریسون (Phil Harrison)، به دنبال تاثیرگذاشتن بر کاربران با داشتن عنوان‌هایی نظیر Red Dead Redemption 2 بوده است. طبق گزارش منتشر شده، قراردادهای چنینی حداقل ده‌ها میلیون دلار هزینه‌بر خواهد بود.

طبیعتا پرداخت چنین هزینه‌ای از سمت گوگل جهت ساخت سکوی پرتابی در زمان انتشار استیدیا و رشد اولیه آن تلقی شده است. هر چند هزینه‌ای که گوگل پرداخت کرده برای توسعه‌دهندگان قدیمی، غافلگیرکننده بوده است. در ادامه آمده است که توسعه‌دهندگان استیدیا علی‌رغم شروع نه چندان قابل قبول این پلتفرم، خوشبین هستند و در حال کار برروی نمونه‌های اولیه هستند.

به عنوان مثال، یکی از این نمونه‌های اولیه، ترکیبی از Tamagotchi و Google Assistant بود که قرار بود باعث ایجاد انواع مختلف تعاملات با کاربر شود. متاسفانه هیچ یک از این ایده‌ها به دلیل تعطیلی شرکت Stadia Games and Entertainment و شرایط جنجالی اطراف آن به مرحله اجرا نرسید. با این حال باید دید که این پلتفرم در ماه‌های آینده چه تغییراتی خواهد داشت.

منبع:

مطالب مرتبط

>