تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی مختلف

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی مختلف
تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی مختلف

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی مختلف تفاوت های کوچکی دارد. در واقع برای انواع این رسانه های اجتماعی می توان انواع محتواها را به کار برد. اما نکته ی مهم این است که برخی از محتواها برای برخی از آن ها مناسب تر است. مناسب تر بودن به این معنی است که انتخاب آن محتواها برای آن شبکه اجتماعی خاص بازدهی بیش تری دارد. بر همین اساس است که یک تولید کننده محتوا باید کاملاً به نوع تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی دقت کند.

توجه کردن به بهترین نوع تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی به ویژه برای کسب و کارهای اینترنتی بسیار دارای اهمیت است. صاحبان صفحات مجازی در این شبکه ها تنها با جذب مخاطب می توانند به کسب درآمد بپردازند. در صورتی که محتوای مناسب با یک رسانه را انتخاب نکنند، به طور قطع با مشکل مواجه خواهند شد. چه بسا حتی بازدیدکنندگان پیشین صفحه ی آن ها خسته و کلافه شده، صفحه ی آن ها را ترک کنند.

بهترین تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی برای برقراری تماس با دیگران مورد استفاده قرار می گیرند. در حقیقت بهترین فضای ارتباطی به شمار می آیند؛ چراکه بستری هستند با میلیون ها کاربر که به صورت آنلاین به صورت روزانه در آن فعالیت می کنند. این ویژگی به تولیدکنندگان محتوا فرصتی می دهد تا محتوایی جذاب ایجاد کنند که مورد علاقه ی این کاربران آنلاین باشد.

احتمال زیادی وجود دارد که مخاطبان هدف شما در این بخش ها شما را دنبال کنند. اکنون وقت ساختن محتوایی است که این دنبال کنندگان را به خریداران محصولات شما تبدیل کند. شاید به خریدارانی وفادار تبدیل شوند که هم ثابت باشند و هم تبلیغ کننده ی صفحه ی شما. تمام این موفقیت ها به شما، ایده ها، محتواهای تولیدی و نحوه ی فعالیت های شما بستگی دارد.

انواع تولید محتوا

انواع تولید محتوا

شما می توانید برای صفحه خود پست های جذاب در نظر بگیرید. پست هایی که مورد توجه خریداران احتمالی شما هستند را با آن ها به اشتراک بگذارید. مثلاً مواردی ازقبیل:

  • فیلم های مختلف جدی و طنز مطابق با هدف صفحه
  • تصاویر طراحی شده گرافیکی
  • متن های قوی و پرکشش
  • شعرهای زیبا و تأثیرگذار

اما پیش از تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی  بهتر است یک بررسی دقیق داشته باشید. برای داشتن بازخورد خوب از فعالیت های خود، این دو سؤال مهم ترین سؤال ها هستند:

  • محتوای انواع شبکه های اجتماعی باید چگونه باشد؟
  • از بین انواع این محتواها کدام یک برای کدام شبکه اجتماعی بهتر است؟

محتوای انواع شبکه های اجتماعی

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی کار ظریفی است که یک نویسنده محتوا انجام می دهد. یک محتوانویس باید بداند که هر نوع شبکه اجتماعی با توجه به امکانات خود چه محتوایی را لازم دارد.

فیس بوک

در فیس بوک این امکان را دارید که با ایجاد محتوایی جذاب در قالب پرسشنامه هایی که مخاطبان می توانند به آن ها پاسخ دهند، مخاطب جذب کنید.

اینستاگرام

برای محتواهای عکس و تصاویر جذاب، اینستاگرام اولین و بهترین انتخاب می تواند باشد. اگر محتوایی به صورت تصویری دارید که از نظر عکاسی برای مخاطب جذاب است، اینستاگرام بهترین بستر برای تبلیغ آن محسوب می شود. فراموش نکنید که استفاده از امکانات اینستاگرام به شما کمک می کند تا مخاطبان بیش تری جذب کنید. یک توضیح مناسب در پایین عکس با عنوان کپشن و به کار بردن هشتگ های مرتبط گزینه های مناسبی در این زمینه به شمار می آیند.

فیلم های کوتاه و در عین حال جذاب نیز برای اینستاگرام مناسب هستند. البته فیلم هایی باید انتخاب شوند که در همان فرصت کوتاه پیام خود را دقیقاً منتقل کنند. هر قدر فیلم ها متنوع تر و جذاب تر باشند، بیش تر بین کاربران اینستاگرام دست به دست می شوند.

بسترهایی نظیر سروش، ایتا، گپ، روبیکا و آی گپ

در این بسترها از انواع محتواها می توانید استفاده کنید. به هیچ وجه از محتواهای متنی بسیار طولانی استفاده نکنید که احتمال خوانده نشدن آن ها بسیار زیاد است. تصاویر و فیلم های دارای حجم بالا نیز چون به سختی بارگیری می شوند، مناسب نیستند.

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی با مسئولیت پذیری

مهم ترین نکته در تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی مسئولیت پذیر بودن است. هر تولیدکننده محتوا باید نسبت به محتوایی که با دیگران به اشتراک می گذارد احساس مسئولیت کند. این روزها کاربران شبکه های اجتماعی را از سنین مختلف تشکیل می دهند. بی تعهد بودن در این بسترها می تواند به فاجعه هایی منجر شود که حتی نسل های مختلف را درگیر مشکلات بسیار کند. بنابراین فردی که به عنوان تولید کننده محتوا وارد این عرصه می شود باید متعهدانه به خلق ایده و محتوا بپردازد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *