هر آنچه باید از بازی Forza Horizon 5 بدانید

هر آنچه باید از بازی Forza Horizon 5 بدانید
هر آنچه باید از بازی Forza Horizon 5 بدانید

جدیدترین نسخه از سری محبوب ماشین رانی کمپانی مایکروسافت به تازگی معرفی شده است. در این مقاله به هر آنچه باید از بازی Forza Horizon 5 بدانید، خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

سال گذشته وقتی مایکروسافت برای اولین بار Forza Motorsport بعدی را اعلام کرد، بیشتر ما فکر می کردیم که حداقل برای یک سال دیگر شاهد بازی بعدی Forza Horizon نخواهیم بود. این الگوی انتشاری است که این سری معمولا طبق آن عمل کرده است. چند ماه کوتاه بعد، شایعات مبنی بر شکستن این الگو آغاز شد و Forza Horizon برای معرفی آماده و همین اواخر مایکروسافت با تریلری در E3 2021، رسما تایید کرد Forza Horizon 5، در تاریخ 9 نوامبر عرضه می شود. در این جا ما به مهم ترین اطلاعاتی که در مورد این بازی مورد انتظار کسب کرده ایم، اشاره خواهیم کرد.

در حالی که شایعات اولیه ای وجود داشت که ادعا می کردند بازی Forza Horizon 5 در ژاپن قرار دارد، از ابتدای سال تاکنون، اکثر اطلاعات درز شده دارای یک جزئیات مشترک بوده است. این بازی قرار است در مکزیک جریان داشته باشد. در زمان معرفی شدن بازی، Playground Games این موضوع را تأیید کرد. در ویدئو هایی که تاکنون دیده ایم، همه چیز را از سواحل و بیابان گرفته تا تپه ها و شهرهای پوشیده از برف خبر از یک جهان کاملاً متنوع و باز می دهند.

یک چیز به خصوص که Playground Games کاملاً بر آن تأکید کرده است این است که مکزیک در Forza Horizon 5 بزرگترین و متنوع ترین جهان باز در تاریخ مجموعه است. یکی از کارگردان های بازی به نام مایک براون در جریان پخش مستقیم اخیر بیان کرد که بازیکنان می توانند انتظار کوه های برفی ، دره های زیبا و باشکوه، شهرهای تاریخی زیبا، سواحل خیره کننده، جنگل ها، تپه ها، زمین های کشاورزی، چندین نوع مختلف کویر و موارد دیگر را داشته باشند. براون در مورد مکزیک به عنوان یک محیط گفت فرهنگ مکزیک نیز یکی دیگر از مواردی است که آن را یکی از بهترین گزینه ها برای بازی کرده است.

هر آنچه باید از بازی Forza Horizon 5 بدانید

تغییر فصلی که تأثیر ملموس و مکانیکی آن روی کل فضای باز بود، یکی از نقاط قوت اصلی بازی Forza Horizon 4 بود. در حالی که در Horizon 4، کل نقشه تحت تأثیر یک فصل قرار می گیرد، در Horizon 5 ، بیوم های مختلف به روش های مختلفی تحت تاثیر قرار می گیرند. در همین حال، هر بیوم و فصل نیز دارای رویدادهای آب و هوایی پویا خواهد بود. براون در مصاحبه ای با IGN گفت: “شما در فصل خشک به طوفان های گرد و غبار و در فصل طوفان که پاییز است، به طوفان های گرمسیری برخورد می کنید. بنابراین این حوادث آب و هوایی بزرگ و عظیم وجود دارد که می تواند براساس فصلی که شما در آن قرار دارید اتفاق بیفتد. هر دوی آنها بسیار پویا هستند. آن ها واقعا تأثیر زیادی در تجربه رانندگی دارند.”

Forza Horizon 5 همچنین در زمینه سفارشی سازی در چندین مورد بهبود یافته است. در مورد سفارشی سازی خودر ، این بازی 100 رینگ جدید، صدها ارتقای جدید بصری و هزاران مورد ارتقا performance دریافت کرده است. Playground Games همچنین می گوید که سفارشی سازی خودرو یک تغییرات اساسی در UX را تجربه کرده است. از نظر شخصی سازی شخصیت، بازیکنان اکنون می توانند مدل و رنگ مو را سفارشی کنند، لباس را با اعتبار بخرند، از بین جنسیت و لحن های مختلف صدا انتخاب کنند و حتی اندام های مصنوعی را برگزینند.

Forza Horizon 5 همچنین قرار است چندین حالت داشته باشد که بدیهی است کمپین اصلی یا Horizon Story بزرگترین بخش تجربه شما خواهد بود. هنگام اعلام بازی، سازنده توضیح داد که این بازی یک کمپین جدید خواهد داشت که در آن بازیکنان وظیفه دارند مکزیک را به منظور گسترش جشنواره Horizon کشف کنند. بازیکنان با شخصیت های جدید ملاقات می کنند و نتیجه مأموریت های Horizon Story خود را تعیین می کنند. در حالی که شما می توانید چندین رویداد، سفر و چالش جدید را در محیط های مختلف بازی انتظار داشته باشید، اگر سابقه سری را در نظر بگیریم، می توانیم یک کمپین بسیار متراکم و متنوع را انتظار داشته باشیم.

گیم پلی forza horizon 5

یکی از ویژگی های جدیدی که Playground Games در Forza Horizon 5 اضافه کرده است، Forza LINC است که یک دستیار جدید AI است که به طور خودکار وضعیت شما را ردیابی می کند. این که دقیقاً چه چیزی را در بر دارد، هنوز کاملاً مشخص نیست، اما حداقل یک قسمت از آن بررسی تمام افرادی است که در بازی ملاقات می کنید و سپس به شما اجازه می دهد با آن ها ارتباط برقرار کنید و با آنها بازی کنید. Playground Games همیشه ویژگی های اجتماعی را بیشتر امتحان کرده و آن ها را به صورت باکیفیت تر در تجربه اصلی به صورت یکپارچه تر در هر بازی جدید Forza Horizon ادغام کرده است و قطعاً به نظر می رسد این همان کاری است که آن ها قصد دارند با بازی بعدی نیز انجام دهند.

در مورد مود های اختصاصی چند نفره، موارد زیادی وجود دارد که می توانید در آن ها غرق شوید. Horizon Open وجود دارد که طبق گفته Playground Games، تجربه سنتی Forza Horizon PvP را با تأکید بر اصطکاک پایین و سرگرمی ارائه می دهد. بازیکنان می توانند به طور یکپارچه به موراد Racing ، Games ، Drift ، Eliminator و سایر موارد بپردازند. Horizon Arcade وجود دارد که بازیکنان را برای چالش ها و مینی گیم ها به مارکرهای آن سوی نقشه می برد. در کل، 130 چالش وجود دارد که در 11 موضوع کلی بازی قرار می گیرند. Horizon Tour نیز وجود دارد که بازی شما را به جهانی مشترک تر تبدیل می کند و به بازیکنان اجازه می دهد از هر جای دنیا به مسابقه بپردازند و به شما اجازه می دهد تا با سختی متوسط در برابر Drivatars تقابل داشته باشید.

EventLab موردی کاملاً جدیدی است که به بازیکنان امکان می دهد مسابقات، حالت های بازی و موارد دیگر را شخصی سازی و ایجاد کنند. ظاهراً، Playground Games به دنبال دستیابی و ارائه سطح کنترل بسیار بالایی به کاربران است که باید جالب باشد. Playground Games می گوید: “شما همه چیز را از جمله قوانین پایه ای مسابقات سفارشی سازی می کنید.”

تصاویر بازی فورتزا هورایزون 5

به عنوان اولین بازی Forza که برای Xbox Series X / S منتشر می شود، انتظارات از سطح فنی و بصری بازی بسیار بالا است، خصوصاً با توجه به سابقه این سری که همواره در این مباحث باکفیت بوده است. Forza Horizon 5 در تمام ویدئوهایی که تاکنون دیده ایم خیره کننده به نظر می رسد. طبق گفته Playground، این بازی با رزلوشن 4K و 30 فریم در Xbox Series X و رزلوشن 1080p و 30 فریم در Xbox Series S اجرا خواهد شد. در هر دو کنسول، حالت پرفورمنس 60 فریم در ثانیه نیز وجود خواهد داشت، هرچند هنوز خبری از جزئیات آن در دست نیست. Forza Horizon 5 همچنین از قابلیت ری تریسینگ در Forzavista ، حالت مشاهده خودرو استفاده خواهد کرد. در همین حال، در مورد نسخه Xbox One و Xbox One X، توسعه دهندگان در مورد وضوح و نرخ فریم چیز زیادی نگفته اند.

مایکروسافت همچنین جزئیات نسخه های Deluxe و Premium را ارائه داده است. قیمت نسخه دلوکس 79.99 دلار و شامل بازی و Car Pass است که شامل 42 ماشین جدید است که به صورت هفتگی عرضه می شوند و هر هفته یک ماشین جدید اضافه می شود. این پک همچنین شامل 8 اتومبیل دریفت است. در همین حال، نسخه Premium با 99.99 دلار، تمام موارد فوق را علاوه بر دو مورد بسته الحاقی، در اختیار شما قرار می دهد که هر یک از آن ها محیط جدیدی در جهان، وسایل نقلیه و محتوای گیم پلی را به بازی اضافه می کنند. نسخه Premium همچنین شامل عضویت VIP و Welcome Pack و همچنین دسترسی زودهنگام به بازی در 5 نوامبر، چهار روز قبل از عرضه، خواهد بود. بازیکنان همچنین می توانند بسته موارد اضافی دیجیتال را به طور جداگانه با 49.99 دلار خرید كنند كه شامل سایر موارد غیر از بازی اصلی، از جمله دسترسی زودهنگام است.

منبع:

مطالب مرتبط

>