راهنمای بازی Valheim

راهنمای بازی Valheim
راهنمای بازی Valheim

بازی Valheim مدت کوتاهی است که عرضه شده و این عنوان جهان‌باز در سبک بقا، توانسته به محبوبیت زیادی دست پیدا کند. در ادامه با ما همراه باشید تا در این مقاله به راهنمای بازی Valheim بپردازیم و نکاتی اساسی را به شما آموزش دهیم.

راهنمای بازی Valheim - بخش Inventory

بخش INVENTORY

در ابتدای آموزش بازی Valheim، به اینونتوری خواهیم پرداخت. ظرفیت اینونتوری شما در بازی محدود است و بازی هم اکنون نیز امکان ارتقای آن را به شما نمی‌دهد به این معنا که باید همیشه آن را مدیریت کنید. مهم‌ترین نکته این است که تنها آیتم‌هایی را با خود حمل کنید که به آن نیاز خواهید داشت. با توجه به این که بازی در سبک بقا است و شما همیشه منابع مختلف پیدا می‌کنید شاید وسوسه شوید که همه آیتم‌ها را جمع‌آوری کنید اما به این نکته توجه داشته باشید که ظرفیت محدود است و تنها منابع ضروری را به همراه داشته باشید.

Valheim نسبت به بازی‌های هم سبک خود سخت‌گیری کمتری دارد به این معنا که همانطور که مدیریت استقامت و…، آن‌ها را افزایش می‌دهد، بی‌توجهی به آن‌ها شما را چندان مجازات نمی‌کند. استراحت کردن و وقت گذرانی در خانه‌ای که در بازی ساخته‌اید، به شما Rested Buff می‌دهد و comfort level شما را افزایش خواهد داد. این افزایش‌ها در نهایت به بهبود بازیابی سلامتی و استقامت شما می‌انجامد.

اگرچه تعداد آیتم‌هایی که می‌توانید در اینونتوری خود قرار دهید محدودیت دارد اما راهی وجود دارد که می‌توانید وزن قابل حمل آیتم‌ها را افزایش دهید تا لازم نباشد مقداری از آن‌ها را در پایگاه خود قرار دهید. برای رسیدن به این هدف شما باید آیتم Megingjord را با خرج 950 عدد از طلای درون بازی از شخصیت Haldor the Merchant خریداری کنید. این شخصیت در جنگل سیاه قرار دارد. با توجه به مکانیزم نقشه بازی، محل این شخصیت برای هر بازیکنی یکسان نیست اما زمانی که به دو کیلومتری این شخصیت برسید، آیکون کیف برروی نقشه ظاهر می‌شود که می‌توانید با دنبال کردن آن او را پیدا کنید.

Valheim - ماهی گیری

در Valheim ماهیگیری کنید

یکی از مواردی که از فروشنده جنگل سیاه می‌توانید خریداری کنید ابزار ماهیگیری است. این آیتم یکی از موارد مفیدی است که نمی‌توانید آن را بسازید و تنها از طریق خرید قابل دریافت است. هر چند داشتن این آیتم ضروری نیست اما طبیعتا برای پیداکردن غذا مفید است.

همانطور که در ابتدای راهنمای بازی Valheim اشاره کردم، این عنوان مستقیما شما را مجازات نمی‌کند اما خوردن غذا منفعت‌های خوب خود را دارد. خوردن غذا علاوه بر این که میزان سلامتی شما را برمی‌گرداند، مقدار آن را به همراه میزان استقامت، به طور موقت افزایش خواهد داد.

آموزش بازی Valheim - شب

شب‌ها اکتشاف نکنید

اکتشاف و کاوش به خارج از خانه‌ای که در نقشه بازی ساخته‌اید، پایه و اساس هر عملی در دنیای Valheim است. از جمع‌آوری منابع و گسترش پایگاه خود گرفته تا شکار حیوانات و مبارزه با باس‌فایت‌ها، همگی نیازمند ماجراجویی و اکتشاف شما در دنیای بازی هستند. اما یکی از نکات کلیدی بازی Valheim این است که در طول روز به ماجراجویی بپردازید. شب‌ها در بازی میزبان هیولاهای خطرناک بیشتری است که کشتن آن‌ها دردسرهای خود را دارد. پس سعی کنید در شب تنها به استراحت بپردازید مگر اینکه حس ماجراجویی شما بیش از حد باشد.

جهان بازی بسیار بزرگ است و با اضافه کردن مناطق جدید توسط استودیو سازنده بزرگتر نیز خواهد شد. قابلیت Fast Travel به شیوه سنتی در بازی وجود ندارد و باید برای حرکت سریع در مناطق مختلف پرتال بسازید، آن‌ها درمناطق مختلف قرار داده و بهم متصل سازید. پرتال‌سازی به مرور زمان کار شما را در نقشه بزرگ بازی راحت می‌کند.

نقاط اسپاون  Valheim

نقاط ظاهر شدن در بازی

دنیای Valheim دنیایی خطرناک محسوب می‌شود و تهدیدهای مختلف در گوشه و کنار وجود دارند. پس از مرگ در بازی شما تمام آیتم‌های خود را از دست خواهید داد اما می‌توانید در محلی که کشته شده‌اید آن‌ها را بازیابی کنید. در این میان می‌توانید حداقل از محل ریسپاون خود مطمئن باشید. برای این کار یک تخت و آتش را در کنار هم قرار دهید و سپس برروی تخت بخوابید تا به نقطه اسپاون جدید خود دست پیدا کنید. دقت کنید که هر بار تنها می‌توانید یک نقطه اسپاون فعال داشته باشید.

مشابه بسیاری از بازی‌های سبک بقا، جمع‎‌آوری آیتم از محیط پیرامون یک نکته اساسی محسوب می‌شود. در Valheim به خصوص در ساعات اولیه بازی، چوب یکی از مهم‌ترین منابع موجود محسوب می‌شود. درختان زیادی در اطراف شما وجود دارد که کار شما را راه خواهند انداخت اما راه بهتری وجود دارد. در صورتی که به ساختمان‌های قدیمی برخورد کردید، یک میزکار درکنار آن بسازید و با ساخت آیتم Hammer، سرعت جمع‌آوری چوب را به طرز قابل توجهی افزایش دهید.

تجهیزات و آیتم‌های شما در بازی هر کدام دوام خود را دارند، اما خوشبختانه این نکته‌ای نیست که شما را اذیت کند. برای تعمیر تجهیزات تنها کافیست تا به محل یک میزکار بروید و به صورت رایگان تمام آن‌ها تعمیر کنید.

ساختمان‌های بازی Valheim

ساختمان‌سازی

ساختن پایگاه یکی از موارد حیاتی بازی است که در ادامه راهنمای بازی Valheim به آن خواهیم پرداخت. این مورد اما مشابه بازی‌های دیگر هم سبک خود نیست و شما باید انسجام ساختاری سازه‌ها را در نظر داشته باشید. هر سازه از رنگ‌های مختلفی تشکیل شده برای مثال قطعه آبی استحکام زیادی دارد و سپس سبز، زرد و قرمز در رده‌های بعدی قرار دارند. برای مثال اگر قصد ساخت یک سقف برای خانه دارد و رنگ زرد را مشاهده می‌کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که به پشتیبانی بیشتری با آیتم‌های اضافه نیاز خواهد داشت؛ در غیر این صورت خراب خواهد شد.

یکی از موارد دیگری که باید در هنگام ساخت سازه به آن توجه داشته باشید به خصوص آن‌هایی که محل آتش درون خود دارند، ساخت هواکش‌هایی باری خارج شدن دود است. در غیر این صورت دود در سازه به دام افتاده و در هنگام خواب ممکن است شما را خفه کند.

شکار

شکار

همانطور که قبلا اشاره کردم خوردن گوشت و غذا می‌تواند منفعت‌های زیادی داشته باشد. پس سعی کنید به شکار حیوانات بپردازید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، وزش باد و جهت آن است. شخصیت شما بوی خاصی دارد و درصورتی که در جهتی قرار بگیرید که آن بو به سمت حیوان مورد نظر فرستاده شود ممکن است حیوان فرار کند.

بازی Valheim هم اکنون برروی رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد و خبری از نسخه کنسولی نیست.

منبع:

مطالب مرتبط

>