ترفند های هشتگ گذاری اینستاگرام

ترفند های هشتگ گذاری اینستاگرام
ترفند های هشتگ گذاری اینستاگرام

نقش و اهمیت اینستاگرام در بازایابی دیجیتال غیرقابل چشم پوشی است. در چند سال اخیر این شبکه اجتماعی در رونق کسب و کار ها تاثیر به سزایی داشته است. اما برای استفاده بهتر از این پلتفرم، نیاز است تا با ترفند های استفاده از آن آشنا باشیم. بدون شک ترفند های هشتگ گذاری اینستاگرام یکی از راه کار هایی است که افراد بیشتری را جذب هر پیجی می کند و تاثیر فروانی بر روی رونق و جذب مخاطب برای کسب و کار شما خواهد داشت. هشتگ گذاری درست و به جا در اینستاگرام و سایر شبکه های اجنماعی از اهمیت فراوانی برخوردار شده است. در این مقاله سعی می کنیم با ترفند های هشتگ گذاری اینستاگرام بیشتر آشنا شویم.

هشتگ گذاری دقیقا از کجا شروع شد؟

شاید در ابتدا بهتر باشد با تاریخچه هشتگ و استفاده از آن به طور مختصر آشنا شویم. هشتگ یا نماد (#) قبل از اوت 2007 به روش های مختلف در سراسر وب مورد استفاده قرار می گرفت اما اهمیت و جایگاه امروزش را نداشت.

اولین بار کریس مسینا، یک طراح محصول از سیلیکون ولی در آمریکا، هشتگ را به توییتر آورد و از آن استفاده کرد. در واقع می توان او را به عنوان بنیانگذار یا پدر هشتگ گذاری در شبکه های اجتماعی شناخت.

هشتگ گذاری دقیقا از کجا شروع شد؟

خوشبختانه مسینا بر روی این کار خود پا فشاری کرد و هشتگ به قدرت امروز خود رسید. مسینا توانست اطرافیان خود را به استفاده از هشتگ در توییت های خود قانع کند و سرانجام در سال 2009، توییتر ویژگی جستجوی هشتگ ها را به کاربران خود ارائه داد.

اهمیت هشتگ گذاری اینستاگرام

سؤال اسای اینجاست که چرا استفاده از هشتگ در بازاریابی اینستاگرام به این میزان مهم است و حتی یه امری حیاتی تبدیل شده است؟

در جواب باید به این نکته اشاره کنیم که طبق آخرین آمار های رسمی، پست هایی در اینستاگرامی که دارای هشتگ هستند در مقایسه با پست هایی که فاقد آن می باشند، 12.6٪ بیشتر تعامل دارند. یعنی میزان فعالیت کاربران در آن پست 12.6 درصد بیشتر است که عدد کمی به حساب نمی آید.

نکته دیگر این است که هشتگ ها به کاربران شبکه های اجتماعی کمک می کنند تا مطالب را مرتب و طبقه‌بندی کنند. علاوه بر آن یکی از نیروهای محرک برای بازاریابی بهتر و مؤثر تر هستند که اهمیت این موضوع را دوچندان می کند.

 راهکار هایی مؤثر برای هشتگ گذاری اینستاگرام

به طور قطع در گذشته از هشتگ در پست ها و نظرات خود در اینستاگرام استفاده کرده اید. اما شاید استفاده شما درست و به جا نبوده باشد.

اگر به دنبال تقویت تأثیر پست هایتان در محیط اینستاگرام و بیشتر دیده شدن آن هستید، این نکات به شما کمک می کند تا به بهترین صورت برای پست های خود هشتگ مناسب و متناسب را انتخاب کنید.

 راهکار هایی موثر برای هشتگ گذاری اینستاگرام

در مورد هشتگ های مورد نظرتان تحقیق کنید

نکته کلیدی در انتخاب هشتگ های خوب این است که آن ها را با توجه به منافع مخاطبان مورد نظر و هدفتان انتخاب کنید. هم چنین این هشتگ ها نباید بیش از حد هم محبوب باشند زیرا باعث گم شدن پست شما در میان تعداد کثیری از پست های دیگر می شود.

برای استفاده از هشتگ در محتوای اینستاگرام خود به روشی معنی دار و مؤثر، باید تحقیقات خود را انجام دهید. پس از کجا شروع کنیم؟ در اینجا چند ایده وجود دارد.

از ابزارهای آنلاین استفاده کنید: تعداد زیادی تولید کننده هشتگ اینستاگرام وجود دارد – مانند All Hashtag ، Ingramer و Sistrix – که هشتگ های مرتبط ایجاد می کنند و به شما اطلاعاتی درباره محبوبیت هشتگ ها می دهند.

در مورد هشتگ های مورد نظرتان تحقیق کنید

شروع به جستجو کنید: ایده های هشتگ را در نوار جستجوی اینستاگرام تایپ کنید و ببینید اینستاگرام چه مواردی را به طور خودکار پر می کند.

رقبا را بررسی کنید: ببینید رقبای شما چه می کنند و از چه هشتگ هایی بیشتر استفاده می کنند. همچنین می توانید از برند ها و حساب هایی که احتمالاً مخاطبان هدف شما از آن ها پیروی می کنند، الهام بگیرید. الهام گرفتن از حساب های دیگر برای دستیابی به شناختی بهتر از هشتگ های پرطرفدار بسیار مفید است.

نکته کلیدی در انتخاب هشتگ های خوب این است که اطمینان حاصل کنید آن ها با توجه به منافع مخاطبان مورد نظر شما مورد هدف قرار می گیرند و محبوب هستند اما بیش از حد محبوب نیستند زیرا شما نمی خواهید در آشفتگی ناشی از تعداد زیادی پست در یک هشتگ محبوب گم شوید.

بیش از حد از هشتگ استفاده نکنید

اینستاگرام به شما این امکان را می دهد تا حداکثر از 30 هشتگ در هر پست استفاده کنید. اما بهتر است وقت خود را صرف تحقیق و استفاده از چند هشتگ فوق‌العاده مؤثر کنید. تجربه نشان داده است که تعداد بهینه هشتگ در هر پست 11 عدد است.

الکس یورک از Sprout Social می گوید: “استفاده از 30 هشتگ روی یک پست فقط برای مشاغل بسیار مفید است.البته اگر نام تجاری شما روی هشتگ ها یا اهداف مناسب متمرکز نباشد، از سرمایه و وقت شما به درستی استفاده نخواهد شد.”

هشتگ و برگر: در حد اعتدال بهتر است.

از دیگر پیج های موفق اینستاگرام الهام بگیرید

همانطور که در مورد های قبل تر نیز اشاره شد، الهام گرفتن از افراد موفق نه تنها مشکلی ندارد بلکه می تواند بسیار مفید باشد و باعث پیشرفت ما شود.

استفاده درست از هشتگ هایی که با فعالیت شما موضوع مرتبطی دارند و مخاطب شما احتمالاً آن ها را دنبال می کنند، می تواند به جذب مخاطب برای پیج شما و در نتیچه بیشتر دیده شدن کسب و کارتان، کمک فراوانی کند.

به عنوان مثال این وبلاگ نویس غذا، Restoring Radiance مورد خوبی برای نشان دادن این موضوع است. در زیر، می بینید که او تصویری از ماست خود را به اشتراک گذاشته است و به جای استفاده از هشتگ های ساده مانند #ماست یا #صبحانه، او از هشتگ های زیادی استفاده کرد که مارک های دیگر را ذکر می کند که مخاطبان هدفش به احتمال فراوان آن ها نیز دنبال می کنند.

از دیگر پیج های موفق اینستاگرام الهام بگیرید

هشتگ های خود را ثابت نگه دارید

همانطور که در بالا نیز بحث شد، مهم است که در مورد هشتگ های خود برای هر پست تحقیق کنید و اطمینان حاصل کنید که از هشتگ هایی که بیش از حد محبوب هستند استفاده نمی کنید.

اگر این کار را انجام دهید احتمالاً پست های شما در دریایی از پست های هشتگ دیگر گم می شوند. اما آیا باید برای هر پست که می نویسید از یک مجموعه جدید پنج تا 10 هشتگ استفاده کنید؟

جواب منفی است استفاده مجدد از هشتگ های کاملاً تحقیق شده و هدف دار، در صورتی که مورد علاقه مخاطبان شما باشد، مشکلی ندارد. در واقع ، شما باید یک یادداشت را مفید نگه دارید تا بتوانید هشتگ های متداول خود را به راحتی کپی کرده و در پست های جدید جایگذاری کنید.

از هشتگ های متداول خود در پست های جدید استفاده کنید. با این حال، کمی تغییر نیز بد نیست. چند مورد هشتگ جدید اضافه کنید که بیشتر به عکس یا ویدیویی که به اشتراک می گذارید مربوط هستند.

مرتبط بودن موضوع و هشتگ مورد استفاده بسیار مهم است. اگر کسی هشتگی را جستجو می کند و پست فوق‌العاده نامرتبط شما در آن ظاهر می شود، می تواند کل برند شما را زیر سؤال ببرد.

برای اتصال از هشتگ استفاده کنید

هشتگ ها راهی عالی برای برقراری ارتباط با دیگران و ایجاد جامعه هستند. استفاده مداوم از هشتگ های پرطرفدار می تواند به شما در کشف شرکای جدید کمک کند و کسانی را که در بازار هدف شما هستند درگیر کنید. در واقع این امر از مهم ترین ویژگی های هشتگ گذاری در اینستاگرام است.

ایجاد یک کمپین بازاریابی اینستاگرام حول یک هشتگ نیز می تواند یک روش فوق‌العاده مفید برای شراکت با یک مارک تجاری مرتبط باشد. این کار به شما کمک می کند حتی بیشتر در معرض دید باشید زیرا این مارک تجاری شریک در مورد شرکت شما برای کل مخاطبان خود پست ارسال می کند.

هشتگ های خاص خود را ایجاد کنید

نکته جالب دیگر در مورد ترفند های هشتگ گذاری اینستاگرام این است که شما محدود به استفاده از هشتگ های دیگر که قبلاً استفاده شده اند نیستید. در این جا خلاقیت می تواند به شما کمک کند تا یک کمپین هشتگ حول برند تجاری خود بسازید. این امر اگر به روشی خلاقانه و جذاب انجام شود ، این توانایی را دارد تا برند شما را به سطح کاملا جدیدی برساند.

در واقع هشتگ ها همیشه نباید یک مسابقه یا کمپین کوتاه مدت باشند. هشتگ های مارک تجاری موفق ترین مواردی هستند که برای هر پستی اعمال می شوند.

به عنوان مثال هشتگ ایجاد شده توسط شرکت کفش کتانی allbirds را نگاه کنید. آن ها به جای استفاده از هشتگ های عمومی در هر پست، از یک هشتگ بسیار خلاقانه و جذاب مانند #weareallbirds استفاده کرده اند.

ترفند های هشتگ گذاری اینستاگرام
مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *